Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megevett féldoboz...

A kutyám megevett féldoboz csokit lesz baja???

Figyelt kérdés
Sajnos kilopta… nagyon aggódom! Mit tehetnék?

2021. okt. 28. 12:45
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Pánikomban írtam ki. Nem értem mit kell kötekedni mikor az ember aggódik. Nem változott azóta a kutya a kórházat ugyebár már hívtam azt mondták hogy hánytassuk meg. Azóta sikerült elérni az állatorvost is.Elvileg a tejcsoki nem olyan veszélyes a kutyákra nézve azt mondták 15 kilós kutyának 55g csokitól semmi baja nem lesz. Azért szeretném megköszönni azoknak a válaszát akik normálisan tudtak írni nekem segítőkész módon és az utolsó válaszadónak az érdeklődését! Jól van a kutyus Hála Istennek. További szép napot mindenkinek!
2021. okt. 28. 14:04
 22/28 anonim ***** válasza:
26%
21.senki nem kötekedett veled...
2021. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
73%
Akkor jó, vigyázz rá. Szép estét nektek. 1es voltam
2021. okt. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
63%
Azért világosítsatok fel lécci! Hogy tudna megölni egy kutyát 1-2 deka csoki? Nincs ez kicsit túl parázva? Én sem adok kockacukrot, meg édességet a kutyámnak, de 10 g = 1 dekagramm ... egy Balaton szelet 30 gramm. Vagy én tudom rosszul?
2021. okt. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
48%

24# vagyok

Na... utána néztem... bemásolom!

Így tehát egy 20 kilogrammos kutyának az LD50 érték eléréséhez több mint 3 kilogramm tejcsokit, illetve majdnem fél kilogramm étcsokit kell elfogyasztania. Ez azonban a halálos adag. Ennél már jóval kevesebb is súlyos rosszullétet okozhat. Minél kisebb a kutya, annál nagyobb a mérgezés veszélye.

Forrás: Flickr / Sean Hoyer

Amennyiben a kutyánk csokit evett, a hidrogén-peroxid-oldat itatása hányást vált ki. De mielőtt bármit tennénk, konzultáljunk az állatorvossal. A teobromin még veszélyesebb a macskákra, de azért nem kell különösebben aggódni. A macskák ugyanis egyáltalán nincsenek oda a csokoládéért, mert nem érzékelik az édes ízt.

Tehát igazam van, vagy igazam van?

Ergó a kutyának 3000 gramm csokit kellett volna megenni, de ő csak 55 grammot evett meg...

Ettől függetlenül nem árt vigyázni!

2021. okt. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Na hogy van a kutya?
2021. nov. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ennyi itt a troll???

Egyvalaki rendesen utánanézett, kiszámolta a mennyiséget, hogy kilós(!) mennyiség a veszélyes, erre szénné lepontozzák. Előtte harmincan hülyeségekkel halálra rémisztgetik a Kérdezőt, hogy pár deka csokitól jajajjde meghal a kutya, és felpontozzák egymást.

Taps taps taps....

2021. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

27#

Köszi szépen!Látod ezért fáradozhattam...

2021. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!