Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Drótszőrű magyar vizsla...

Drótszőrű magyar vizsla tenyésztéséről lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Törzskönyvezett szukámat szeretném törzskönyvezett kannal tenyészteni.

1. Kellenek e hozzá papirok, ha igen milyen és hol tudnám beszerezni?

2. Hogyan tudok hozzájutni törzskönyvhöz?

3. Mennyibe kerül egy törzskönyv?



2020. nov. 1. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Ha nincs nalad torzskonyv, akkor a kutyad nem torzskonyves, mivel a tenyeszto ezzel adja oda a kutyat. Utolagos torzskonyvezesre regen volt lehetoseg, de draga volt, es szigoru feltetelei voltak, manapsag szerintem mar ilyen nincs is.

Es ha a kutyat egyebkent sem tenyesztesre vetted, akkor a szerzodeseben benne kellene legyen a kotelezo ivartalanitas, tehat ha meg torzskonyved is lenne, mar akkoris buktad volna, de igy foleg.

2020. nov. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha törzskönyvezett a szukád, akkor eleve nálad kell lennie a törzskönyvének.

Ha ez hiányzik, nincs tenyésztés.

2020. nov. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyv nélkül a kutyád, csak fajtajellegű keverék. Ha törzskönyvet akarsz. azt csak úgy lehet beszerezni, ha a törzskönyves szülőktől származó almot, még születés előtt bejelentik a tenyésztői klubnál.

Magyarul születés után, már nem tudsz neki törzskönyvet szerezni, anélkül pedig csak szaporítás, ami nem a fajta genetikai állományának megőrzése, hanem a létszám növelése. Ha törzskönyv nélküli vizslát pároztatsz, abból lehetnek pl.: a fekete kölykök, amik akármilyen szépek, pénzt nem kérhetsz értük, mert csak keverékek.

Magyarul tenyészteni nem tudod a kutyádat, inkább ivartalanítsd. Elég sok előnye van, ahhoz hogy egy szerető gazda bevállalja.

2020. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A kutyámnak van törzskönyve, én arra gondoltam hogy a kiskutyáknak honnan tudok szerezni.
2020. nov. 1. 16:07
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

#4 vagyok

Tenyésztői klubba kell jelentkezned, ami feltételek elfogadásával jár. A tervezett almot be kell jelentened a klubnak, még születés előtt, és csak ők adhatnak törzskönyvet.


Egyébként melyik kennelből van a kutyád, hogy a tenyésztő csakúgy hagyja hogy "tenyészd"? Nála nem tudsz érdeklődni, hogy hogyan adta ki a törzskönyvet?

2020. nov. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok

Bocsi #3-at akartam írni.

2020. nov. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésszemlére kell a kutyádat vinni, ahol a tenyésztéshez szükséges minősítést meg kell szerezned.

Regisztrálnod kell egy kennelt, kennelnevet.

Az alom születésekor ki kell töltened és le kell adnod az alombejelentő lapot.

Erre fogod a kölykök származási lapját (köznyelvben törzskönyv) megkapni.

Egyetlen más megoldás az, ha a szukád tenyésztője a saját kennele neve alatt lehoz egy almot a szukádtól. Ezt vele kell megbeszélned.

2020. nov. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben kérném a szukád tenyésztőjének segítségét. Ő ismeri a vonalat amivel dolgozik, az erősségeket, gyengeségeket, tud neked segíteni törzskönyvezés és minden egyéb menetében.
2020. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként egy tenyésszemle minimum, nem tudom van e kiállítási vagy munka eredménye a kutyádnak, vagy fel tudsz e mutatni valamit ami miatt érdemes tenyésztésbe vonni, de csak azért, hogy legyenek kiskutyák, nem javasolt tenyésztésbe kezedni. Az nem szolgálja a fajta nemesítését.
2020. nov. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Kellenek e hozzá papirok, ha igen milyen és hol tudnám beszerezni?


Igen, kellenek. Kellenek hozzá kiállítási eredmények, tenyészszemle, egészségügyi szűrések, genetikai teszt (mivel magyar fajta, így kötelező a dns teszt, azt is nézik, hogy a genomja hova esik fajtán belül)

Kell fajtaklub tagság, kennelnév, fedeztetési jegy, alombejelentő stb papírok.


2. Hogyan tudok hozzájutni törzskönyvhöz?


A MEOESZ-től, és nem hozzájutsz, hanem a törvényesen lejelentett almodra kiváltod.


3. Mennyibe kerül egy törzskönyv? 7 ezer forint, plusz a május 1-je után születő almoknak kötelező kiváltani ún. teljesítménykönyvet (ebbe kerülnek a kiállítási eredmények), ez 3 ezer Ft asszem.

2020. nov. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!