Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? /Kérdésed túl...

Mit tegyek? /Kérdésed túl rövid, válaszod túl hosszú/

Figyelt kérdés

Van egy lassan fél éves keverék kutyánk. Igazából nem az enyém, nyilván szeretem és foglalkozom vele de én elleneztem az elhozatalát.

Akié a kutya az étkezésen kívül máshogy nem foglalkozik vele.

Nekem van egy saját kutyám, én őt hordtam kutyasuliba,itthon neveltem stb.

De ez a kutya! Kikakaszt. Itthon tanítgattam,de mivel iskola miatt nem sok időm van összességében ezért a tanításra sem tudtam rengeteg időt szánni.

Amit tud az ül,fekszik,pacsi,marad,nem szabad ,hozd vissza,tedd le és helyedre.

A séták viszont borzalmasak. Rángat, húz,ha a kerítésen belül kutya van akkor menne oda,szinte kirúgja a lábam! Nagyon kiakaszt mindegy egyes sétánál. Nem az én feladatom lenne megtanítani,de mégis nekem kell...

Tudnátok adni néhány tanácsot,mit csináljak vele? A saját kutyámnál nem volt ilyen,igaz nem szereti az idegen kutyákat és bizalmatlan idegenekkel,de én őt neveltem és ismerem,tudom kezelni a helyzetet és ő is fejlődik.

De a kicsivel nem tudok mit csinálni. Olykor a jutalomfalat sem érdekli pedig meg van őrülve érte. Építő jellegű kritikákat és tanácsokat kérnék.


2021. nov. 17. 07:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elevenítsd fel a kutyasulis emlékeidet, nézz videókat a témában és ezek alapján próbáld sétáltatni.


Mikor kicsit lefáradt, kint is kérj tőle trükköket, fokozatosan próbáld meg a figyelmét magadra terelni.


Próbáljátok ki a fejhámot/haltit, meg szokta oldani a húzásos problémákat.

2021. nov. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
83%

Az én kutyám dettó ugyanez volt kicsiként. Sajnos nem járhattunk kutyasuliba, de tanárok jártak hozzánk és videókat is néztem. Ezt ajánlom neked is.


A hámot cseréld le nyakörvre. Szakértők szerint butaság, hogy a kiskutyákat fojtja a nyakörv, a hám csak "dolgozó" kutyáknak való (pl. szánhúzó).


Ne flexipórázad legyen (ha az van), hanem max. háromméteres normál. Azzal jobban kordában tudod tartani.


Ami nálam bevált:

Ha őrjöng, ültesd/fektesd le, amíg le nem csillapodik. Gyakorold be vele a behívást, az még a rövid pórázon is jól jöhet, ha nagyon ráfókuszált valamire.


Ha húz, állj meg és addig meg se mozdulj, amíg feszül a póráz. Ha kerítéses kutya jön, tartsd magad mellett rövidre fogott pórázon és úgy sétálj el a kerítés előtt. Idővel megszokja, főleg ha mindig ugyanott sétáltatod.


És ha jól viselkedik, dicsérd meg jól (ez is fontos) és jutizd.


Ez jött be nekem.

2021. nov. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
pórázfegyelemról hallottál már? érdemes lehet kipróbálni.
2021. nov. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg azt,hogy nem kritizálás ment, ezért külön köszönet!

A kutya nyakörvvel van sétáltatva.

Ki fogom próbálni amiket ajánlottatok.

2021. nov. 17. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!