Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 éves kutyussal is belekezdhe...

4 éves kutyussal is belekezdhetek a dogdancingbe?

Figyelt kérdés
4 éves ,hihetetlenül okos westieről volna szó. Sok dolgot tud és nagyon szereti amikor tanítom, vagy ha csak egyszerüen foglalkozok vele. Gondoltam belekezdeni valamibe (persze csak hobbyként)ami nem olyan nehéz és élvezettel csinálja. Szerintetek még rá élvezne a lényegre? Még mükődne neki?
2010. szept. 1. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogyne már!!Négy éves kutyus még nem öreg.Pláne kis testű kutyáknál,náluk az igazán idős kor nyolc-kilenc évesen kezdődik,a kisebb testűek 15-16 évig is elélnek.A mi kiskutyánk(törpe pinscher)tizenhat évet élt,de még kilenc évesen is olyan volt,mint a rugó,úgy ugrált fel-le.Ne aggódj,négy évesen még fiatalnak számít:)Ha tetszik neki,hajrá!
2010. szept. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 riita. ***** válasza:

Ez nem a kutya magasságától függ..de mindegy.

Ha tud sok trükköt vagy tanítasz neki (nyolcas,láb közötti szalon stb) akkor vágjatok bele.

A kutyám és én is dogdancingelünk hobbi szinten mert eleven kutya és kell neki a fizikai fárasztás ezért gondoltam erre.Bár mi már nem éppen most kezdtük,de még mindig nagyon szeretjük :)


Most nem szeretnék linkelni,de a googlbe írd be,hogy "dog dancing" és kiad pár jó oldalt ahol mindent megtudsz és olyat is ahol a trükkök tanításával foglalkoznak.

Van a 101 kutyatrükk c. könyv abban is van pár hasznos falat (neten ingyen nézzhető) és a youtubon is üsd be,hogy dogdancing és nézzegesd a videokat.


Amíg nem tud sok trükköt addig neis nagyon vágjatok bele,mert ez úgy a jó,ha a kutya tud trükköket amik érdekesek és össze köthetőek egymással..

Persze kevés trükkel is lehet össze állítani egy koreográfiát,de az nem lesz olyan,mintha sok trükk lenne benne és változatos..

És azt tudom még tanácsolni,hogy a trükköket mikor gyakoroljátok menjetek ki a szabadba és ne mindig a kertben,hogy szokja a kutya,hogy idegen helyen is megkell csinálnia,és ne aggódj ha elöszőr nem csinálja emg hanem inkább szimatol.

Legyen nállad sok finom falat vagy a kedvenc játék ez a nyerő dolog.

4 évesen még üde és fiatal kutya.


Hajrá és sok sikert,ha kérdésed lenne írj nyugotdan privit is akár.. (riitas@freemail.hu)


Jók legyetek és sok-sok siekert és sok sok siekr élményt neked és a kutyusodnak is :)

2010. szept. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen:) Nekem is westiem van, és egy éves, és hahiszed hanem ( óó mijen hihetetlen) de énis doigdancingelek vele. Persze MÉG csak hobbyszerüen. vagyis mostmég trükköket tanitok neki. Egyáltalán nem kor kérdése. És ha élvezettel csinálja. Mindenképpen vágj bele, és az nagyonnagyon jó pont, ha ezt a kutyád élvezettel csinálja:) Ha kell valamiben segitség akkor irj privit. Nemvagyok még olyan tapasztalt mint te, mert nekem egy éves a westiem, de kitudja:D És sok sikert.

Most ez a kérdés engem nagyon feldobott, örülök hogy rajtamkivül vannak más westie dd-sek is:D^^

2010. szept. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ÓÓ.. nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek. Megfogadom a tanácsaitokat. Néztem videókat és ez a videó nagyon megfogott: http://www.youtube.com/watch?v=zoosGbIZasA :)))

Igen a forog és a fekszik parancsot is a 101 kutyatrükk c. könyvből tanult/juk, én is neten akadtam rá. Köszi mégegyszer és ha elakadok írok priviket, jah és még 1 10000 köszönet a tanácsokért

2010. szept. 1. 19:45
 5/7 riita. ***** válasza:

Láttod az egészhez csak fantázia kell és érdekes trükkök.

A lényeg,hogy NE fogd vissza fantáziádat,mindent amit csak tudsz használj fel.

Például lehetne egy hasolnó táncot csinálni csak westernes stílusban.

Vagy olyanban ahol a kutyád a gyerek és te pedig az anya/apa és a gyereked rosszat csinált ezért te kergeted közben pedig csináljátok a mutatványt meg ezer féle variáció van.

De elöszőr a trükkök :D


Remélem tetszeni fog ez a sport..én drukkolok nektek..

2010. szept. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez is remek ötlet :D . Köszike :)) Egyre érdekesebb trükköket próbálok ellesni/variálni :)
2010. szept. 1. 21:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Dogdancing :D olyan vicces szó xD
2010. szept. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!