Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyát hozatnék Németors...

Pandalány87 kérdése:

Kölyökkutyát hozatnék Németországba... Shi-tzu tenyésztők előnyben, segítetek?

Figyelt kérdés

Először mentett kutyusra gondoltam, mert a fajtisztáknak gyakran lehet pl. allergiája, ami sokba kerül. De sajnos a mentett kutyáknak is lehet féregprobléma, lelki gondok,...


Szóval megbízható tenyésztőt keresek, aki megszerzi a szükséges iratokat(pl. útlevél) , chipet, oltást.


Másfél éve élek külföldön, mozgássérült vagyok.



2021. nov. 29. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Ha azért nem vinnének menhelyről kutyákat, mert férgesek lehetnek (rettentően bonyolult kezelni...), vagy szomorúak (ami ritka ha be vannak zárva egy 1x1-es boxba gyakran játék és az etetésen túli emberi gondoskodás nélkül, akkor még nagyobb bajban lennének a menhelyek, mint most...
2021. nov. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Tudod ugye, hogy az allattartas penzbe kerul? Azt a kutyat nem csak megvenni kell, hanem etetni, allatorvoshoz vinni, setaltatni, nevelni, stb.

Parazitak ellen pedig (fereg, szivfereg,kullancs,bolha) vedekezni kell, ezt a dolgot nem tudod megkerulni fajtatiszta kutyaval sem.

Biztos atgondolt dontes ez?

2021. nov. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jó lenne, ha nem csak kioktató jellegű lenne ez a topik. Megoldható?

Magyarban tenyésztéssel foglalkoztam, tehát nem vagyok tapasztalatlan. Csak egy kis szőrmókot szeretnék, de itt nagyon nehéz hozzájutni és azt is tudom, h szigorú szabályok vonatkoznak az állattartásra.

2021. nov. 29. 17:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kioktatás volt, nagyon finoman és óvatosan fogalmaztam.
2021. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóval egy tapasztalt tenyésztővel van dolgunk, aki a gyk-n próbál a (nem véletlenül) szigorú németországi szabályokat megkerülve olcsón kutyához jutni. Mellesleg csak fajtatiszta "szőrmók" jó neki, ami mellett tapasztalt tenyésztő létére egy értelmes indokot nem tud felhozni. Érdekes...
2021. nov. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem irt privatban, erdekes, hogy “tenyeszto” letere azt se tudja, hogyan lesz ferges egy kutya :D

Persze kerdezo, az vagy, de le se tudod irni normalisan, hogy fajtatiszta.

2021. nov. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na jó, hagyjuk
2021. nov. 29. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!