Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elütöttem egy kutyát, elpusztu...

Elütöttem egy kutyát, elpusztult. Milyen büntetésre számíthatok, ha feljelentenek?

Figyelt kérdés

2021. dec. 8. 17:17
1 2 3 4
 1/37 Miss Endzsi ***** válasza:
93%
Semmire, a gazdának kötelesség a telkén tartani, inkább te vagy, aki jelenthetne.
2021. dec. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%
Tudom furának hangzik, de neked több jogod van feljelenti a gazdát, amiért nem tartotta kerítésen belül. Nem fognak megbüntetni téged emiatt.
2021. dec. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
92%
Semmilyenre. A kutyának semmi keresnivalója nem volt az úton. Sőt, ha az autódban kár keletkezett elő lehet venni a kutya gazdáját. Szerintem.
2021. dec. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
95%
valószinűleg nem te voltál a baleset okozója, te kérhetnéd a kár ellenértékét a kutya tuéajdonosától.
2021. dec. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
93%
Nyugi, a törvény szerint neked kedvező a helyzeted. A gazdit fogják meghurcolni, ha egyáltalán volt chip a kutyusban :/
2021. dec. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
77%
A gazda hibája lesz, mert nem tartotta a telkén belül szerencsétlen kutyát. Az ilyennek minek kutya egyáltalán? Bár te is vigyázhattál volna jobban! A szívem szakad meg, szegény állat...
2021. dec. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
70%
Az eset körülményeinek az ismerete nélkül nem lehet eldönteni. A kérdező nem írta meg ezeket.
2021. dec. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
86%
Semmi bajod nem élhet ebből. Sőt. És igazából nem mindig lehet vigyázni. Németországban tanítják a kreszben, ha kutya macska van az úton, akkor még gyorsítsanak is, hogy minél gyorsabban haljon meg. Nincs ott olyan hogy sokan benyomnak egy satuféket ezzel kockáztatva mások életét vagy egy tömeg balesetet. Kutyának nincs helye az utcán szabadon, annak a kutyának már semmi baja nincs, a gazdája majd szenved a hiányától (jobb esetben)
2021. dec. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk hetesnek is igaza van. :D Ha pórázon sétált a járdán a gazdájával te meg ráhúztad a kormányt, akkor akár letöltendő is. Másképp viszont a te oldaladon áll a törvény.
2021. dec. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
12%
Egy ilyen után minimum add le a jogsidat és sírva kérjél bocsánatot a gazdájától. Attól, hogy köteles kerítés mögött tartania, meg nem ütheted rl.
2021. dec. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!