Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jó házőrzőt tudnátok...

Milyen jó házőrzőt tudnátok ajánlani közepes testű kutyafajtákból és gyerek mellé?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan kutyust kertes házba, aki jelez, ha idegen jön, esetleg még meg is tudja fogni, de anélkül, hogy a tyúkokat, macskát felzabálná vagy a pici gyermekemet bántaná. Létezik ilyen nem túl nagytestű, inkább max közepes méretű kutyafajta?


Várom az ötleteket, tapasztalatokat, köszi!



2019. júl. 17. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
2019. júl. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

Más állatokkal való viszony nevelés kerdése, ahogy a szocializáció is. Nekem a boxer ugrott be.


DE! Egy menhelyi keverék, egy vizsla, egy juhászkutya is megfelelő. Te mit nyújtasz a kutyának?

2019. júl. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

Pl.puli.

A macskákkal, gyerekkel való viszonya viszont nevelés kérdése!

2019. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Riasztót javasolok, egyenesen a távfelügyelethez bekötve és kamerarendszert.


Egy nem kifejezetten erre a célra kiképzett kutya nagyon ritkán megy rá a betörőre magától. Persze vannak bátrabb egyedek, de azokat könnyen le is lehet szerelni tapasztalat hiányában.


Általában senki nem fog közelharcot vívni a kutyával, maximum lefújják vagy megmérgezik és utána mennek be.



Nekem egy belga és egy német juhászom van, akikkel járok őrző-védőzni, mégsem bízom rájuk (a saját testi épségük miatt sem) 100%-ban a házőrzést és minden be van kamerázva meg riasztózva.

Macskabarátok és semmilyen állatot nem bántanak. De ez ugye nevelés kérdése.


Az ismerősömnek kauja van és a macskák párnának használják. Szóval abszolút nevelés kérdése, nincsenek kifejezetten macskabarát fajták.


Az sem egy utolsó szempont, hogy járatnád-e suliba és mennyit foglalkoznátok vele, mert ajánlhatnám neked pl.a német juhászt, de lehet, hogy megszívod vele ha csak kirakod a kertbe riasztónak.

2019. júl. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

“Általában senki nem fog közelharcot vívni a kutyával, maximum lefújják vagy megmérgezik és utána mennek be”


Áhh. Egy labdával és egy szál kolbásszal felszerelkezve 100-ból 90 kutya úgy enged be egy szó nélkül, hogy a háziak sosem veszik észre. Ezek a “riasztónak, betörőfogónak” tartott elhanyagolt kutyák olyan nagyon hálásak egy kis játékért, törődésért, jutalomkajáért. Nem betörő vagyok :D csak olyan környéken élek, ahol sok észlény kiteszi a kertbe szegény ebet, sosem tanítja, nem sétáltatja, azok meg szinte áhítatosan fogadják, ha valaki legalább a kerítésen át megsimizi őket, labdát dobál nekik. Tudom, most mindjárt beír valaki, hogy az ő medveölője letépné a fél karom :D De én tapasztalatból tudom, hogy amelyik kutyával már játszottam egy kicsit, az utána nem lesz agresszív velem. Akár azt is hagyná, hogy bemenjek. Na mindegy, csak mondom, hogy még erőszak sem kell ilyen (tudatlan) tapasztalatlan elsőkutyás gazdák kutyáihoz. Ha csak ezért vett valaki kutyát, akkor elég rosszul tette...

2019. júl. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy sokan vannak úgy a kutyával, hogy jelezzen ha jön valaki. Pl.a szomszédom is. De a kutya jelez a macskára, a sünre, a sétálókra, a madarakra stb. Egy idő után úgysem rohangálsz ki megnézni, hogy Buksi vajon a betöeőt ugatja vagy megint egy sünivel viaskodik.


A betörőnek általában nincs ideje labdázgatni meg ismerkedni a kutyával(bar utolsó, te nagyon gyanús vagy nekem :D), inkább kapásból megmérgezik.

A másik szomszédom rotiját lefújták, aztán jól meg is rugdalták...


Nekem eleve úgy vannak tanítva a kutyáim, hogy hátráljanak a kaputól ha valaki közel megy, a postást meg a sétálókat nem is ugatják meg. Viszont hiába vagyok biztos benne, hogy nem esznek fel semmit a földről (folyamatosan tesztelve van) és nem mennek közel a kapuhoz ha valaki odaáll, estére van egy elkerített részük (a hátsó kert), ahol el vannak zárva. Onnan is tudnak jelezni ha idegen van a kertben, viszont nem lesz bajuk.


Egyébként ha 100%-ig biztonságban akarja magát érezni az ember, akkor én a mozgásérzékelős reflektort és a kamerarendszert + a riasztót javaslom, nem a kutyát.

4-es voltam.

2019. júl. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mennyit foglalkoznátok vele?

Csak kinti lenne, vagy kinti-benti?

Hanyadik kutyája lenne a családnak?

A gyerek tudja, hogyan kell kutyával bánni?

2019. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Tegyel ki egy nyugagyban ulo nagymamat a kertbe.

Figyeld mobilneten kameran a hazad: mozgaserzekelore jelezzen a telod.


Ha dogo canariok


[link]


Ha ilyen kutyak rohangasznak a kertedbe,nem hiszem,h pont hozzad tornek be.


Nekem is kozel hasonlo van es nem akarnak a szomszedokse bejonni azota.

2019. júl. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!