Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás idézeteket írnátok?

Kutyás idézeteket írnátok?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 09:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Ne szégyelld te azt, ha szereted az állatokat. Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van

lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz. Hazug próféták és otromba,

komisz emberek azok, akik megrónak e vonzalom miatt, s ezt mondják: „Az

emberektől lopja el az érzéseket, melyeket a kutyára pazarol! Önző, rideg fráter!” –

ne törődj velük. Szeresd csak nyugodtan kutyádat, ezt a csillogó szemű, fáradhatatlan

barátodat, aki nem kér barátságáért mást és többet, mint valamilyen szerény koncot és

egy-egy simogatást. Ne hidd, hogy gyöngédség és önzés késztet az állatokat szeretni.

Testvéreink ők, s ugyanabban a műhelyben készültek, mint az ember, s értelmük is

van, néha bonyolultabb és finomabb, mint a legtöbb embernek. Mások nevezzék

gyöngeségnek az állatszeretetet, gúnyoljanak ezért – te sétálj csak kutyáddal. Jó társaságban

maradsz; s Isten tudja ezt.

2010. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Az ember sok mindent megtanulhat egy kutyától, még akkor is, ha az olyan lüke, mint a miénk - írtam. - Marley arra tanított, hogy minden napot féktelen örömmel és boldogsággal éljek meg, hogy ragadjam meg a pillanatot és hallgassak a szívemre. Megtanított arra, hogy élvezzem az egyszerű dolgokat: egy séta az erdőben, a frissen leesett havat, egy szunyókálást a téli nap sugarában. És amikor megöregedett és mindene fájt, arra tanított, hogy a viszontagságok között is maradjak optimista. De legfőképp a barátságról és az önzetlenségről tanultam tőle, s mindenekfelett a megingathatatlan hűségről. Meghökkentő elképzelés volt, hogy csak most, halálában értettem meg teljesen: Marley a mentorom volt. Tanárom és példaképem: Lehetséges, hogy egy kutya – bármelyik kutya, főleg olyan dilis, fékezhetetlen, mint a miénk- képes megmutatni az embernek, hogy mi az, ami valóban fontos az életben? Hittem benne, hogy igen. Hűség. Bátorság. Elkötelezettség. Egyszerűség. Öröm.

John Grogan



Egy kutyának nem kell luxusautó, se hatalmas ház, se drága ruhák. Beéri egy útszéli talált bottal. Lehetsz gazdag vagy szegény, buta vagy okos, agyafúrt vagy tökkelütött, a kutyádnak mindegy. Ő csak szeretetet kér és ad. Hány emberről mondhatod el ezt? Hány ember szeret feltétlen és olthatatlan szeretettel?

John Grogan

2010. szept. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"Morzsa kutyánk, hegyezd füled, Hadd beszélek mostan veled,"(Petőfi:Anyám Tyúkja)

"..Mire van hát? Ebugattát!.."(Petőfi: Arany Lacinak)

"A hazug embert hamarabb utólérik mint a sánta kutyát"

"Harap-utca három alatt megnyílott a kutya-tár.."(Weöres Sándor: A kutya-tár)

2010. szept. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
"Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat..."
2010. szept. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az állatok - milyen furcsák. A kutya felnéz rád. A macska lenéz rád. Csak a disznó szemében vagy egyenrangú.


Churchill

2010. szept. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

"Néküle nem lennék önmagam:

Ő a másik szem, mely átlát a felhőkön, a másik fül, mely a szél zúgásán is túl hall. Egy kis rész belőlem, amely a tengerig elér. Ahogy a lábaimnál pihen, amint a legkisebb mosolyomra farkcsóválással válaszol, s a fájdalmas pillantás, ha nélküle indulok el, ezerszer elmondta már, hogy egyedül értem él. (Talán bele is betegszik az aggodalomba, amikor nincs velem, hogy gondoskodjon rólam.) Amikor rosszvagyok, könnyen megbocsájt. Amikor mérges vagyok, addig mókázik, míg meg nem nevetett. Ha boldog vagyok, gondtalan örül ő is. Ha bolond vagyok nem neheztel érte. Amikor elégedett vagyok, ő büszke magára. Néküle nem lennék önmagam. Vele erőm teljében vagyok. Ő maga a hűség. Általa tanultam meg, mi az odaadás. Általa ismertem meg a titkos nyugalmat és békességet. Megtanított figyelni olyan dolgokra, amelyeket korábban észre sem vettem. Amikor térdemre teszi a fejét, elmúlnak az emberi fájdalmaim. Ha mellettem van, megvéd a sötétségtől és a világ más ismertlen dolgaitól. Megigérte, hogy várni fog rám....akármeddig....akárhol... -ha szükségem lesz rá.

És én tudom, hogy szükségem lesz-ahogy mindig is volt."

2010. szept. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Aki szeret engem, szereti a kutyámat is. (Szt. Bernát)
2010. szept. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]


Jó olvasgatást:)

2010. szept. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egy jó kutyának, halála után, a legjobb helye a gazdája szívében van.


Kutya nélkül lehet élni, de minek?

2010. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nagyon köszönöm ezt a kérdést!

Én nagyon érzékeny ember vagyok és sírtam az idézeteken!:-D

2010. szept. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!