Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az én németjuhász kutyám...

Az én németjuhász kutyám erősen antiszociális. Imád sétálni, de ha elviszem állandóan rángat, minden kutyát, macskát vagy egyéb állatot megtámadna. Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
8 év körüli ivartalanított, hatalmas nőstény kutyus, menhelyről fogadtuk örökbe. A másik kutyámmal nagyon jól megvan, sőt, tiszteli is, néha a közelébe se mer menni. Nagyon szeretjük őt, de már támadott meg kutyákat, és le akarjuk szoktatni erről.
2010. szept. 4. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Vigyétek el kutyaiskolába, ott szakszerű körülmények között találkozhat más kutyákkal és a kiképző segíteni fog nektek. Ha eddig nem tudtátok egyedül megnevelni, ezután sem fog sikerülni.
2010. szept. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kölyökként vitted haza, valószínűleg bánthatták régebben, és nincsenek jó tapasztalatai a "falkával". Én is a kutyaiskolát javaslom. Vagy kutyapszihológust, olyan is van, habár én ebben nem hiszek. :D
2010. szept. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak az a gond, hogy amúgy iskolázott kutya. Ismeri az: ül, fekszik, marad, igazodj parancsokat, és ált. hallgat is ránk. Biztos hogy nem bántották, mert amikor hozzánk került, direkt kipróbáltuk, felé legyintettünk, bottal hadonásztunk, és ő halál nyugodtan nézett. a viselkedéséből úgy vettük ki, hogy szobakutya volt. állítólag azért rakták menhelyre, mert vemhes lett...
2010. szept. 4. 12:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen módszerekkel próbáltátok leszoktatni, lehet, hogy amit írok, azon már túlvagytok.

Amikor jön egy olyan állat, akit ugatni szokott, vagy neki akar menni, ültesd le. Úgy, hogy feléd forduljon. Amikor a másik felé akar lesegetni, lépj elé. Ha van a kezedben valami kaja, és mutatod az orra elé, az még jobb, odavonzza a figyelmét. Nem érdemes rángatni a pórázzal, azzal csak jobban vadítod. Magabiztosabb a kutya, ha feszül a póráz. (tudod, fogj le, mert megharapom :) )

Ha pedig figyel rád, és nem akar támadni, dícséret. Meg közben is beszélj hozzá, de ne kiabálj, nem kell még jobban ingerelni.

Egyébként a kutyasuliban nem csak az ül-feksziket tanítják.

2010. szept. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha sétálunk addig szokott ugrálni meg rángatni, amíg ki nem fárad. ha pl. előre futok vele, nem figyel a kerítésen túlra. próbálom elterelni a figyelmét, és köszi amit eddig írtatok. már arra is gondoltunk, hogy a menhely miatt ilyen, mert amúgy nagyon aranyos muja kutya :)
2010. szept. 4. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!