Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 életév egy közepes testű...

14 életév egy közepes testű kutyánál kevés? Mindenhol azt olvasom, hogy majdnem 20 évet él meg a nagytestű(!) kutyája, ezzel szemben az én kis keverékem már 14 évesen sincs túl jó állapotban,pedig nagyon igyekszem megadni neki mindent.

Figyelt kérdés

Amikor ezeket a hozzászólásokat olvasom mindig szörnyű bűntudatom lesz hogy rosszul látom el a kutyám azért romlik az állapota már 14 évesen! Sosem volt beteges, de most már nincs olyan nap, hogy ne aggódnék érte valami miatt, állatorvosnál is nemrég voltunk és még várható is.

Félek hogy ő nem ér el olyan magas élettartamot, mint az összes többi kutya, akikről ilyen cikkek alatt írnak a gazdáik. Szinte senki sincs akinek 16 év alatt hunyt el a kutyusa. Tudom hülyeség, de engem nagyon aggaszt hogy az én hibám és én csináltam valamit rosszul. Nagyon szeretem és nem akarom hogy máris itt hagyjon ilyen korán vagy hogy szenvedjen. 😞



2021. dec. 1. 09:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%

Egy nagytestű kutyánál már az is jónak számít, ha 10-11 évet megélnek, az átlagéletkoruk általában ennél alacsonyabb. A közepes testűeknél lehet 13-15 év maximális életkor, a kistestűekre jellemzőek inkább a nagyobb számok, de átlagban egy kistestű kutyus is ennyit él.

20 éves kutya olyan ritka, mint a fehér holló, nem tudom, hol "mindenhol" olvashattál olyanokat, hogy 20 évig él pláne nagytestű kutya.

Ha a kutyusod állapota "csak" 14 évesen kezdett el romlani, akkor nagyon is jó gazdája voltál eddig, és még szerencsések is vagytok.

2021. dec. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nézd meg ezt a táblázatot, itt a nagytestű kutyánál(24-45 kg) úgy jön ki, hogy 20 évesen 122 évesnek számítana.


Kistestű (5-11 kg) 20 évesen, 96 éves.


Nem ez a gyakori, embereknél is van 100 év feletti, de nem ez a jellemző, nagyon ritka.


Azt tudod tenni, hogy minél több időt vagy a kutyusoddal, ha baj van viszed orvoshoz (ahogy eddig is), esetleg immunerősítőket adhatsz neki, ha szed valamilyen gyógyszer egyeztess a dokival mit javasol.

Idősebb korban már máshogy szívódnak fel a tápanyagok, szükség lehet kiegészítésre, akár csak egy kölyök kutya esetében.


Itt a lakótelepen, ahol élek, átlag 16 év a kistestű kutyák életkora. Úgy értem, hogy volt egy kutyus és 16 évét betöltötte majdnem a 17-et is és akkor halt meg. Rendes öregkorra volt, nem vegetált. Szóval nem úgy mondom hogy az összes kutya jelenleg 16 éves.


Van egy kutyus ő 14,5 éves, ő egyáltalán nem lát, (ahogy idősödött úgy romlott a látása) de ez semmiben nem akadályozza ugyanúgy sétál, szimatol, az én kutyámmal barátok, igen kicsit később veszi észre ha közeledünk felé, de ahogy megérzi a szagot már csóvál jön oda.


Kisebb eü gondjai lehetnek (persze ne legyenek) de írtad, hogy rossz a szeme, az kutyának nem akkora probléma, mert kitűnő a hallása és a szaglása, élhet teljes életet.


Ízületekre szintén kaphat kiegészítőket.


Persze nem ismerem a kutyádat, orvos sem vagyok. Azt el kell fogadni, hogy ahogy idősödik a kutya változik, kicsit lassabban megy, többet pihen vagy romlik a látása (nyilván ez sem az összes kutyára értendő) de, attól hogy öregebb még élhet boldogan.


Mindenesetre azt kívánom neked, hogy még sok időt tölthess a kutyusoddal még ha kicsit "öregesebben" akkor is! :)

2021. dec. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%

4es, szep kort megelt a wheatened!


Nekem most van egy 2 eves wheatenem, remelem sokaig velem lesz :)


Első kutyam 16,5 evet elt bichom frise volt.


Jelenleg van meg egy havanesem aki 10,5 eves, kezd vele sok problema lenni, hasnyalmirigy hol a maj problemak. Labai se igazan jok. Szeme is homalyosodik.


Bichon frisem 10 evesen semmi baja nem volt laba sem fajt. 13 eves koratol kezdett lerobbani akkor kezdett a szeme is homalyosodni, lab problema stb.



14-15 ev amugy egy kistestuenel szinte atlag.


Nagytestuek inkabb 10-13 ev persze koztuk is vannak sokaig elok.



Kerdezo ne aggodj te biztos mindent megteszel, az öregedes ellen nincs gyogymod. Kezelhetsz problemakat.lassithatsz folyamatokat. Pl en ezert viszem fel evente teljes laborra. Ha van vmi gebasz, kideruljon es meg lehessen orvosolni.


Most is azert szed a majara gyogyszert igaz csK egy honapos kurat kapott mert picit elmaszott az ertek. Jovoheten viszem kontrollra hogy kell e meg gyogyi vagy nem :)

2021. dec. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A 14 év szerintem kifejezetten szépnek számít. Rengeteg ismerősöm van akinek 10-12 éves kora között halt meg a kutyája, én úgy gondolom, hogy 10 éves kortól már elég erőssen benne van a pakliban sajnos.


Nekem van egy 13, lassan 14 évesem, akinek az egészségi állapota az utóbbi egy évben nagyon leromlott és egy 11 évesem, aki bár még jól van, de közel sem úgy pörög, mint 2-3 évesen.

2021. dec. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Azt hittem még a 15-öt is szépen betölti, ahogy az eddigieket, csupán másfél hónap van addig. De hirtelen és nagyon rövid idő alatt romlott sokat az általános jóléte, pedig tömöm régebb óta mindenféle prémium étrendkiegészítővel, ízületekre többfélét, daganat ellen többfélét, emésztésre mert érzékennyé és instabillá vált. Mindig attól rettegek mikor jön hirtelen egy újabb betegség, rosszullét vagy még rosszabb ami szenvedést okoz neki és nekem is. Az a legborzalmasabb érzés, amikor szenvedni látod azt akit a világon a legjobban szeretsz. :(
2021. dec. 2. 12:43
 16/16 A kérdező kommentje:

Vagy még rosszabb ha észre se veszem mert jól titkolja aztán egyszercsak nem áll talpra és késő tenni bármit is.

Minden időm vele töltöm.

2021. dec. 2. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!