Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rászoktatni a...

Hogyan tudnám rászoktatni a kutyámat hogy a kutyapelenkára végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
Staffordshire Bullterrier 11 hetes. Mikor elhoztam azt mondták szobatiszta, vagyis a pelenkára ürít. Hazavittem és elsőre tényleg rápisilt a pelenkára, mondtam is magamnak hogy na de jó tényleg szobatiszta. Viszont azóta rendszeresen mellé pisil kakil,ezt nem értem. Mondták hogy nyomjam bele a pelenkát a pisijébe és úgy rakjam le de semmi ,azóta is mellé pisil kakil. Vettem rászoktató cseppet, semmit nem ér. Tudna valaki valami jó tippet adni?

2021. szept. 24. 07:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Nagy sétára, bandázni más kutyákkal még ne vidd. De pisi-kaki körre kiviheted már most is.
2021. szept. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy k*rva nagy tévedés!

Amelyik kutya a pelenkára ürít az SEM szobatiszta! Az a kutya szobatiszta amelyik nem ürít a lakásba egyáltalán.

11 hetes,az már nem olyan kicsi,inkább hord le.2 oltása megvan,semmi baja nem lesz egy pisi-kaki erejéig lent töltött idővel.

2021. szept. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
31%

11 hetesen nem kapta meg a harmadik oltását? Honnan vetted, ahol nem oltatták be? Persze gondolom szaporítótól...


Egyébként minek kellett kutya, ha még levinni is lusta vagy? Pláne ilyen kuzya, amelyiknek a nevelése nem egyszerű? Ha már szobatisztaságra sem akarod nevelni, szerencsetlenből mi lesz így?

2021. szept. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
21%
Inkább ne tart kutyát! XD
2021. szept. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
19%

Az utolsó pár komment meg már az óvoda szintet is csak nagyon jó indulattal ütné meg.


Pelenkára akarja szoktatni,mert eleve úgy is kapta,hogy aszerint szobatiszta.

Nagyon sokan szoktatják pelenkára a kutyát,mert nem mindenki vesz ki heteket a melóból,hogy a kutyával legyen otthon.

Kertje sincs mindenkinek,de ez nem jelenti,hogy ne lehetne kutyája,csak sokkal nehezebb dolga van ilyen téren.


A pelenka ésszel használva nem egy rossz dolog,de ha otthon vagy leszel szíves levinni a kutyát,mert nem akarod még 6 hónaposan is a szőnyegeket súrolni.És mert ezt vállaltad.

Ha nem vagy otthon és nincs más aki levihetné akkor pelenka és helyhez szoktató mehet,de kizárólag ajtó közelbe,hogy ne a szobát tekintse húgyelvezetőnek.

Amint haza érsz felszeded és szoktatod a kutyát úgy ahogy kell: leviszed.

4-6 hónapos kora között meg fogja szokni,ha nem kizárólag pelenkazik.

2021. szept. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
93%
2 oltás után nyugodtan leviheted a ház mellé a fűre üríteni arra a pár percre.
2021. szept. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Aki normálisan válaszolt annak tényleg köszönöm,sikerült is választ kapnom a normálisabb rétegtől! A többi idióta szarjon sünt
2021. szept. 24. 11:29
 18/20 anonim ***** válasza:
81%

Mindenki büdös gyökér, aki nem ért veled egyet. Érdekes hozzáállás...


A kérdésre válaszolva: szobatisztaságra úgy tudod szoktatni, hogy pár óránként kiviszed, a pelenkát pedig elrakod. A szobatisztaság ezt jelenti.

Kicsit keress vissza hány kérdés van itt arról, hogy a pelenkára szoktatott kutya még 2-3-4-5 évesen is az ágyra, kanapéra, szőnyegre ürít. Utána majd fontold át a "büdös gyökerek" válaszát.

A stílusodhoz gratulálok! Milyen jelzővel is kellene illetni az ilyen mocskos szájú értetleneket, mint te?

2021. szept. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, a kutyapelenka véleményem szerint hasznos, de nem arra való, hogy a lakásba a pelenkára üríthessen a kutya bármikor. Nagyon jó akkor, amikor nem vagy otthon, és van a kutyának egy saját kis területe, ahol nem tud semmiben kárt tenni (magában sem), és oda teszel le neki pelenkát, hogy amikor éppen nem tudsz kimenni vele, oda üríthet, de máshova akkor ne legyen bejárása olyankor. Erre jó mondjuk egy jól berendezett szobakennel például. Jó akkor is a pelenka, amikor a kutya betegség miatt nem tudja tartogatni, és random időpontokban, kiszámíthatatlanul jön belőle minden. Jó akkor is, ha a kutya mondjuk hányingeres utazásnál, és akkor leteríted alá-elé, hogy oda jöjjön, amit kiöklendez, ne a járművet koszolja össze. Jó időskori inkontinencia esetén.

Tehát én nem mondom azt, hogy a kutyapelenka hülyeség, de ésszel kell használni. Legyen a kölyöknek egy saját kis területe akkor, amikor egyedül kell lennie, ez legyen az a hely, ahova pihenni is el tud vonulni, ott legyen neki mindig nyugalma (bármikor jól jöhet egy ilyen kuckó) erre be kell szoktatnod. Csak oda tegyél le pelenkát, és onnan nem jöhet ki, csak akkor, amikor te kiengeded.

Amikor otthon vagy, minden étkezés után vidd ki egészségügyi sétára, a kölyökkutyáknak még nagyon gyors az anyagcseréjük, így evés után gyorsan lesz ürítenivaló is. Nem kell más kutyákkal bandázni, nem kell messzire vinni, a kapuhoz legközelebbi füves területet keresd meg (ne virágoskertet lehetőleg), és ott végezze el a dolgát, és ha sikerül, akkor nagyon dicsérd meg, mint hogyha Nobel-díjat kapott volna. Legyen neki nagyon pozitív élmény az, ha kint végzi a dolgát. Most ez még gyakori lesz, akár éjjel is, később lehet ritkítani, és megtanulja azt is, hogy jelezze, ha ki kell mennie.

A pelenkáért nem kell külön megdicsérni, ha oda ürít, azt elég, ha eltakarítod/cseréled, amikor ott lesz cucc, ha máshova nem fogja tudni végezni a dolgát, megszokja, hogy csak ott szabad. Az én kutyám mentett, nem tudom, annak idején hogy tanították, de amikor pl. valami miatt elrontja a gyomrát és megy a hasa, akkor mindig a bejárati ajtó előtti járólapon fogad a cucc, akár munkából hazajövet, napközben van baleset, akár éjszaka, mindig oda megy ezt elintézni, soha nincs meglepetés a szőnyegen, szobában, bútoron, gondolom, ahol szobatisztaságra nevelték, ez volt a rutin, hogy ha már muszáj bent, akkor az ajtónál lehetett felmosható rész, és oda szoktatták.

2021. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
85%
Most ne haragúdj meg rám , de aki ennyi tudás birtokába vesz magához egy ilyen kaliberű kutyát , annak nagyobb gondja is lesz a pisinél a későbbiekben. Tényleg nem bántani szeretnélek , lehet nincs is igazam , csak saját tapasztalatom a kutyákkal kapcsolatba, de úgy hiszem gyorsan keress fel valakit a közeledben , aki otthon van a témában az ilyen tìpusu kutyákkal kapcsolatban ( itt most nem a jóska pistára gondolok, a szomszédban akinek már régóta van , bár antiszociális, mozgáshiányos, agresszìv , de jól mutat). Nem riogatlak , lehetsz jó gazdája és lehet belőle igazi társ , de azért tenni kell , tudatosan kell rávezetned dolgokra , ez néha a terriereknél kicsit nehezebben és göröngyösebben járható, viszont életreszoló hűséget kapsz cserébe ha jól csinálod. Tudom , biztos jönnek majd lehurrogók, mert az övé ilyen meg olyan jámbor , meg nyugodt és fa...ág amit írtam , de én ezt nem bíznám a véletlenre hogy a szeretett kutyám végül milyen társam lesz és a környezete hogy ismeri , viszonyul hozzá oda - vissza. Hatalmas energiák és lehetőségek vannak ezekben a kutyákban, amit ha nem vezetnek le és irányítanak jól , abból rossz is kisülhet , rajtad áll
2021. szept. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!