Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelban tartható 3 kistestű...

Panelban tartható 3 kistestű kutya? Házirend nem szabályozhatja, igaz?

Figyelt kérdés
60nm, 3 szobás. Régebben olvastam, hogy a házirend nem szabhatja meg a tartható kutyák számát, helyette egy kormányrendelet szabályozza. Ha a kutyák nem hangoskodnak, jól vannak tartva, akkor találhat fogást egy rossz indulatú szomszéd?
2021. nov. 9. 12:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Találhat, mert úgy tudom (ha jól tudom), meg van határozva, hogy hány kilóig, mekkora terület kell egy kutyának. Nem tudom pontosan mennyi, valaki majd belinkeli, vagy utána nézel, de ha nincs meg a terület, akkor egy rossz indulatú szomszéd felnyomhat.

Bár most elbizonytalanodtam mivel nagytestű kutyákat is tartanak 60 nm-es lakásokban.

Persze a megfelelő mozgatást biztosítani kell.

De egy biztos, ha jól tartod a kutyákat, nevelve vannak, mozognak annyit amennyit kell stb, akkor hiába küld rád akárkit, a kutyák jól vannak tartva, tehát megnézik őket és azt mondják, hogy minden rendben.

2021. nov. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi. Jól neveltek, sokat sétálunk, liftben is végig szépen ülnek. Legkisebb akkora mint egy törpenyúl, 3-9kg közöttiek.
2021. nov. 9. 12:40
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ugyanekkora helyen van 3 beagle.

Napi 6 óra kint lét mellett angyalkák.

2021. nov. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
21%
Tőlem tarthatsz akár harmincat is. Nem én szagolom.
2021. nov. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Ha rád is küldenek valakit, nem fognak veled foglalkozni, ha jól tartod őket, ami azért látszik azon hogy mennyire neveltek, esetleg elmeséled miket csináltok, mennyit sétálok stb. Az látszani fog rajtuk hogy nem éheznek, szóval nem kell aggódnod.
2021. nov. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
18%
"A társasházak a szervezeti-működési szabályzatuk részét képező házirendjükben tovább szigoríthatják az ebtartás feltételeit. Társasházi lakóingatlan vásárlása előtt célszerű tehát átolvasni az adott épület házirendjét, illetve ha a lakógyűlés utóbb módosítaná aránytalanul szigorúan a házirend ebtartási passzusait (pl. teljes egészében kizárná a kutyatartást), akkor mint kisebbségben maradt kutyatulajdonos lakótárs bírósághoz fordulhatunk."
2021. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Mieink lustább típusok, 2 óra kint lét elég nekik. Esőben ki se mennének, ha tehetnék.
2021. nov. 9. 12:45
 8/20 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:


[link]

2021. nov. 9. 12:50
 9/20 anonim ***** válasza:
35%
Hát ha valaki szar viszonyt akar a többi lakóval, és látványosan szarik arra hogy az adott közösség mit szerte a nyugalma érdekében, csak csinálja... Nem értem miért kell odafurakodni ahol nem kérnek a kutyásokból, vagy legalább elvárják hogy ne falkányit tartsanak.
2021. nov. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

Addig oké,hogy 60nm a lakás,de ebből nem 60nm az élettér amin tudsz mozogni.Ebben benne vannak a válaszfalak,a különbőző helyiségek ahová nem mehet (spájz pl),bútorok..

Mennyi a szabad tér,amin mozogni tudnak? Hivatalosan 10nm szabad területnek lennie kell legalább kutyánként azaz neked 30nm kell 3 kutyára ami semmivel nincs akadályozva.Élettér.

2021. nov. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!