Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztrál juhász vagy skót juhász?

Ausztrál juhász vagy skót juhász?

Figyelt kérdés
véleményed indokold!
2010. szept. 1. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Attól függ mit akarsz? Ha csak egy okos, szép kutyát, aki úgy elvan, esetleg viheted kiállításra akkor skút juhász.

Ha egy igazi különleges és ritkább munkakutyát akarsz, aki terel, frizbizik, őriz, engedelmes, agilityzik, akármit amit csak akarsz... :D ... akkor ausztrál juhász.

Nekem a kedvencem az ausztrál juhász, mert én a munkakutyákat szeretem, ráadásul különleges, van olyan jó mint egy border de a jelleme nem hasonlít, szóval ez egy szép, munkás kutya. A skót juhásznak az a túl nagy szőre sem tetszik, amikor feltupírozzák. Pedig kozmetikázni imádom a kutyákat.

2010. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
* skót
2010. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Aussie.Nincs olyan rengeteg szőre,hogy jóformán ki se látszik,nem olyan nyugodt,hogy ne lehetne vele pl agilitizni,nincs olyan túl hosszú pofija,mint a skót juhinak.Ritka fajta,nincs túltenyésztve sem...Számomra ő az ideális kutyafajta,bár a collie-kat is szeretem,az ausztrál juhi viszi a pálmát.
2010. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Aussie
2010. szept. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
kössz a válaszokat! Ha tudok szerezni olcsóbban akkor aussie lesz.
2010. szept. 1. 13:55
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy rendes,tenyésztőtől vásárolt skót juhi 100.000-nél kezdődik,az aussie ennek háromszorosa.Ezért gyűjtögetek szorgalmasan:)
2010. szept. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nekünk van egy ismerősünk ktyatenyésztő és ollan kutyát szerez amilyen kell és nem ilyen szedett vedett kutyát hanem tenyésztőtöl remélem tőle tudunk szerezni olcsón
2010. szept. 1. 14:02
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Na egy tízezres aussie ide is jöhet...:)Remélem,neked sikerül egészséges kutyát szerezni,én azért csak kivárom,míg összegyűlik:)
2010. szept. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kössz
2010. szept. 1. 14:16
 10/12 anonim ***** válasza:
én az ausztrál juhászkutyát ajánlom, mert nagyon különleges kutyafajta és egy igazi tünemény. bár igaz, hogy 200-250ezer forintba kerülnek míg a skótjuhász kicsivel olcsóbb. de a szőrével nem lesz olyan sok gond, és lesz egy ritka kutyád :D
2010. szept. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!