Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A puli az jó lehet első...

A puli az jó lehet első kutyának, ha semmilyen tapasztalatom nem volt még kutyával?

Figyelt kérdés

Alapvetően azt gondolom, hogy felelősen tartanám.

Kint lakna az udvaron, fűtött kutyaházban.

Az udvar az kb. 1000m2.


Orijen tápot kapna és napi 2* vinném el sétálni, reggel meg délután.

Nagyjából 1-1 órára.

Viszont amikor itthon vagyok, akkor is foglalkoznék vele, tanítgatnám.


Kölyökként vásárolnám tenyésztőtől, amint lehet ivartalaníttatnám…

Amikor alkalmas már rá, akkor vinném kutyaoviba, de elsősorban csak azért hogy mindenképpen jól legyen szocializálva, különben hosszútávon nem tervezném ilyen helyre vinni.


Néha még elvinném talán túrázni is, de ez viszonylag ritkán történne meg, szóval lehet felesleges írni.


Ez így jó lenne?


Vagy válasszak inkább másik fajtát?



2021. okt. 9. 08:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
65%
Barmilyen kutyaval elkezdheted a kutyas eletedet ... egyutt fogsz fejlodni a kutyaval es egyre jobb gazdi leszel.
2021. okt. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
69%

Tökéletes első kutyának, szerintem inkább közepes mozgásigényű fajta, szuper élete lenne melletted.


A szőrét pedig akár évi párszor le is nyirathatod/nyírhatod és levan a gond róla, max néha átfésülöd.

2021. okt. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
22%
Úgy tudom, a puli elég önfejű, nem igen hallgat a gazdájára, hiába, ő a nyáj terelésére lett "kitalálva". Mit szólnál egy erdélyi kopóhoz? Az is magyar fajta.
2021. okt. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!