Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakorisággal fordul...

Milyen gyakorisággal fordul elő, hogy türelmetlen vagy a kutyáddal/kutyáiddal, ha ő/ők nem könnyítik meg a dolgokat?

Figyelt kérdés

Imádom a kutyáimat, de időnként elfordul, hogy elegem lesz. Egyikük nagyon játékos kutya, de van egy nagy fekete bundás, amelyiket meglát, és hirtelen morogni, ugatni, neki menni akar, alig bírom visszafogni. Pedig soha nem találkoztunk velük, egyszerűen meglátta és a játékos, mindenkivel nyali-fali kutya átment harci kutyába. Sajnos utóbbi napokban pont egy felé mentünk, menekültek is, miután megláttak minket. Ma is így volt, de gyorsan mozdulatam, de már a nemlétezőm kivolt. Megyünk valamerre, előbb említett kutyám leül az út szélére, át akar menni, ha van kutya, ha nincs kutya. Nem, nem arra megyünk, aztán elhúzom, és megint csinálja, csak máshol, és ha nem óvatosan a nyakörvét fogom, simán ott szobrozna még egy órát. A másik meg, vele dolgozunk, sokat haladtunk, de még mindig vannak gondok a szocializációval, neki akart menni egy kutyának. Ha senki nincs, vagy cimborák, akkor elvagyunk, de én már ideg vagyok a sétáknál, főleg a fekete kutya miatt, mert olyan kirohanást a kutyámtól nem láttam. Azt meg nem engedem, hogy bármelyik kutya megsérüljön. Én vagyok velük a legtöbbet, mégis apám a falkavezér, az ő sétáik a f. kutyán kívül többnyire nyugalmasak, ezért nem is igazán tudja megérteni a helyzetemet.


Sosem ütöm meg őket, de ha tényleg se a szép szó, se semmi nem válik be, akkor már húzom, itthon pedig ma, először lekiabáltam a fejét, hogy már megint a kutyának indult, aki ránk se pillantott, ment szépen a gazdája mellett.


2021. nov. 8. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Jól sejtem,hogy ivaros? :)

Dominancia gond alapvetően akkor is,ha nem ivaros.Lehet,hogy általában szófogadó,de nem tart téged magasabb rangúnak saját magánál,ő próbál helyetted intézkedni.Ez nagy gond,hiába puszilkodik egyik percben,ha megvan az esély rá,hogy valakire/valamire csak mert épp nem jön be neki támadni fog.



De nem mindig vagyok nyugodt,nincs olyan ember a földön akit ne lehetne kihozni a sodrából.Állat és gyerek egyaránt tud végtelenül bosszantó lenni attól függetlenül,hogy szereted.

Meg nem ütném,de hamar felkapom a vizet és akkor hajlamos vagyok kiabálni és türelmetlenkedni.Ameddig tudod kontrollálni magad és nem bántalmazol semmit addig nincs ezzel baj.🤷🏼‍♀️

2021. nov. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, mindkettő ivartalan. Tény, apám a falkavezér, de amikor pórázon rászólok, akkor hallgat, vagy enged. Ez a fekete kutya az egyetlen az évek alatt, akire így reagál. Miután bőven eltűntek (elsiettek, milyen meglepő), utána is gyorsabban vette a levegőt és az irányukba nézett, közben morgott.
2021. nov. 8. 18:19
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
A szó szoros értelmében mindig türelmetlen vagyok, ha egy szabályt nem tartanak be. Nem fogok türelmesen várni, hogy a behívásomra vagy a letiltásomra pár órán/alkalmon belül reagáljanak. Ha együtt müködnek szuper, ha nem, akkor természetesen lebüntetem őket.
2021. nov. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Pont ma fordult elő, hogy felbosszantottak :D 3 kutyám van


Elég türelmes ember vagyok, olyan havi 1x előfordul, hogy elvesztem a türelmemet. Olyankor eléggé helyreteszem őket és utána minden rendben. Amúgy nagyon jó kutyák, néha van egy-két bolondabb napjuk.


13 évesem már nem sok mindent csinál. Kutyákkal közömbös, napozik, hempereg és legel. Viszont utálja az esőt, illetve pórázon nem szeret lenni. Ilyenkor képes egy helyben lépegetni és eljátszani a hattyú halálát. Séta közben totyog, húzatja magát, úttesten úgy kell átvonszolnom. Bezzeg amint elengedem pórázról fut mint a nyúl. 😒

2021. nov. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem volt szocislizalva a kutyad.

Maga ala sorol a rangsorban. Eszel a ksjajabol,’mielott eszik? Nem? Akkor magaala sorol. Ennyi.


Egy jo vezeto,mindent nxugodtan esszel (nem veressel,nem eroszakkal,nem orditassal….!! )megold. SOHA nem veszti el a fejet ,nem billdnti ki semmi a lelki bekejebol!!

2021. nov. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Ezt le tudja fordítani valaki? Betettem Google fordítóba és azt írta ki,hogy "nyelvtan könyvet kérj karácsonyra".

Még neki is sok volt.

2021. nov. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előéletes örökbefogadott kutyám van, kell a türelem hozzá minden helyzetben, különben sok probléma lenne. Nálam inkább a tanácstalanság van néha, amikor nincs ötletem egy helyzethez, de gyorsan meg kell előzni, hogy baj legyen, ha kell, utólag tanácsot kérek, hogy legközelebb hogyan kerülhetném el a problémát. Illetve más gazdikra haragszom inkább, akik nincsenek tekintettel másokra, még rosszabb, amikor arra sem figyelnek, hogy a saját kutyájuk mit csinál séta közben.
2021. nov. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!