Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kutyám...

Mit csináljak ha a kutyám menekül a póráztól?

Figyelt kérdés
Még gyakorlunk, de jól sétál ahhoz képest, viszont mindig nehéz ráadni, vagy lefongi kell, vagy fogócskázni. A kutya suli jó ötlet lenne, de nehéz lenne megoldani. Annyit rontotunk el, hogy 2017-ben született, és idén kezdtük el sétáltani (bár akkor én még kölök voltam és nem tudtam volna sok dolgot csinálni, és azt mondják, hogy nem feltétlenül kell kölyökorban sétáltatni a kutyát, de ebbe ne menjünk bele). Van valami megoldás? Mert ezen kivül egy teljesen normális szuka németjuhász (faj tiszta).

#kutyasétáltatás #probléma #fél a póráztól
2021. szept. 30. 17:56
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Természetesen nincs baja a nyakörvel, a póráz a baja. 9, nem kergetem, csak simán megyek de mindig elfut, és érti nagyjűból a parancsokat, csak attól függetlenül és menekül (jutalom falattal is csináljuk, akkor is menekül).
2021. szept. 30. 20:00
 12/21 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a válaszokat, nagyon hálás vagyok, és probálok jó gazdi lenni. Annyi, hogy a költözés is egy kicsit bekavart. Továbbá ő keverék, nem fajtiszta.
2021. szept. 30. 20:02
 13/21 anonim ***** válasza:
37%
Ne te menj a kutya után. Hívd magadhoz. Ha annyira fél, először tedd le a földre a pórázt. Gyúrj rá az engedelmességre nála.
2021. szept. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
29%

1.Ne fuss utána.Ne oda akarjon jönni,oda KELL jönnie.Mert azt mondtad.

Ha oda jött dícsérd meg.


2."Feleslegesen" is legyen rajta,ne vedd le.Ha vissza jössz a sétából is hagyd rajta legalább a nyakörvet/hámot és ha nem mentek épp sehová sem akkor is gyakorlásképp hívd oda,add rá,dícsérd meg és legyen el benne.


3.Te se pörögd ezt túl,mert a feszült hangulatodra,az indulatodra,a dühödre amiért elszalad,a kergetőzésedre ő reagál.És ezt a reakciót egyre jobban rögzíti.

Nem vagy a játszótársa,ne kergesd és ne kérd a kutyát,hanem utasítsd.

A behívást,az ül parancsot,a marad parancsot nyomasd,tudatosuljon benne,hogy ha álmából keltik fel is neki hallgatnia kell rád.


Következetesség,szigor,fegyelmezés szüli a szófogadó kutyát.

2021. szept. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, jó éjt mindenkinek.
2021. szept. 30. 22:09
 16/21 A kérdező kommentje:

Nos, próbáltam azt a módszert, hogy pórázon ott a kaja, és csak odamegy. Viszont, ha én megpróbálom ráadni, akkor egyből elmenekül, és csak párszor tudom megsétáltatni. Ilyenkor mi a teendő?

Továbbá anyám azt mondja, hogy: ,,Nem szeretné, úgyis kertbe van, fölösleges sétáltatni!" (emiatt nem tanult kiskorában,beleszólni nem bírtam, mert kicsi voltam) Szerintetek igaza van (szerintem nem,ezért tanítom).

2021. okt. 24. 09:04
 17/21 A kérdező kommentje:
Bocs hogy hosszú, csak megöl az ideg.
2021. okt. 24. 09:05
 18/21 anonim ***** válasza:
61%

Ha sikerül felcsatolni a pórázt mindig nagyon dicsérd meg szóval, simogatással és jutifalattal. Ha nem sikerül ne fuss utána, várd meg hogy lenyugodjon aztán próbáld újra. Ez sajnos ilyen korban már sok időt is igénybe vehet, a legtöbb kutya ha felnőtt korban lát először pórázt nagyon fél és hetekbe is telhet, mire elfogadja.


Ha van a kutyának udvar az valóban nagyon jó, jobb mintha egész nap a lakásban lenne, de a setaltatast nem helyettesíti, a kutyának el kell hagynia a saját kis területét, ösztönösen benne van hogy új szagok, ingerek érjék, felfedezze a környezetét. Ezért érdemes minden nap elvinni legalább két sétára, amiből az egyik hosszú.

2021. okt. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

18-as köszi szépen,

Tegnap sikerült, és nyugodt volt, ma nem nagyon, de probálkozok.

2021. okt. 25. 11:38
 20/21 anonim ***** válasza:
32%

Még mindig nem jó? És még mindig nem hívtál trénert házhoz?

Hát,ha ennyi idő alatt és ennyi tanácsra nem ment akkor ideje lenne végre szakemberhez fordulni,azért egy póráz felcsatolás nem olyan nagy ügy,hogy akinek megy egyedül is az ne tudja megtanítani..🙄

2021. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!