Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimett a...

Hogy vegyem rá a szüleimett a szoba kugyára?

Figyelt kérdés

Nem akarják pedig én sétáltattnám, tőrődnék vele.

A zseb pénzemből (amit nem tőlük hanem a nagy szüleimtől kapok) venném neki a tápot, meg ami kell.

Hogyan győzzem meg őket? Nincs testvérem sem, szeretnék egy kis álatot.


2021. okt. 29. 22:41
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok Adi Endre, nem én vagyok a legjobb helyes író. De a KUTYÁHOZ (bizom benne most már magvagytok elégedve) ez nem is kell szerintem és nagyon SZERETNÉM EZ A LÉNYEG SZERINTEM
2021. okt. 29. 23:28
 12/27 A kérdező kommentje:
nagyon szeretném a kuttyust sokat törödnék vele reggel felkelnék sétáltatni és nap közben is kivinném többször is és nagyon szeretném Őt
2021. okt. 29. 23:29
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg, míg elköltözöl, és magadat tartod el. Ha a szüleid nem akarnak kutyát, náluk nem lesz kutya.
2021. okt. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem attól, hogy nem jó (őszintén: nagyon pocsék) a helyesírásod nem kevésbé érdemelsz kutyát.


Az a fontos, hogy neki mit tudsz nyújtani és fordítva.


Sajnos, ha a szüleid nem engedik, el kell fogadnod.


Próbálj érvelni. Kérdezd meg, hogy milyen kifogásuk, aggodalmuk van. Próbáljátok egymás szempontjait megérteni.


Drukkolok, hogy engedjék!

2021. okt. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
köszönöm 14 es válaszoló. Te nagyon kedves vagy / Ön nagyon kedves.
2021. okt. 29. 23:39
 16/27 anonim ***** válasza:
87%
Én is nagyon kedves vagyok. Én is a plüss kuggyust ajánlom.
2021. okt. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%

Na nézzük csak...

- péntek este van

- ritka rossz helyesírás

- egy csomó olyan dolog egymás után, amire minden felelős állattartó ugrik.

Trollszaga van.


Abban az esetben, ha mégsem lenne troll a Kérdező, segítek: hiszti helyett tanulással, olvasással többre mennél:

- az "egy kicsi álat" természtesen nem a tengerimalacra vonatkozott, mert őket egyedül nem szabad tartani, társas lények.

- "mini jorky" nem létezik. Mini yorkie se, yorkshire terrier ugyanis csak egy méretben létezik és az is rohadt kicsi. Annál kisebb kutyaméret már komoly egészségügyi problémákat von maga után (pl. hypoglikémia)

- hacsak nem 20ezerFt/hó körül van a zsebpénzed, a kutyát nem fogod tudni egyedül fenntartani (kaja, külső-belső parazitamentesítés, amortizálódott holmik pótlása, juti, nyírás). És akkor még kutya nem kapott oltást, nem lett ivartalanítva, oviba, suliba nem járt, nincs félretéve csillagáazati összeg balesetre.

- "nagyon SZERETNÉM EZ A LÉNYEG SZERINTEM" Szeretet nélkül megette a febe, de a szeretet nem old meg mindent. Pusztán szerettől nem lesz szobatiszta, nem fog illedelmesen viselkedni más kutyákkal stb. Ehhez értő nevelés szükséges, ami nálad megfontoltabb embereknek sem szokott menni. A kutyákat baromi kevesen szeretik JÓL.

- a helyesírás azért fontos ebben az esetben, mert ha nem tudod leírni az adott állatfaj vagy kutyafajta nevét, nehezebben találsz róla pontos információt.

- a kutya társas lény, de nemcsak kutya barátokra van szüksége, hanem az embercsaládjára is. Ha a család valamelyik tagja nem bírja, a pokolra kívánja stb. azt megérzi.

- jól nevelt kutya abból lesz, akivel a család minden tagja foglalkozik, gyakorol.

- mindent én oldok meg körülötte ígéreteket már csak a fentiek miatt sem teszünk, de azért se, mert nem egyszer és nem kétszer láttunk már olyan szülőt, aki nem segített a kutya orvosi ellátásában vészhelyzet esetén sem (pl. Xylitet evett amíg nem voltál otthon, megvárnak, ahelyett, hogy rohannának vele ügyeletre)


Ha te látnád el teljesen én valamk kevésbé pénz- idő- és energiaigényes fajt keresnék.

2021. okt. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
95%

Nem is tudom,vajon miért nem akarnak neked megvenni egy 200.000 értékű kutyát? Gondolom neked Yorkie,bichon,törpe uszkár vagy valami "pici és cuki" kellene.

De azt meg is kell tudni nevelni,ami nem egyszerű feladat.A nagyszüleid pedig nem hiszem,hogy havonta 10.000ft+ összeget vágnak hozzád,hogy etesd és féregtelenítsd a kutyád,ezen felül évente oltani kell ami megint kb 15.000ft (veszettség + kombi).

Ja! És egy ilyen kutya kozmetika igényes azaz maximum 2 havonta a kozmetikusa is 5.000ft környékén táncol.


A tengeri malac sem valami olyasmi amit könnyen el tudsz tartani.Rendes étrendet kell neki biztosítani (szalma,változatos gyümölcsök,magkeverékek),csak minimum párban tarthatóak,de akkor ivartalanítani kell hogy ne legyen 2-3 havonta egy alom kölykük (amit szinte minden alkalommal megesznek különféle indokokkal,nem kell neked ez a trauma..),rendszeresen ki kell venni,hogy egy kicsit mozogjanak,takarítani kell rendszeresen őket..


Ha a kutya vállalásban addig jutottál,hogy te majd sétáltatod és eteted a nagyi pénzéből akkor ez felejtős.

Első sorban gyerek esetében a szülőnek kell kutyát akarnia,hiszen ki tudja neked mikor lesz izgalmasabb a számítógép,a telefon,a pasik,meg ki tudja mi még ebben a korban a kutya sétáltatásnál.

Piciként tényleg cukik,de azok hamar felnőnek,a felnőtt kutya pedig ha neveletlen akkor egyben bosszantó és problémás lesz az egész családnak.

Bepisil,bekakil,rág,ugat,nem lehet egyedül otthon hagyni,neki megy más kutyáknak..


Keress valami más alternatívát szerintem.Macska is kilőve.Azt is kell etetni,almozni (napi szinten!),ivartalanítani,ez pénz és idő.

2021. okt. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
:((((((((((((((
2021. okt. 30. 00:38
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

A fentiek is fontos szempontok.


Ha a szüleid szeretik a kutyákat, csak nem akarnak (pl félnek, hogy megrág dolgokat), vagy nem akarnak erre költeni, de ha kell, beleférne nekik, nem kellene lemondani fontos dolgokról, akkor azért esélyes, hogy ha megengedik, ők is nagyon megszeretik. Ha felelős emberek, rohannak vele orvoshoz.


Anyu nem szeretett volna cicát (szőr, alom stb). Most megy a vita, hogy ha elköltöznék, kinél maradjon.


Imád mindkettőnkent. Depressziós lett mikor 1 hétig állatbarát gondozta távollétünkben.


3 hétig voltam távol (kórházban). Abba is belebetegedett a cica.


Egy másik cicát (párommal tartottuk) műteni kellett nyílt törés miatt ügyeleti felárért, jól felszetelt helyen. Rtg stb.


Több hónapig nem tudtam lakáshitelt fizetni, elment a műtétre, kontrollra a pénz.


Más:


Tacsi kutya is kicsi, nem kell kozmetikus, nem beteges. Ingyen is hozzá lehet jutni. Könnyen tanítható, nem kell iskola.

2021. okt. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!