Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyámnak?

PalomaRaul kérdése:

Mi lehet a baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés
A kutyám már több mint egy hete kihány minden szilárd ételt (víz,tej,joghurt ilyesmi benne marad) . Fehér sűrű habot hány ami között ott az étel amit megevett. Az állatorvos azt mondta szorulása lehet,és adjak neki nyers májat.hoztam is neki de nem hajlandó megenni,próbáltam más étellel keverve és a májat kiköpi. Este bele evett kicsit a másik kutya táljába amiben maradék paprikás krumpli volt (nyugi nem maradékon él csak maradt egy kevés és neki adtam) és azt nem hányta ki örültem meg minden erre később kilopott pár szemet a tápos zsákból egyből ment hányni.az orvos nem tudott mit mondani erre,ezért kíváncsi lennék valakinek nem e volt ilyen. Amúgy 15 éves belga juhász keverék szuka. Semmi baja ezen kívül játszani is akarna,enni is,ugyanúgy bepofázik csak most kezd gyengülni gondolom a kaja hiány miatt. Aki tud kérem adjon tanácsot :(

2021. okt. 13. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Másik orvos pl?

Egy normális állatorvos megvizsgálja rendesen vért veszt meg stb a tied miért nem? Keresnék másikat.

2021. okt. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez egy hete így megy sürgősen keress egy normális orvost,mert ez cseszettül nem szorulás és a nyers máj főleg nem fog ezen segíteni.

Most már szinte biztos,hogy ki van száradva,és még inkább le van gyengülve.


Eddig volt valami baja a táppal? Milyen tápot eszik,milyen korosztálynak való? Van-e valamilyen ismert érzékenysége? Valaha volt daganatra szűrve? Érintkezik-e más kutyákkal,oltva rendszeresen van?

2021. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Keress màsik orvost... Egyèbkènt én szorulàsra olajos halat adtam, egy evőkanàl ricinussal. Orvosi ellàtàs alatt!! Tehát magadtól ne tedd, mert akàr bèlcsavarodàs is lehet. Vidd màsikhoz míg van időd.
2021. okt. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kiszáradni nem hiszem hogy lenne esélye mert iszik rendesen mint eddig is,igen érintkezik a másik 2 kutyánkkal akiknek semmi bajuk,oltva volt rendesen,daganatra volt szűrve sajnos pozitívan de nem lehet műteni a kora miatt,senior tápot kapott eddig és nem volt vele semmi gondja
2021. okt. 13. 19:01
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
15 eves idos kutyus ... mar kimelo kaja kell neki ... senior ... de lehet, hogy meg kimelobb.
2021. okt. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen seniort kapott eddig ,mi az a még kímélőbb? Soha semmi komolyabb baja nem volt eddig nagyon vigyáztunk rá,egyszer volt olyan hogy nem evett hetekig amikor édesanyám meghalt,mindig vele volt vele aludt
2021. okt. 13. 19:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy szimplán most lépett át a teste egy bizonyos kort,amivel jöttek az emésztési gondok.

A kor csak egy szám,akkor kezd baj lenni amikor a testén veszel észre ilyen durva változásokat.


Én megnézetném egy másik orvossal,mert ez nem szorulás.

Ha nem daganatos és nincsenek problémái sem akkor ő is a kímélőbb étrendet fogja javasolni.

Senior táp ami hipoallergén,gabonamentes.Ilyen mondjuk a Brit Care Seniorja.


Vagy ha időd és pénzed engedi főzni is lehet neki.

2021. okt. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"daganatra volt szűrve sajnos pozitívan de nem lehet műteni a kora miatt,"


15 éves, ami már komoly életkor kutyánál. Milyen daganata van és mikor állapították meg?

2021. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja,hogy daganatos..akkor viszont amiatt is lehet.

Kemoterápia,gyógyszerek,mit szed?

2021. okt. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!