Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó gazdák segítségét...

Tacskó gazdák segítségét kérem, hogyan szoktassam le erről a kutyámat?

Figyelt kérdés
Tapasztalattal rendelkező tacskó gazdák segítségét szeretném kérni! Nem vagyunk kezdő kutya tartók, viszont az új családtag igencsak fel adja a leckét. Örökbe fogadtunk egy kölyök kan tacskót, kinti - benti tartással. Adott egy hatalmas udvar ahol rengeteget mozoghat, labdák, plüssök, csipogó játékok, rágóka, külön fészek szóval nagyjából minden amire egy kutyának igénye lehet. Jelenleg 5 hónapos lesz, egész pici korától fogva velünk van és próbáltuk helyesen nevelni, hogy mit szabad és mit nem viszont szinte minden eddigi próbálkozásunk sikertelen volt. Ha az udvaron van akkor a kis fákat, virágokat tépi ki, ha bent van akkor a bútorokat teszi tönkre. Próbáltunk már különböző fajta rágókát, de sajnos ez sem vezetett eredményre. Játszunk vele, sétálunk vele próbáljuk úgymond le foglalni illetve le fáraszani hogy ne a "rombolással kösse le magát" de sajnos egyre komolyabb károkat csinál. A kérdésem az lenne, hogy volt már valaki ilyen helyzetben? Mi volt rá a megoldás, ha volt..?! Azért csinálja ezeket mert még kölyök és idővel elmúlhat? Van bármi féle tanítási - fegyelmezési módszer ami beválna? Még annyit hozzá tennék, hogy tudja hogy rosszat csinál, mert amint meglátja hogy észre vettük az újabb "remekművet" azonnal el szalad utána csak ártatlanul néz ránk... (nem bántjuk mielőtt bárki félre értené) elnézést hogy egy kisebb regénynek sikerült, de tényleg nagyon szeretnénk ha az együtt élés öröm lenne vele nem pedig bosszúságok sorozata. A segítő válaszokat előre is köszönöm.

2021. nov. 3. 00:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Mit takar az,hogy "játszunk vele" és "sétálunk vele" illetve az,hogy "próbáljuk úgymond le foglalni illetve le fáraszani"?

A tacskó egy vadász kutya,ez a kölyök pedig aktívabb annál mint amit jelenleg nyújtani tudtok neki.Részben azért mert még kicsi,de később sem lesz kevesebb a mozgás igénye.

Próbáljátok az ösztöneit levezetni.


-Csináljatok neki egy kis homokozót.Elég elkeríteni és ásni lefelé egy nagyobbacska lyukat (a kutyához képest) lehet kapni homokot viszonylag olcsón,töltsétek fel vele had ásson,kotorék eb.Rejtsetek bele ameddig nincs kint lyutalom falattal töltött játékokat (pl kong),préselt csontokat (csak figyeljetek,hogy ne esős előrejelzéskor mert ez bőrből van és elázhat),szárított állatfalakákat (nyúlfül,disznó orr,ilyesmi).

Nem is kell mélyre,főleg ameddig nem tudja,hogy azokat a kis kincseket ott megtalálja.


-Vegyetek vagy csináljatok bújókákat,alagútakat vagy vigyétek néha agility pályára.A kotorék ebek főleg imádják a hosszú,kacskaringós alagutakat! Fusson,keresse a kijáratot,néha abba is rejtsetek valamit :D


-Szaglós,keresős feladatoknak is fog örülni,hiszen nagyon jó orra van és szereti is használni.Mentális fárasztásnak tanítsd meg a szagok vagy tárgyak nevét.(keresd a: nyuszit,csontot,macit,kötelet,stb)


-Sétálni célszerű egy órára vinni,ha hideg van lehet rá egy kis tacskó-pulcsit vagy kabátot adni mínusz fokokban,a rövid lábai miatt hamar át tud fázni a fagypont alatti földközelségtől.


Elég kreatív tudsz lenni tacskó terén az elfoglaltságokban,de egy dolgot mindig érdemes szem előtt tartani: hiába fogod neki a legdrágább,legszínesebb,legcsalogatóbb játékait megvenni,ameddig nem játszol vele ő nem fogja lefoglalni magát.Kb egy kifejlett kutya van 2 éves gyerek szintjén,az 5 hónapos tacskód sem intelligensebb egy 1 éves gyermeknél jelenleg a maga módján.

Ha nem talál olyat amivel el tudja magát foglalni (már pedig a játék egyedül uncsi :D) akkor csinál magának játékot.

Sajnos kb 2 éves korig ez a rágás meg is fog maradni,a goldik és a staffik rosszabbak,azok mindig ilyen rágósak maradnak.😌

2021. nov. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg leírtam a jutalom falatot lyutalom falatnak?

Megyek aludni,szerintem itt a vég.Remélem legalább fogalmazni sikerült,ez most szemet szúrt..😀

2021. nov. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Ja,és még mielőtt mennék: a jutalom falat drága.Ha gyakran csináltok húsos ételeket és a bőrt nem használjátok fel:


Üresen forrósítsd fel a serpenyőt nagy lángon,a lefejtett (akár csirke comb,csirke szárny bőrt) tedd bele,ha serceg vedd kis lángra és hagyd úgy pirulni.

Ha kisült a rengeteg zsír a bőrből vedd ki 2-3 szalvétára,hogy feligya róla a maradék állati zsírt és kész a tepertő falatka.

(Sóval,borssal ízesítve ízlés szerint nektek is finom ropogós kaja,a kutyának csak ízesítetlenül szabad.a zsírt később sütésre/főzésre fel lehet használni,vagy sózva lehet zsíroskenyérkét enni ~~)

2021. nov. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Azon röhögök, amit a kettes írt. Ennyit a gyerekével nem foglalkozik az emberek 99,9999999%-a. Imádom a kutyákat, de ez már vicc.
2021. nov. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem fajta kérdése! 5 hónapos sincs, játszik, felfedezi a világot. Ha nem vagy ott vele, akkor mindent kiás, megrág, tönkretesz. Fél év múlva már rég túl lesztek ezen a korszakon.

Mit jelent a játék, séta? Naponta hány órát, és mikor foglalkoztok vele?

2021. nov. 3. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Megkérem, hogy több hisztiző incel ne írogasson!
2021. nov. 3. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Hol adtàk kinti tartàssal? Nem kintre való, megfàzik. Nekem tacskóm van. Egy èves koràig voltak meglepetések, mire haza èrtünk. Nagy kárt nem csinàlt. Én csak ràmutattam arra amit tett, és ràkiabàltam, hogy mit csinàltàl, hàtracsapta a füleit, és lapított. Olyat többè nem tett, csinàlt mást. A legnagyobb dolog talán egy szét rágott papucs volt. El kell minden olyan dolgot tenni, amiben kárt tehet, vagy esetleg ő rà veszèlyes lehet, kàbelek pèldàul, ne férjen hozzá. Az enyém már két éves, az egyetlen dolog ami megmaradt, hogy ha talál àgyon, szèken pulóvert, vagy nadràgot kiszedi belőle a parírzsebkendőt és szétszedi. Semmi más papírt nem, csak azt. Facebookon van egy csoport, Minden ami Tacskó. Lépj be és kapsz tanàcsokat.
2021. nov. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Nekem jack russellem van, amíg kölyök volt és nem tudtunk rá figyelni, egy nagy szobakennelben volt, mikor pedig kivettem játszottam vele vagy tanítottam, utána meg nagyon figyeltünk rá, hogy mit csinál, amíg vissza nem raktuk.


Egy kutyasulis nap is nagyon le tudja fárasztani a kölyköket vagy bármilyen fajtársakkal való közös bandázás.


Az sem baj, ha lennének szabályok, amiket betartattok vele. Nyílván idő kell és sok türelem, de a végén hidd el, hogy jobb lesz :)

2021. nov. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

7) kinti-benti tartással.Tehát bent tartja,de kiengedi.(vagyis ezt írta)

De tény,hogy tacskót (főleg kint) nem tartunk,mert nem kintre van. :D

2021. nov. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%

A tacskó kotorékeb, vadászkutya. Nagyon cuki, hogy sétálgatsz vele és játszogatsz vele, de ez édes kevés neki.

Mit és mennyit dolgozol vele naponta? Hogy fárasztod le mentálisan? Hogy vezeted le az ösztönenergiáit?


Sejtem, hogy a válasz az lesz, hogy sehogy. Így viszont, ha nem akarod megfelően foglalkoztatni, tartani, ne tarts tacskót! Hiába divat most...

2021. nov. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!