Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hívjátok a kutyátokat?

Hogyan hívjátok a kutyátokat?

Figyelt kérdés
bocsi egy kicsit hülyén fogalmaztam, máshogy nem engedte.

2021. szept. 27. 08:40
A kérdező szavazást indított:
Gyere!
Gyere ide!
Hozzám!
Lábhoz!
Kommentben leírom
35 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
5%
Mikor hívom akkor: Menj innen. Mikor azt szeretném hogy elmenjen: gyere ide
2021. szept. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%
A nevén :-) annyit mondok neki, hogy Béla és már jön.
2021. szept. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%
Csak a nevét kiabálom. Tudja, hogy azért, hogy jöjjön oda. Otthon meg csak belerúgok a kajás edényébe, arra a zörejre előjön, akárhol van! :-D
2021. szept. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%

A nevén szólítom/hívom.


A szomszéd mindig úgy hívta hogy "gyere!" "Gyere ide!"


Szerencsétlen kutya azt hitte hogy az a neve hogy gyere.. A rendes nevére nem is hallgatott.. :D

2021. szept. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
97%
#4 mármint a saját kutyáját, nem az enyémet.
2021. szept. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm.

En is mindig csak odakiabálok,hogy

-Rooooxy

És szalad is:)

2021. szept. 27. 08:49
 7/30 A kérdező kommentje:
Csak mert a kutyasuliba azt tanítják ,hogy Hozzám azthiszem
2021. szept. 27. 08:52
 8/30 anonim ***** válasza:
97%

Néven szólítom, mint embertársaimat. Esetében azért így praktikus számomra, mert DIREKT magas hangzókból álló nevet választottam, a név első betűje pedig "Cs". Éppen azért, hogy ne kelljen kiabálni, ha messzebb van. Sokszor csak odaszólok, hogy" Cs", máris figyel, messziről meghallja, mint pl. így lenne az "s" betűvel is. Pl. a Brúnó névvel ezt nem tudnám megtenni.

Lakáson belül is legtöbbször a neve, vagy a "gyere!"hívószó. A hallása tökéletes, nem úgy, mint előző kutyám hallása a 13 éve után. de vele is elvoltam, hogy előbb magam felé fordítottam a fejét, vagy távolabbról mozdulattal hívtam fel magamra a figyelmét és utána mondtam emelt hangon, amit kértem tőle.

2021. szept. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
98%
Változó, van, amikor csak a nevét mondom, van, amikor azt, hogy ide/gyere ide, van, amikor mellém (séta közben járdán), a lábhoz is elhangzik. Mindre hallgat, ha éppen nincs valami érdekesebb, ami miatt nem akar, de sétánál pórázon van, azzal rásegítek.
2021. szept. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
89%

A nevén szólítom, akkor felfigyel rám, azután mondom, hogy gyere, akkor szalad:)

Küldesz képet még a kis Roxy bigliről?:)

2021. szept. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!