Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne megtanítani a...

Hogy lehetne megtanítani a kutyámnak hogy segítsen megkeresni dolgokat? Pl. Kulcsot, egy pár cipőt, Vagy ilyesmi. Már 4 éves, ilyenkor még lehet neki tanítani?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
maximum erőszakkal
2010. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mert?xD
2010. szept. 3. 14:18
 3/11 anonim ***** válasza:

apró lépésekben, de én egy kiképzés vezetői tanfolyam után sem állnék neki szakértő nélkül. Az alap az, hogy eleinte jutalomfalatokat dugdozol el. Aztán tárgyakkal együtt jutalomfalatokat, aztán csak a tárgyat, és tőleg kapja a jutit, ha megcsinálja, és így tovább. De mondjuk egy év rendszeres gyakorlással.


Ja és csak olyasmit tudzs vele megkeresni, amihez tudsz neki adni szagmintát.

2010. szept. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
jah jólvan oké:) hát majd próbálkozunk.. a jutifalatot annyira nem szereti de szokta kérni:) majd veszek neki
2010. szept. 3. 14:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Jaj hát nem kell ezt úgy túlbonyolítani (szakember:)!

Ha csak annyit szeretnél h mondjuk a kutyád odahozza a lakásban a cipődet séta előtt ezt egy fogékony kutyánál játékosan nagyon könnyen el lehet érni. Ha szeret és tud apportírozni akkor a legtöbb kutyának rövid idő alatt leesik hogy amikor a gazdi "labdát" emleget az a kis guruló micsodát jelenti. Egyszerűen mindig mondani kell neki h amikor a labdával játszottok h az labda:) "Hozzd ide a labdát!" "Nézd itt a labda!" stb. Lehet ez így bután hangzik, de egy idő után tudni fogja. A következő lépés hogy eldugd előle a labdát és neki meg kelljen keresni. Majd ha már ez is megy csak leteszed a labdát több más játék , tárgy (pl a cipőd) közé és kéred h hozza oda de csak akkor kap jutalmat ha a labdát hozza.

Nagyon sok tárgy nevét képesek így megtanulni. Az én labradorom megkeresi a labdát, keztyűt, pórázt, cipőt (igaz neki a cipő és a papucs egyremegy:), tálját stb És mint egy jó segítőkutya mindezeket pontosan a kezembe adja, ha vmit elejtek azt feladja, ja és az ajtót is kinyitja:) Pedig nem vagyok kutyakiképző (sőt szakkönyveket sem olvastam amikor ezeket tanítottam) és ő sem csodakutya, csak egy átlagos örökkbefogadott labrador.

2010. szept. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

ez tényleg jó.

de gondolom azzal a szóval is jó lesz hogy csipogó mert a labdák nem érdeklik..

de ezt egy négy éves kutya már megtanulhatja vagy már túl öreg hozzá?

2010. szept. 3. 16:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mit mondasz neki, de mindig ugyanazt a szót használd. A tanulásban nincs korhatár:)
2010. szept. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyébként ez ugyanaz a logika, mint a juti, csak az egyik kutyát a labda motiválja, a másikat a kaja. A lényeg, hogy eleinte motivációs tárggyal kell dolgozni. Sosem öreg, meg tudja tanulni.


Én úgy értelmeztem, hogy olyan dolgokat kellene megkeresnie, amiket nem ismer névről, ahhoz kell a szagazonosítás.


De ha megtanítasz neki szavakat, és a keresd parancsot, és együtt adod ki őket, akkor működni fog.

2010. szept. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kutyaiskolákban van olyan, hogy nyomkövetés. Ott megtanítjátok nekik a Keresd! vezényszót, de sajnos csak olyat tudsz vele megkerestetni,amire tudsz adni szagmintát.:S
2010. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Akármilyen korban tudnak tanulni.
2010. szept. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!