Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs szorongás kialakul...

Szeparációs szorongás kialakulása mitől függ?

Figyelt kérdés
Ha már kiskutyáként egyedül van hagyva, külön van zárva rövidebb időre, akkor felnőttként sem lesz szeparációs szorongása?

2021. nov. 17. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nevelés, tartási minőség és idegrendszer kérdése.

Igen, a szoktatás elengedhetetlen hozzá, hogy ne alakuljon ki.

2021. nov. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem lesz gond felnőttként, ha kiskorban megszokja ezt, de ehhez az is kell, hogy következetesen tartsátok is hozzá magatokat.

Én most a pandémia idején pont ezért nem változtattam a napirendjén, amikor éppen otthonról dolgoztam (na nem is voltunk ezzel elkényeztetve az én munkahelyemen, kb. 2 hónapig volt állandó home office...), hogy ne legyen gond, amikor vissza kell térni a bejáráshoz. Mostanában olvastam ilyeneket, hogy voltak, akik a home office miatt többet foglalkoztak a kutyával, amikor otthonról dolgoztak, és miután újra be kellett járniuk, szembesültek vele, hogy a kutyának szeparációs szorongása lett, és újra kell tanítani az egyedüllétet, akár felnőtt, több éve velük lévő kutyával is.

2021. nov. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!