Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen középtermetű kutyát...

Milyen középtermetű kutyát ajánlanál ami jól tartható lakásban?

Figyelt kérdés

A dobermanról hallottam eddig, hogy nem szükséges kert hozzá. Elég ha jól sétáltatva/mozgatva van.


Albérletből most költöznék saját lakásba és szeretnék végre saját kutyust. Home office-ban dolgozom, szerencsére flexibilisen, így odatudnék rá figyelni. Játszani vele, levinni napközben is stb.


Vizsla esetleg?



2021. nov. 12. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Doberman es a vizsla nem eppen kozepes meret kategoria :D


Sok sok mozgas, mentalis farasztassal tarthatoak panelban csak kulonben darabjaira szedik a lakast



Dobi es a vizsla is erosen munkakutyak.

2021. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
76%
Esetleg beagle bár nekik is nagy a mozgás igényük, de tényleg nem nőnek nagyra😃
2021. nov. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Menhelyi, ott el tudják nagy eséllyel mondani, melyiknek pontosan milyen igényei vannak
2021. nov. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Vizsla? Nagyon rossz ötlet. Közép uszkár. Spániel.
2021. nov. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Maya Bunnyheart ***** válasza:
78%

Ha megfelelően lefárasztod fizikailag és mentálisan is akkor szinte bármilyen kutya jól érzi magát lakásban.

(Labrador,golden retriever,vizsla,whippet de akár a nagyobb agarak is.


Amit szerintem ne válassz az terrier/terrier keverék, vagy nagyon erős ösztönű munkakutya pl malinois,border collie csakhogy a divatosabb fajtákat említsem.


Nekem labrador keverékem van lakásban. Sokat sétálunk játszunk és tanítom is úgyhogy ő nagyon jól érzi magát lakásban, előző helyén kinti kutya volt láncon.


Örökbefogadni menő úgyhogy ha nem ragaszkodsz a fajtatisztához akkor ments meg egy életet. Vagy kezdésként legyél ideiglenes befogadó és akkor megtapasztalod a kutyás életet.

2021. nov. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Persze örökbefogadás is jó. Szívesen megmentenék egy kutyust.

Nem ragaszkodom a fajtatisztához se.


Bocsi, akkor nem közepes, hanem nagy méretű. :)

2021. nov. 12. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Leszavazod a Vizslát panelba majd ajánlod neki az ugyanúgy aktív vadász&mindenes kutyát az Uszkár személyében.Gratulálok.


Vizsla és Uszkár IS tartható kert nélkül,csak tényleg sokat kell velük mozogni.Dobermannal is.

Német dog már óriás méret,de ő is simán tartható kert nélkül,viszont neki a ház mérete nem mindegy.Kanapé kutya alatt értsd azt,hogy neki kell egy saját kanapé :D


Vizslák közül én nem csak a magyart,hanem a Weimari (Weimaraner) Vizslát is szemügyre venném,nekem volt.:)

Megfelelő mozgás mellett Boxer,Golden,Labrador,szinte bármi mehet.Még van aki Huskyt és Akitát is tart városban minden gond nélkül,csak az idejük nagy része a lemozgatásukra megy el.


Gondold át,hogy ezt 10+ évre (!!) be tudod-e vállalni.Mert nagyon sokan a karantén alatt vállalták be,mondván hogy MOST van idejük.Azóta megint nincs.

2021. nov. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!