Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hetes kutyust hozok haza...

9 hetes kutyust hozok haza messziről autóval, adnátok javaslatokat, hogy készüljek?

Figyelt kérdés

Bichon 9 hetes kutyuska, 3,5 órára van a lakhelyemtől, autóval megyek érte. Nem hiszem, hogy autóhoz lenne szokva, és eleve stressz lesz neki az egész. Ketten megyünk, egyikünk tud vele foglalkozni út közben is. Meg is állunk időnként. Viszek neki fekhelyet, takarót, enni, inni, játékot, amit rágni tud...

Írnátok tapasztalatokat, hogy mire figyeljek?

Köszönöm előre is!


2021. okt. 12. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Enni utazás előtt és alatt inkább ne kapjon, mert hányhat. Inni vigyél, meg törlőkendőt, kakizacskót :)
2021. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Vigyetek pelust,és tegyétek a fekhelybe,az öletekbe és az ülésekre.Hiába fogtok vele megállni,tapasztalat.Pont akkor fog pisilni amikor azt mondod,hogy "álljunk meg,hátha pisilnie kell".Se az ülés,se a fekhely,se az öled nem jó céltábla főleg ebben a hidegben.😅


Enni nem adnék neki,csak ha haza értem vele.Hányhat.


Ölben amúgy jobban ellenne mint fekhelyben,ilyen kicsi kutyára még megfelelő öv sincs úgy meg veszélyes.

Ha nincs kennel a kocsiban vagy rögzített kocsiba való kutyás ülőke akkor inkább az öletek.Leeshet az ülésről is.:)

2021. okt. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Én hordozóval mentem érte amibe tettünk be egy ruhadarabot,melyen az anyakutya szaga volt,.

A hordozó ajtaja nyitva volt és közbe simogattuk. Biztonságosabb és neki sem olyan stresszes ha fix helyen van. Nem mellesleg ha baleset van nem az egész kocsiban történik.

2021. okt. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

En is 290km messziről hoztam haza a 9hetes kutyusomat😊


Az előzők jól lieirtak,mi is hiztunk egy "rongyit" amin az anyja és a tesói szaga volt:)

2021. okt. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Úgy szállítsátok, ahogyan később is fogjátok az autóban. Tehát pl ha szállítóboxban/kennelben szándékozzátok vinni később, akkor már most legyen abban, hogy szokja a rutint. Mellé mindenképpen tegyetek ismerős szagokat. Bár nagyon ellenállhatatlanok a kiskutyák, én inkább nem vinném ölben, mert okozhat gondot, ha ugrálni kezd, elterelheti a figyelmet, bepisilhet/kakilhat, balesetnél vagy hirtelen fékezésnél kirepülne. Szerintem a legbiztosabb az autós kennel vagy hordozó. A simogatást bőven lesz idő bepótolni az út után. 😊
2021. okt. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rendben, enni nem kap, csak majd itthon. 🙂

Ölben nem nagyon merném szállítani. Gondoltam arra, hogy az anyósülés előtti padlóra teszek egy magasabb dobozkát, amit kipárnázok és pelust teszek bele. A párom ott fog ülni, tud rá vigyázni. Szerintetek ez elfogadható megoldás lenne? Nem vettem hordozót, mert azt nem használnám. Majd ha nagyobb lesz, az ülésen fog utazni kutyus biztonsági övvel rögzítve.

2021. okt. 12. 16:12
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja, és a szagmintás dolog nagyon jó ötlet, köszönöm. 🙂
2021. okt. 12. 16:14
 8/8 anonim ***** válasza:
18%

A 9 hetes tacskot az akkori elettarsam a combjan fekudve hozta haza velem egyutt a kocsiban. O vezetett es fujta ra a futest. A kutya meg se nyikkant meg se mozdult. Nem hanyt nem pisilt be.

Aztan otthon simogattuk folyamqt. Aztan alvashoz betettuk dobozba. Orakon at sirt,aztan ej kozepen kocsiba pattant es odaadta az anyjaeknak: mert nekik vette karacsonyi ajandeknak.(Mondtak neki,h tacskot szeretnenek.)

2021. okt. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!