Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor semmi esélyem? Ne is...

Akkor semmi esélyem? Ne is próbálkozzak?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy Jack Russel terriert és nézegettem is magamnak,de nem tenyésztőtől!Olvasgattam és érdeklődtem fórumokon,ahol okszor lehurrogtak,hogyha nem tudok költeni a kutyára 210 ezer Ft-ot,sőt 60-80-at sem,csak max. 45 ezret,akkor minek akarok ilyet szerezzek egy keveréket!Pedig ez a kutya pont illik hozzám!Imádom az állatokat és ők is engem szerencsére!De sajnos nem tudok egy vagy több havi fizetésemnek megfelelő összeget adni érte!Próbáltam már örökbe fogadni is fajtamentőktől,de egyik sem adta,mert dolgozom(8 órát)!A neten láttam rengeteg hirdetést ilyen kutyussal kapcsolatban,jóval olcsóbbak is és állítólag fajtatiszta jó-néhány!Persze ismerem a fajtát és ráismerek ha turpisság van benne!Nem szeretnék tk-t,nekem csak barátnak kell a kutyus!De mivel nem vagyok tenyésztő,annyira nem tudok a dolgok mögé látni és ráismerni az igazi JRT-re!Ezért keretem fel a fórumokat,hogy ha esetleg linkelek képet a kicsikről és azok szüleiről,akkor talán a jártasabbak tudnának segíteni,hogy tényleg fajta tiszta vagy sok pénzért akarnak átverni!

Remélem itt nem olyan hatát érek el a kérdéssel,mint a többi fórumon!Tényleg segítséget szeretnék és nem nagyképű,lenéző válaszokat!


2010. szept. 3. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
73%

félreértesz kedves 23:40 válaszoló. nem külföldön van a hangsúly, hogy ami onnan van, az feltétlenül jó... ilyet soha, sehol nem mondtam vagy írtam.


de mint már annyiszor mondtam, ne lovagoljunk ezen a témán. a kérdezőnek nincs pénze jelenleg kutyát venni, várni nem akar, mert tipikus "most, rögtön, azonnal, máris, fajtatisztát, "ingyen" de legalább is olcsón", akkor ott vannak a menhelyek! menjen el, nézze meg, biztosra veszem, hogy talál magának kutyát.


viszont egy kérés, azért a papagájt ne hasonlítsuk már a kutyához... több okból se... én se megyek a lovasokhoz példákkal dobálózni...

sajnálattal olvasom, hogy ott vadon fogják be a madarakat, még jó, hogy a külföldi kutyák nem vadon befogott farkasok...

2010. szept. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
35%
23:50 - Ne hasonlítsuk össze? Nem is tudom, de egy tényleg jó helyről származó jákó 100ezertől kezdődik (+ felszerelés). :-)
2010. szept. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
70%
hidd el tisztában vagyok a papagáj árakkal. keresztapám madarakkal foglalkozik, csak ő ara papagájokkal... de mint mondtam a "suszter maradjon meg a kaptafánál", "én se megyek a lovasokhoz, mert azokhoz nem értek..."
2010. szept. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
54%

Azért nem csak a két véglet létezik: a "tökéletes" tenyésztő és a kutyákat ketrecekben, mocsokban tartó szaporító (utóbbiakat kerülni kell). A kettő között létezik átmenet. Alaposan körül kell nézni, van ahol normális körülmények között tartják a kutyát és megkapják az oltásokat, féregtelenítést, akkor is ha nem tenyésztő az illető. 150-200ezer pedig egy átlagkeresettel rendelkező embernek igencsak sok pénz. És persze állatorvosi költségek mindig vannak, lehetnek, de nem mindegy, hogy pl. 60 ezerért veszi a kutyát és arra jönnek rá az orvosi költségek vagy 200ért és arra pluszban fizet. Meg a sok nagyokos szerint, hogy ha drága a kutya, az már garancia arra, hogy nem lesz beteg. Ezt sosem! lehet előre tudni, akkor sem ha szűrik a betegségeket stb. Valószínűleg kisebb az esélye, de! ugyanúgy lehet beteges. Ezt onnan is tudom, hogy volt kutyám, akit igencsak borsos áron vettem és folyton állatorvosnál kötöttünk ki. A jack russel amúgy sem egy agyontenyésztett fajta Mo.-n. Azt meg senki ne mondja, hogy csak akkor lehet tartani fajtatiszta kutyát, ha min. 150ezerért megveszed, a legdrágább prémium táppal eteted és a legextrább pórázokat stb. kapja. Lehet, hogy az itteni 10 hozzászóló megteheti, de nem ehhez kéne viszonyítani. Én is megtehetem jelenleg, de volt olyan kutyám, akinek csak középkategóriás tápot tudtam venni és házi koszton nevelkedett (nem maradékon), mégis 15 évig élt, nagytestű kutya létére.

A kérdezőnek írom, hogy ha tud, még gyűjtsön 10-20 ezret, menjen el személyesen több helyre és utána döntsön.

2010. szept. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
55%
Azért legyünk szivesek, és ne essünk túlzásokba, hogy mind beteg meg ideggyenge lesz. Nem valószinű. És gondoljátok végig azt is, hogy a menhelyre, fajtamentőkhöz, hogy kerültek a kutyák? Biztos, hogy nem tenyésztőtől, szürt, Tk-s kutyák. Ha onnan hozunk mégis oké, annak semmi baja nem lesz. Én tudom, hogy őket kéne elöbb megmenteni, de ha most el tud hozni olcsón egy olyan kölyökkutyát amilyet akar, akkor miért ne? Inkább várja meg, mig bekerül a menhelyre, már felnött és tényleg ideggyenge lesz a sok szenvedéstől? Azok a kutyák is már megszülettek, ők nem érdemlik meg, hogy legyen egy jó gazdájuk? Ők menjenek a menhelyre, vagy a folyóba(...) mert nincs Tk?? Ugyanmár.
2010. szept. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
30%

Nem, ne menjenek se menhelyre, sem a folyóba.

Nem kellene annyit szaporítani.

Amíg ennyi kutya van, a legjobb tenyésztő sem tesz mást, mint szaporít.

Potenciális gazdákat vesz el a soktízezer rászorultról.

Azok menjenek a folyóba...?

Milyen alapon mersz szelektálni...?

Én nem a fajtatiszták megsemmisítését akarom, hanem azt, hogy ne szaporítsák.

A tenyésztők miatt meg a rászorult kutyák halnak.

És nem azt mondom, hogy csak miattuk, hanem azt, hogy miattuk is.

Ha van szövegértelmezési készséged, megérted a különbséget.

Ha nincs, mindegy.

2010. szept. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 A kérdező kommentje:

Hát azért látom sokan nem értették meg a mit mondtam!Sosem állítottam,hogy most rögtön ingyen jack-et de azonnal!!!!és nyilván nem veszek kutyát onnan,ahol a saját ürülékében fetrengenek láncon!Az ilyen embereket nem gazdagítom!Vannak JTR-ek 11 ezerért is,de azt én is tudom,hogy ott valami nem stimmel!És vannak olyanok,ahol az anya/apa tk-s (van,hogy mind a 2)!Ha már összegyűjtöm a pénzt,és megnézek pár hirdetést...elmegyek és megnézem a szülőket,a kölyköket,hogy hogyan tartják a kutyákat,játszom velük és elbeszélgetek az eladóval!Teljesen végletekbe merült ez a beszélgetés!Tudom,hogy lehet beteg a kutya+oltások+kaja és stb.!Erre mindig meglenne!Ha valamilyen okból kórházba kerülne és sokat kéne fizetni,higgyétek el nem ennék egész hónapban,de a kutyám legyen egészséges!Az ilyen problémákra bárhonnan bármennyit előkerítenék!Volt már fajtiszta,tk-s anyától sziámi cicám és bullmasztif kutyám tk-s apától!A macska 3000 Ft volt,a kutya pedig haveri alapon egy ezres (másnak 10 ezer)és soha semmi bajuk sem volt!Állatorvoshoz jártak rendszeresen,makk egészséges állatok voltak,pedig egyik sem tenyésztőtől származtak!Ugyanakkor ott volt a szomszédunk,akik vettek sziámi cicát horribilis áron tk-val!Szintén tk-s sziámi cicával pároztatták és az kölykök mind a 4 beteg volt!1 még meghalt születése után,egy az állatorvos szerint nem érezte a veszélyt,nem érzékelt szinte semmit!Sem a meleget,sem a hideget,sem a szagokat!Egy másikat a nőstény macska egy az egyben megevett és a negyedik homokos volt (mármint homoszexuális)az állatorvos szerint!Ennyit erről!Itt mindenki úgy tesz,de tényleg,mintha csakis akkor lehetne egy kutya boldog és egészséges,ha a legdrágább tápot kapná és tk-s lenne!!!!Szerintem nem így van!Én sokkal jobban szeretem az állatokat,mint az embereket!3 évvel ezelőtt találtam egy keverék fehér kutyát,akinek az összes csontja látszott és majd leharapta az ujjam,mikor enni adtam neki!Mégis én vittem el az állatkórházba,pedig suliba kellett volna mennem!!!És a félretett szülinapi pénzemből finanszíroztam,aztán egy barátnőmhöz került és azóta is nagyon boldog kutya!!!Én nem arról beszélek,hogy nem akarok várni,de nekem legalább fél év,mire 45-öt összegyűjtök!De már meg van minden felszerelése!A nyakörv,a póráz,a tál,a kosár,amiben alszik majd,egy csomó játék!Mert minden hónapban vettem valamit,hogy tutira menjek!!!!Egy állatra sosem sajnálom a pénzt!De 210 ezer Ft az nekem rengeteg és ennyit már sajnálok,mert engem nem vár semmi,ha kilépek majd az életbe és mehetne jobb helyre is!Egyszerűen ennyit nem adhatok ki erre a célra!Más Mo-i tenyésztővel is felvettem már a kapcsolatot,amit én találtam,ott a legolcsóbb 160 ezer Ft!De attól,hogy egy kutya nem neves tenyésztőtől van,hanem valakitől,aki két JRT-t pároztatott,még nem lesz beteg és "nem életerős" ahogyan riituci mondta!Tudom,hogy vannak rengetegen a menhelyek,de nekem ez álmaim kutyája!10 éve várok rá,de gyűjteni csak most tudok!És mindent megteszek,hogy a legjobb gazdija legyek!Jah és még annyi,hogy apukámnak 15 éves kora óta rottweiler kutyái voltak!Tenyésztőktől,tk-val,volt amelyiket kiállításra is vitt és volt olyan (amelyik a a legdrágább volt),hogy az összes örökletes betegség megjelent nála és igen csak rövid ideig élt!Pedig apukám is megtett mindent,hogy egészséges legyen!

Ha még lesz további hozzászólás,remélem érthetően elmagyaráztam neki a dolgokat és meg is érti,hogy miről beszéltem!

2010. szept. 4. 09:28
 48/67 anonim ***** válasza:
31%

Ha ennyire "érets" a kutyákhoz akkor minek pattogsz itt mint egy gumilabda??MINEK ÍRTAD KI A KÉRDSÉT??MIT VÁRSZ??

mindenki leírta a véleményét,de te akkor is jobban tudod.

MINEK KÉRDEZTED MEG??

"Akkor semmi esélyem? Ne is próbálkozzak?"

EZT!ezt kérdezted kedvesem.És milyen érdekes,hogy pont azt/azokat fikázzod emg kötekedsz akik tudnak valamit a kutyáról és igazuk is van.Mostelolvastam minden egyes kommentet,és elég érdekes,hogy 15 éve vársz rá akkor miért nem tudsz még 1 évet várni és gyűjteni?Ne mond már,hogy 210 ezerért vannak csak ilyen tenyésztőktől való kutyák.

Ja egy tk-s kutya is leeht beteg,de tudod rá van garancia

meg szerződés.

Vegyél egy olyan kutyát,nem tök mindegy ki mit ír???

Te úgy is csak belekötsz és a magadét mondod,aki meg igazat ad azt meg isteníted,egy igazi makacs,önfeJű ember vagy aki senkit Nem képes meghallgatni,csak a magát mondani,gratulálok.VEGYÉL EGY OLYAN KUTYÁT!VEGYÉL!

2010. szept. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 A kérdező kommentje:
Én a semmi esélyemet úgy értettem,hogy folyton azt állítják,hogy ez mekkora hülyeség,akkor is beteg lesz és amit itt is írtak páran és hogy az tuti valami nyeszlett keverék!Ha elolvasod a kérdés alatti részt,akkor rájössz mi is a kérdés igazából!!!!!És gondoltam valaki tud segíteni,hogy ne egy drágább átverésben legyen részem és meg tudja mondani,hogy mit is kell nézni vásárláskor pontosan(egy ilyen fajtánál!!!)!
2010. szept. 4. 09:58
 50/67 anonim ***** válasza:
51%
Milyen álszentek az emberek! Ha én azt mondom, hogy olcsóbban vettem gyönyörű, egészséges fajtatiszta kutyust, mint ő, akkor egyszerűen irigy. Irigy arra, hogy ő 200.000-ért vette meg ugyanazt, amit én 60.000-ért mondjuk. Ennyiről szól a dolog.:) Akik pocskondiáznak, meg mit tudom én, azoknak csak ez bántja a kis lelküket.:) Mert különben mit törődne vele, hogy én mennyiért jutottam hozzá a kutyához?? Lesz.rná... De nem, folyton visszatérnek ide, és próbálják megmagyarázni a dolgokat.:) Ó, nincs szükség rá.:) A hangsúly amúgy sem azon volt, hogy OLCSÓ. Azon volt a hangsúly, hogy szép, egészséges, oltva, féregtelenítve, minden, ami kell. Láttam a szüleit, mindent megnézhettem az eladó gazdinál. Ha 100.000-ért árulta volna, nem vettem volna meg, nincs rá keret, nem vagyunk gazdagok, hogy kutyáért ki lehessen adni annyit, és sajnos ez a gyakoribb Magyarországon. Ez nem szégyen. Én pl. ausztrál juhászkutyát szeretnék kb. 10 éves korom óta, de Magyarországon 200.000 Ft-ba kerül. A legolcsóbb is 180.000. Akkor nem veszem meg. Majd egyszer, ha lesz rá annyim, hogy rá tudom szánni, és ha el tudom látni mindennel. Addig meg "olcsóbb" kutyust tartok, mert imádom az állatokat, és szükségem van rájuk. Szerintem ez sem szégyen... Ja, és menhelyen is voltam már, menhelyi kutyusom is volt, egyszerre volt már kettő is. Elárulom, hogy drágább volt az oltás, a műtét, meg az egészségügyi szintre hozás, mint a fajtatiszta kutyáknál... Szóval nem tudom, miről beszélünk.
2010. szept. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!