Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy volt barátom lefotózott...

Egy volt barátom lefotózott egy házat, és a tulajdonos feljelentést tett. Én is a helyszínen voltam, mekkora gondra számíthatok?

Figyelt kérdés

Bővebben:


Pár hónapja egy volt barátommal bicajoztunk, és elmentünk a régi házához, ahonnan évekkel ezelőtt elköltöztek. Telefonnal csinált róla pár képet, majd továbbmentünk. Ma reggel a munkahelyem előtt megállított a tulajdonos, hogy feljelentést tett, tudja a nevem és a lakcímem.(Mindegyik stimmelt)


Feltételezem, hogy a házi kamerája rögzített minket, és az alapján ismert fel és azonosított be. Előtte sose találkoztunk, viszont a szomszédjuk ismerte a barátomat, illetve valamennyire engem is.


Ha valóban feljelentett, mekkora büntetésre számíthatok annak tudatában, hogy nem én készítettem a fényképeket, csak kísérő voltam?



2021. júl. 7. 10:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

Úgy tűnik, hogy csak a ház tulajdonosa lesz bajban!

Ugyanis közterületre néznek a kamerái.

Ezért viszont perelheted személyiségi jogaiddal való visszaéléssel.

2021. júl. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
95%
Jogod van fotozni videozni kozteruleten allva, egy riport nem mehetne le a hiradoban ha nem lehetne. A kozzetetelnek vannak szabalyai viszont. Az erzekeny adatokat, arc, rendszam, ilyesmi ki kell majd takarni ha kozzeteszed.
2021. júl. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%

#1: telitalálat!


Bizony-bizony, egy kamera max. közvetlenül a kapu elé nézhet - nagyobb látószögben semmiképpen nem monitorozhatja az utcát!

2021. júl. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
23%

ha a barátodék laktak ott, honnan ismert fel téged a tulajdonos...???

Kis faluról van szó, vagymi?

2021. júl. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
Hagyjad jelentsen csak fel, adja le a bizonyítékot. Utána jöhet a te ügyvéded és zsebelhetsz pénzt.
2021. júl. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

"Magánszemély nem helyezhet el ingatlanán úgy kamerákat, hogy azzal az utcán, közterületen közlekedő személyekről felvételeket készítsen. Ezzel ugyanis megvalósul a jogellenes kamerás megfigyelés. A magánépületekre és azok megfigyelésére telepített kamerák látóterébe nem kerülhet más tulajdonában álló ingatlan vagy annak részlete és nyilvános közterület. Tehát a kamera nem láthat rá a szomszéd házára és a ház előtti közterületre sem. "


[link]

2021. júl. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
58%
Mese, mese, mátka...
2021. júl. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%
Akkor a google maps is bajban lesz, mert ok minden utca minden hazarol csinalnak kepet.
2021. júl. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, valamennyire megnyugtattatok.


A négyes válaszoló kérdésére annyit tudok mondani, hogy számomra is rejtély, hogy hogyan ismert fel, mivel most találkoztunk először. Csak arra tudok tippelni, hogy mivel a szomszéd ismer valamennyire és párszor találkoztunk, valahogy kiderítette, hogy hol dolgozom (ismerősök ismerősének ismerősén keresztül vagy valami ilyesmi módon), a tulajdonos pedig a felvétel alapján meg tudta jegyezni az arcom annyira, hogy felismerjen, majd találkozásunkkor kizárásos alapon meggyőződött róla, hogy valóban én vagyok. (munkahely stimmel, hasonlít arra aki a képen van, csak ő lehet)

2021. júl. 7. 11:04
 10/26 anonim ***** válasza:
83%
igen-igen, #8 is jó érvet hozott! :)
2021. júl. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!