Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sír a kutyám akkor...

Miért sír a kutyám akkor amikor én is sírok?

Figyelt kérdés
Amikor meglátja hogy sírok akkor elkezd ő is, ez mitől van?
2021. dec. 4. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Mit jelent az, hogy "sír"? Könnyezik? Vagy hangot ad? Utóbbi esetben egyszerűen így reagálja le, hogy furcsán, szokatlanul viselkedsz, olyan módon, ami őt idegesíti.
2021. dec. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Empatikus. Te mért sírsz olyan rendszerességgel, hogy már szokásról beszélhetünk?
2021. dec. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Mert átérzi a szomorúságod azért

De cuki lehet🥰Biztos nagyon szeret téged

2021. dec. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Téves az, hogy a kutya azért szomorú vagy más a viselkedése amikor a gazdi szomorú vagy sír, mert átérzi és ő is szomorú. A kutya érzi, hogy nem stabil a gazdája, nem olyan mint normál esetben, és érzi a bizonytalanságot, ami a kutyában szintén bizonytalanságot ébreszt, mert a "falka vezér" megingott, így nem érzi magát biztonságban. Amikor ilyen állapotban vagy (mondjuk ha ez ilyen gyakori akkor keress fel egy pszichológust) jobban tennéd hogy nem kutyázol, önzőség mert ez csak neked esik jól, a kutyának nem. A kutyák a kiegyensúlyozott, kiszámítható, és stabil embereket jobban kedvelik, mert mellettük stabil a falka, rend van (a kutyák nagyon rosszul viselik ha nincs rend és rendszer (a rend alatt nem azt értem hogy a ház rendezett)). Tehát ilyenkor ne a kutyádtól várj vigaszt.
2021. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, a kérdés az volt hogy MIÉRT SÍR, irtam, hogy tőle várok vígaszt?

Miért keressek fel orvost? Te nem szoktál havonta 2x sírni? Rossz hír stb. Jó neked!

2021. dec. 4. 19:42
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Meg is válaszoltam mi a baja a kutyádnak, de látom csak egy mondat jutott el a tudatodig. Nem írtam, hogy tőle vársz vigaszt, nem tudom hogyit csinálsz, tanácsoltam hogy ilyenkor ne a kutyával foglalkozz.

Nem tudom milyen gyakorisággal sírsz, de a kérdésből csak annyira lehetett következtetni hogy gyakran. De nem, én nem sírok havonta 2x

2021. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Akinek nincs oka rá az nem sír.Bár az se mindig akinek lenne rá,hiszen a sírás nem old meg semmit.Sírhatok én,hogy má megint nincsen kenyér,attól még nem lesz.


Nem együtt érez veled a kutya,hanem bizonytalan veled kapcsolatban,és jó okkal,nem igazán vagy olyan gazda jelenleg akitől védelmet várhatna el,mert egyre erősebb lesz benne az,hogy neki kell megvédenie a te gyenge jellemedet.Ebből lehetnek idővel gondjaitok,ha nem fog elég erősnek tekinteni ahhoz,hogy a falka vezére lehess aki őt megvédi akkor fordulni fog a kocka és az sok gondot okoz neki is,neked is.

Mert amelyik kutya meg akar védeni,az 2 féleképpen fog tudni.

1.Agresszióval

2.Általa felállított szabályokkal

Például vonyítani és ugatni fog,ha kimész az ajtón nélküle,mert ott nem tud megvédeni téged.

A kutyának hatalmas stressz az,ha falka vezérnek kell lennie és úgy érzi védenie kell.Szedd össze magad és ne sírdogálj minden sz*ron,úgysem old meg semmit a pityergés.

2021. dec. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!