Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyát...

Hogyan szoktassam le a kutyát a lopásról?

Figyelt kérdés
8 hónapos. A kezdetektől ilyen. Leszögezem, nem azért lop el dolgokat, mert unatkozik, vagy nincs lefárasztva. Figyelem felkeltésből. Szinte mindent képes elvinni, hogy felfigyeljünk rá. A teljesség igénye nélkül, ollót, metszőollót, telefont, csavarhúzót, motor és autó alkatrészt, szivacsot, cigit, hamutartót, csizmát, zacskót, vödröt, fát, kesztyűt... Mikor épp nincs más, akkor a murvát szedi fel és direkt oda jön elénk. Mindent el tudok tőle venni, de ha valamit ellop, akkor nem adja oda, sőt, direkt incselkedik vele. Amit ellop, azt meg is rágja, rosszabb esetben eszik is belőle. Tehát az ő és a mi érdekünkben is fontos lenne leszoktatni erről. Hogyan?
2021. nov. 9. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Hasolo lenne a kerdesem gyerek temakorben. A murva kivetelevel persze minden igaz ra. Kis pocsos mindent elpakol, eldugdos
2021. nov. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tegyetek el minden veszélyes dolgot (pl. olló) és hagyjatok kint pár biztonságos, szétrágható dolgot csalinak.


Ha incselkedik velük, ignoráljátok.


Ha kezdi feladni, mutassatok fel neki egy játékot, és dicsérjétek agyon, ha elkezd azzal foglalkozni :)


Nem fogja elérni a célját a lopkodással, de pozitív élménye lesz, ha szépen csatlakozik a játékhoz.

2021. nov. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2 Egyszerűen nem tudok mindent biztonságba helyezni. Lehetőség szerint nem hagyunk elől semmi veszélyeset, de ha látja, hogy használjuk és letesszük valahova, akár magasra, egy pillanat alatt ellopja, amíg épp nem figyelek oda.

Az ignorálás nem használ, mert pl murvánál, ha úgy csinálok, mintha nem érdekelne, akkor lenyeli, aztán már megy is a következőért.

2021. nov. 9. 16:14
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor "használjatok" egy rongyot, kötéldarabot, vagy hasonlót :) Valami olyat, ami elég nagy ahhoz, hogy ne egye meg.


Esetleg tréning idejére nem tudjátok becsukni valahova, ahol nem tud felenni semmi olyat, amit nem ti heyeztek ki? (pl. garázs, előszoba, pince, ilyesmi?) és ott játszani vele egy kicsit, amig rá nem kap a szabályra :)

2021. nov. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindent, ami értékes, vagy rá nézve káros, vagy súlyos sérülést okozhat neki (telefon, laptop, tablet, okosóra, okoskarkötő, egyéb okoseszközök, pénz, ékszer, kulcs stb.) egyszerűen el kell tenni olyan helyre, ahol nem éri fel, nem fér hozzá. Telefont magadnál tartani a zsebedben, pénzt, személyi igazolványt, védettségi igazolványt, lakcímkártyát, jogosítványt a retikülben/aktatáskában/kézitáskában, stb., s amikor látjátok, hogy épp csinálná, akkor le kell szidni, mondani, hogy pfúj, és szerintem az se baj, ha - NEM erőset, de a fenekére csapsz, hogy tudja, hogy ezt nem szabad (NEM azt mondom, hogy verd meg, félreértés ne essék, sőt, éppen ellenkezőleg!)
2021. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#4 Rongyot, kötelet előszeretettel teszi tönkre és eszi meg. Egy komplett ágynemű garnitúra is áldozatául esett már, mert a szárogatóról is leszedni. Szerintem nincs olyan, amit ne enne meg. Becsukni nem tudom sehova. Arra gondoltam, esetleg valami rossz, kellemetlen ízű dolgot ha kitennék csalinak, az esetleg hatásos lenne?!


#5 Értékes dolgokhoz, iratokhoz stb nem fér hozzá. Mindig akkor csinálja, mikor nem látjuk, így nem tudom rajtakapni. Ha kifigyelem, akkor szinte elég csak ránéznem és abba hagyja, de kis idő eltelével kezdi előről én meg nem tudom 0-24-ben figyelni. Egyedül a murva az, amihez a jelenlétünkben is hozzányúl. Azt meg nem fogom felszedni a kedvéért. Nem tudok minden dolgot minimum másfél méter magasra tenni, mert tényleg szó szerint mindent ellop. Minden dolog veszélyes lehet, ha megeszi. A murva is, épp ezért nem tudom már, hogy mit csináljak.

2021. nov. 9. 17:21
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Mindent el tudsz venni tőle, kivéve, ha megfogja? Szóval lényegében semmit sem tudsz elvenni tőle. Ezen kapásból dolgozni kellene!

A kergetőzést nyilván felejtsd el. De kő keményen letilthatnád erről, lebüntethetnéd úgy, hogy ő köpje ki, hagyja ott és többé eszébe se jusson felvenni azt.


Egyébként én nem elpakolnék, hanem direkt mindent lent hagynék és nagyon következetesen bevezetném, hogy tilos bármilyen tárgyhoz így hozzányúlnia!

2021. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7 Ne forgasd ki a szavaim. Mindent eltudok venni tőle probléma nélkül, a kajáját is. De ha ellop valamit, akkor direkt szórakozik, nem akarja odaadni, futkos, hogy kergessem. Sosem kergetem! Gondolom játékra hív vele, vagy azt hiszi, hogy jó móka felidegesítenie. Parancsra vesz fel és tesz le dolgokat. De ilyen esetben marhára nem érdekli semmi, hiába szólok rá, hogy tegye le. Alap esetben szófogadó, de ilyenkor egyáltalán nem. Hogy tiltsam arról, hogy bármit is ellopjon, ha szándékosan akkor csinálja, mikor nem vagyok ott? Mikor ott vagyok, egyedül a murvával szórakozik, semmi máshoz nem nyúl hozzá.
2021. nov. 9. 20:59
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Kezdődik ott, hogy a kutyádat ilyen esetben nem tudod kontrollálni. Nem tudod azt sem elérni, hogy letegye azt, ami a szájában van. Nincs meg a megfelelő tekintély és gátolhatóság. Ezt neveléssel tudod megoldani. Ha nem tudod, hogy hogyan tiltsd le a kutyádat, vagy hogyan hozz be szabályokat az életébe, akkor keress fel kutyaiskolát!

Egy normális idegrendszerű, megfelelően nevelt kutya a szabályokat akkor is betartja, ha a gazda nincs jelen.

2021. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok mindennel. A tekintély megvan, szabályok betartva, egyedül ez nem megy. Pl elnyomom a cigit a hamutartóba, elmegyek pisilni és mire kiérek, a hamutartót már elvitte. Nem feltétlen a szájába van, csak elviszi egy adott pontra, oda hord mindent. Átlagban mindig azokat a dolgokat lopja el, amit használunk, leteszünk.
2021. nov. 9. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!