Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor semmi esélyem? Ne is...

Akkor semmi esélyem? Ne is próbálkozzak?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy Jack Russel terriert és nézegettem is magamnak,de nem tenyésztőtől!Olvasgattam és érdeklődtem fórumokon,ahol okszor lehurrogtak,hogyha nem tudok költeni a kutyára 210 ezer Ft-ot,sőt 60-80-at sem,csak max. 45 ezret,akkor minek akarok ilyet szerezzek egy keveréket!Pedig ez a kutya pont illik hozzám!Imádom az állatokat és ők is engem szerencsére!De sajnos nem tudok egy vagy több havi fizetésemnek megfelelő összeget adni érte!Próbáltam már örökbe fogadni is fajtamentőktől,de egyik sem adta,mert dolgozom(8 órát)!A neten láttam rengeteg hirdetést ilyen kutyussal kapcsolatban,jóval olcsóbbak is és állítólag fajtatiszta jó-néhány!Persze ismerem a fajtát és ráismerek ha turpisság van benne!Nem szeretnék tk-t,nekem csak barátnak kell a kutyus!De mivel nem vagyok tenyésztő,annyira nem tudok a dolgok mögé látni és ráismerni az igazi JRT-re!Ezért keretem fel a fórumokat,hogy ha esetleg linkelek képet a kicsikről és azok szüleiről,akkor talán a jártasabbak tudnának segíteni,hogy tényleg fajta tiszta vagy sok pénzért akarnak átverni!

Remélem itt nem olyan hatát érek el a kérdéssel,mint a többi fórumon!Tényleg segítséget szeretnék és nem nagyképű,lenéző válaszokat!


2010. szept. 3. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
30%

Kedves kérdező, megszoktad ezek szerint te is azt a lehurrogást meg bepofázást, amivel én is lépten-nyomon találkozom itt ezen az oldalon is, meg a többin is... Ne aggódj, itt is le fognak szólni, csak mert fajtatiszta kutyát akarsz, már csak azért is...

Amúgy sajnálom, segíteni nem tudok, de a JRT nagyon aranyos.:)

2010. szept. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
46%
Egyedül élsz? Ha igen, szerintem mondj le róla. Talán a fajtamentők is azért nem adták oda neked. Aki nem akar tenyészteni, annak nem fontos a fajtatisztaság (sokszor a TK sem), de akkor neked miért nem jó egy keverék? Ha ennyire ragaszkodsz ehhez a fajtához, akkor ennyire kellene a TK-hoz is ragaszkodni. Ha pedig nincs ennyi pénzed (100 ezer biztos van), és spórolni sem tudsz/akarsz rá, mondj le róla. Nem hinném, hogy 210 ezer soknak mondható.
2010. szept. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
27%

mi az a tk ?

szerintem nagyon aranyos kutyák.

miert nem veszed meg olcsobban?azoknak a kutyusoknak is kell gazdi akiknek nincs torzskonyvuk.es ha megnézed a kiskutya szueit akkor megbizonyosodhacc rola h tisztafajta a kolyok.én is olyan kutyus kaptam ami nem papiros megis tisztafajta és sokkal szebb kutyus lett belle mint a kiálitásos kutyusok.

2010. szept. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 riita. ***** válasza:
73%

Azt hozzá tenném,kedves első válaszoló,hogy akit 'lehurrogunk ,mert fajtatiszta kutyát akar az nem azért van,mert egy fajtatiszta kutyát akar hanem azért,mert neki csak olyan kell,de természetes olcsón!

Fele vagy annál is kevesebb árért ,mint eredetileg.

És nem azért lesznek lehurrogva,mert mi ennyire b.unkó parazstok vagyunk hanem azért,mert valoszinűleg a kérdező nem volt még sintértelepen meg egyéb ehez hasonló helyeken.Nem hallt meg a keze között/vagy a szeme láttára a szeretett kutyája,nem kelett elaltani még a kutyát,emrt ő ezen sporólt stb.

És akkor nem keverék kutyák akarunk 'rásózni' csupán felhívni a figyelmét,hogy MO-.n 1,5 MILLIÓ árva kutya van akiknek nagy része a szaporitóknak köszönhető akiket ti ezzel támogattok is,hogy csinálja csak tovább,mert van rá szügség.


De lehet itt beszélni úgyse értitek meg,és ebből látsztik ki mennyire is szereti a kutyákat.

Nem is írogatok tovább,mert fölösleges,teljesen mindegy mit írunk ide,hisz úgyse tudjátok felmérni a helyzetet.


Kérdező:

Igen vehetsz olcsón kutyát,linkelhetek is neked.

Szívesen teszem,de ne csodálkozz majd később semmin se.

Linkeljek?

2010. szept. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
46%

Tessék ez volt a legolcsóbb kutyi elég fiatal igaz nem kölyök, de azért gondoltam megmutatom. Ennyit csak rá tudsz szánni ;)

[link]

2010. szept. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
68%

18:43 - válaszolóval egyetértek!!!


én nem lehurrogni akarlak, de akkor igen, mondj le erről a fajtáról! a 210ezer forintos ár, pedig egyáltalán nem mondható drágának! gyűjtögetni kell. én az első kutyámra 6(!!!) évet vártam, de megérte.


másrészt ha fajtamentő nem akarta neked oda adni... akkor van valami a dologban...

de még mindig ott vannak a menhelyek, ahol nagyon édes kutyákat tudsz magad mellé venni.


és hirdető oldalakon törzskönyv nélkül NEM szabad kutyát megvenni!!!! kizárólag tenyésztőtől, egyedi megjelöléssel, megfelelő szülőktől még akkor is, ha nem akarod tenyészteni!!! így semmilyen meglepetés nem érhet a későbbiekben.

2010. szept. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
45%

Ja és ez igazán aranyos ha mindenképpen fajtatisztát akarsz:

[link]

2010. szept. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
42%

A válasz megírásának időpontja: ma 18:45

ez egy nagyon korrekt hozzászólás volt!!! érdemes elgondolkozni rajta!!!

2010. szept. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
75%
18:43 - Nem is tudom, 210ezer anyukámnak kb. 2 havi fizetése. SOK! Én még sose láttam egy összegben ennyi pénzt.
2010. szept. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 riita. ***** válasza:
27%

[link]

[link]


100! ehez hasonló hirdetést tudnék még belinkelni.


Megkérdezhetem,hogy miért illik hozzád ez a fajta??

2010. szept. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!