Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szálkás/drótszőrű kutya...

Szálkás/drótszőrű kutya mennyire ápolásigényes? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mennyire gyűjti be a növényi darabokat, sarat, koszt séta közben? Mennyire öntisztuló, időjárás álló?


Hosszúszőrű kutyát nem tartanék az állandó gondozás igénye miatt. Rövid és mudi szőrrel van tapasztalatom, mindkettő megfelelt számomra, de most szóba került egy drótszőrű keverék és érdekelne mennyiben más.


2021. nov. 30. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel nem macerasabb mint a mudi. Sarat viszonylag konnyu letorolni nedves torolkozovel, bogancsos novenyek azert beleakadnak rendesen, es trimmelni kell oket kb evente 2x.
2021. nov. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen hosszú a szőre. Egy trimmelt parsonra pl alig ragad valami, mert a teste legtöbb részén pár cm-es csak a szőr, de pl egy szőrösebb drótos vizsla minden gazt összeszed. A sár, kosz lepereg róluk.

Nekem is van egy drótos keverékem, ő már szépen megtanulta, hogy nem mehet mindig a gazba ugrálni :)


A hosszú szőrű kutyáktól meg ne félj, van egy show borderem is, róla is lepereg a kosz, pedig egy igazi kismalac. Bár náluk ez a fajtaleírásokban is benne van, de szerintem a munkakutyákra jellemző.

2021. nov. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem westiem volt. Ő a kertből a tuják alól rengeteg száraz ágat behordott a lakásba. Neki nem volt öntisztuló a szőre, fodrász után csak pár napig volt szép a bundája.

Most egy spiccem van, óriási bundával. Ő mindig hófehér.

2021. nov. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. A westiem havonta járt fodrászhoz trimmelésre, bent a házban nem is nagyon hullatta a szőrét ellentétben a spiccemmel.
2021. dec. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!