Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb leghasznosabb...

Melyik a legjobb leghasznosabb fűtés egy nagy kutyaházba ami biztonsagos? Ilyen fűtő szőnyeg van most bent neki de hamar feladta az egyik oldalán túl fűt a masikon meg szinte semmi... staffordshire

Figyelt kérdés
[link]
2021. nov. 10. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, nem egészséges a kutyaházba a fűtés, mert bent átmelegszik a kutya, aztán utána úgy rongyol ki télen a hidegbe. Sokkal könnyebben megfázik. Csak mondom. Inkább hőszigetelni kell a kutyaházat, és belülre valami olyan anyag, ami tartja a meleget, de nem ázik át és marad nedves, pl. szalma. Az ajtajára pedig valami rongy vagy ilyen műanyag lapokból álló hőszigetelő függöny.

A staffhoz hasonló rövidszőrű kutyának meg az lenne a legjobb, ha bejárása lenne (kutyaajtó) valami helyiségbe, akár fűtetlen garázsba vagy pincébe. Ismerősöknél boxerrel így oldják meg, és az utcánkban is van egy ház, ahol dobermannal van ez.

2021. nov. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Benti kisebb kutya miatt nem tudjuk megoldani a benti kinti tartást
2021. nov. 10. 11:38
 3/11 A kérdező kommentje:
A háza szigetelt szenaval bélelt a fűtésre azért gondoltam mert ha jönnek a -12 fokok nem szívesen hagynám kint egy fűtetlen házban
2021. nov. 10. 11:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A kutyaházat valóban nem a legszerencsésebb fűteni, ha hőszigetelt, megfelelő méretű háza van, ami nem túl nagy, és van rajta ajtó (nem tudom mi a neve), akkor a kutya befűti magának, de nem annyira hogy ha kirohan a házból, probléma legyen, mert baromi nagy a hőingás.

Amit a #1 írt a végén az tlana jobb megoldás is lenne

2021. nov. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem törvényszerű, hogy a benti kisebb kutya esetén a nagyobb nem mehet be, szoktassátok őket össze. A staffi nem kintre való.
2021. nov. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]



Egy ilyenem van otthon amit esetleg a kutyaházba felulre lehetne rögzíteni

2021. nov. 10. 11:53
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen igazad van hogy nem törvényszerű enis igy gondolom de sajnos nem egyedul elek(:
2021. nov. 10. 12:01
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
A padlófűtés szintén luxus kényelmet biztosít, de elsősorban csak az emberek számára előnyös, a kutyáknak könnyen akár ízületi gyulladást is okozhat. Mivel a házba épített padlófűtés elektromos, zárlatos lehet, ami a kutyaház kigyulladásához is vezethet. A szakszerűen bekötött fűtés ugyan biztonságos, de az előbb említett betegségek miatt rizikós. Legyen az bármilyen technikájú, megoldású fűtés sajnos hosszútávon a kutyának csak kárt okoz. Megoldás lehet a kutyaház temperálása, ami azt jelenti, hogy a kutya nem érintkezik meleg felületekkel, hanem a levegőt minimálisan fűtjük fel. Fontos, hogy a kutyaházban nem kell 25 Celsius fok, a kutyának bőven elég lesz 10-15 fok is. Ez a hőmérséklet már nem lesz káros, azért mert csak enyhén melegítjük a levegőt és a kutya nem a meleg felületekkel érintkezik.
2021. nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

En tokre nem ertem, hogy az emberek miert tartanak kint olyan kutyat, ami rohadtul nem kintre valo. Legalabbis telen nem.

Egyszeruen a mai napig nem tudom felfogni :(

2021. nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a kutya még Istenes helyzetben van, nem úgy mint a szomszédom bull type-ja, aki éjjel nappal meg van kötve (legalább hosszú láncon), télen nyáron, a kutyaháza nem szigetelt és erősen kitágította a bejáratát mert már elkezdte szét cicálni.

A legszomorúbb hogy a helyi állatvédő szerint ez így oké.

2021. nov. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!