Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kiskutyának még...

3 hónapos kiskutyának még szabad morognia, ha nem az van, amit ő akar?

Figyelt kérdés
Ha pl. nem engedem fel a kanapéra, mikor fel akar jönni, vagy felemelem, mikor nem akarja, morog rám. Ezt hogy kell kezelni? Nem tudom, hogy ilyen kicsi korban lehet-e már fenyíteni, úgy tudom, hogy 6-8 hónapos korig nem ajánlott.

2021. dec. 3. 20:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
ráütsz egy kicsit az orrára, úgy hogy ne fájjon neki, de érezze hogy nem szabad azt csinálja.
2021. dec. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Az első leírta a lényeget! Ne hagyd, hogy az legyen, amit ő akar! Ne engedd neki, hogy felülkerekedjen rajtad, mert, ha felnő, nagyobb bajod is lehet belőle! Muszáj kicsit megfenyítened!
2021. dec. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
A fenyítés nem bántalmazás.. Mi az hogy hat-nyolc hónapos korig nem ajánlott? Fenyítés lehet egy határozott nem is ha rosszalkodik a kiskutya. Nyolc hónapos korára rég a fejedre nő, megszakadsz ha akkor kezded el nevelni.
2021. dec. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

8 hónapos koráig nem nevelnéd? Rászólsz, megfogod a grabancánál és leállítod ezt. Majd újra felemeled és ha nem morog, azt nagyon megdicséred, megjutalmazod.

Az meg, hogy nem engeded fel az ágyra és morog... Nálam itt repülné át a szobát.

2021. dec. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon nem tetszik, hogy ennyit morog, nem akarok idegbeteg kutyát. Remélem neveléssel leszokik róla.
2021. dec. 3. 21:27
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja jó, akkor lehet velük durvulni, mert itt mindig mindenki azt írja, hogy “jaj kiskutyát ne büntesd, csak jutalmazni szabad!”.
2021. dec. 3. 21:29
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
Naná: de az megvan hogy a fenyítés nem azt jelenti hogy verd a kutyát? Tiltsd.
2021. dec. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Dehogy verném, 2 kg az egész kutya, már csak azért sem tenném :D
2021. dec. 3. 21:36
 9/19 anonim ***** válasza:
5%
(bocsanat!) ... de ezt a sok okorseget! :) Fenyitsd, szidalmazd, bantalmazd ... en egyiket sem csinalnam es nem is csinaltam. Pedig rettenetes kozepazsiaim van, raadasul kan ... de en a baratsagra alapoztam a kapcsolatunkat. Ne azert csinaljon meg valamit a kutya mert kulonben kap egy maflast, hanem erezze ugy, hogy meg akar felelni nekem ... akarja, hogy jol erezzem magam es ezert csinalja meg a dolgokat es nem azert mert kulonben megy a maflas. Bocs, de nekem ez a velemenyem es a kutyammal levo kapcsolatom a bizonyitek, hogy igazam is van! :)
2021. dec. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Morgas amugy csak kommunikacio ... kutyaeknal nem sok lehetoseg van kimutatni az erzelmeket ... ugatas, csaholas, vonyitas, nyuszites ... nagyjabol ekkora a repertoar. Morgas az izgatottsag jele - egyaltalan nem jelent rosszat, csak szol, hogy fel van huzva a rugo :)


Kommunikaciohoz hozza jon meg a testbeszed ... ebbol lehet leszurni, hogy negativ vagy pozitiv erzelmekrol van szo.


Szoval tobb dologra kell figyelni, ertelmezni kell a jeleket es akkor erteni fogod mikor miert morog es az eppen mit jelent.

2021. dec. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!