Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám védőgallérban se inni...

Kutyám védőgallérban se inni se enni nem tud, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap ivartalanították (amúgy kisspitz) és védógallért kell hordani, hogy ne piszkálja a sebet. De nem tud tőle még inni se! Mikor időm van figyelek rá akkor leveszem neki, akkor iszik-eszik csak.
2010. szept. 2. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez sajnos ezzel jár, ha mellette vagy leveszed és akkor tud inni-enni, mi is így csináltuk, kitartás :)
2010. szept. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
mi kehelybe adtuk neki a kaját így tudott enni:D
2010. szept. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Akiteki ***** válasza:
75%

Kan vagy szuka? A szukákra nem szoktam gallért tenni, inkább ráteszek egy ócska pólót és a hátán megcsomózom. A fiúk nem szokták piszkálni. Első alkalommal én is rátettem a gallért és egész éjjel nem aludtunk egy hunyásnyit sem, mert még le sem tudta tenni a fejét benne.

Ha kan és piszkálja a sebet, tegyél rá inkább szájkosarat. Evéskor meg iváskor leveszed. (bár szájkosárban még inni is lehet)

2010. szept. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akiteki, az én kutyám kan, és ha egy pecre levettem volna, már egy szál cérna se lenne benne:)


Magasabbra kell tenni a tálat. Nekem egy 30 kilós kis keverékem van, kb labi nagyságú, és egy vödörre tettem úgy a tálját, hogy félig meg is volt billenve. Szépen hozzáfért.

A víz az már macerásabb, de mentem és félóránként óránként és itattam. Próbáltam a vizet is rátenni valamire, de csak leverte:)

Türelem:)

2010. szept. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Norczy ***** válasza:
én eggyel kisebb gallért szoktam rá rakni!30cm-es kellene neki de én csak 25cmes adok rá, a nyakán nem szoros, Ártani nem tud a sebnek de enni, inni tud egyedül is mert ahogy ráhajol a táljára csak lefedi azt és ő könnyen hozzáfér.
2010. szept. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
55%
Érdekes, nálunk egyik kan sem akarta piszkálni. Meg aztán sokra nem is mennék a gallérral, ha a páciens nem is, majd nyalogatják a többiek.
2010. szept. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy szuka, de eddig nem nagyon akarta piszkálni, de nem tudok rá egész nap figyelni. Meg leginkább az a probléma, hogy jövő héten nem leszek itthon (kollégium) a család meg ugye csak 3-4 körül jön haza, addig nem tud inni.. A pólós módszer akkor megbízható? Lehet megpróbálnám úgy, ha amúgysem piszkálná nagyon talán jó lenne így is, nem?

2010. szept. 2. 18:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Arra az időre tegyetek rá szájkosarat, abban tud inni.
2010. szept. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:
55%
Nálunk bevált a póló minden szukánál. Addig próbáld ki, amíg nem kezdődik a suli és meg tudod figyelni, hogy le akarja esetleg szedni magáról. Kisspitz esetében valami babapóló kellene, esetleg a rokonságban vagy a szomszédban valamelyik kisgyerek kinőtt pólóját lehetne elkérni.
2010. szept. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi sem egyszerűbb, amikor eszik, iszik leveszed. Csak tudsz rá fél órát figyelni amíg elvégzi a dolgait. Naponta párszor leveszed pár percre és adsz neki vizet, hátha szomjas. Ennyi.
2010. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!