Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kis testű kutyát...

Milyen fajta kis testű kutyát tudsz ajánlani,amik távoltartsák,el kergetik vagy végső esetben szembe szállnak a vadállatokkal? Egér,patkány,nyest,róka távoltartására gondoltam leginkább.

Figyelt kérdés

Olyan kutyára volna szükség aki nem vadásza le a kacsáimat ha nem inkább megvédi őket.


Jack russell terrierre gondoltam de sajnos állítólag nagyon makacs,minden egyes nap nem tudnám őt rendesen le fárasztani. 😔


Valami jó kutyát tudnál nekem mondani?


Előre is nagyon szépen köszönöm. 🙂



2021. dec. 9. 21:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%

[link]

Rókát nem (ahhoz nagyobb kutyák kellenek) de a többit megfogják, ha munkavonalról veszed.

2021. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%

Első, ne javasoljunk már olyannak munkavonalas kutyát, akinek csak arra kell, hogy a kertben tengődjön!


Kérdező, ha nincs lefárasztva, minden olyan kutya, ami neked megfelelő lenne, unalmában le fogja vadászni a kacsáidat! Meg még mellette egyéb kárt is fog okozni és szökni is fog. Mit tudsz te nyújtani a kutyának?

2021. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

2.Kedves válaszoló,egy szóval sem említettem hogy egész életében egy kertben fog tengődni,persze lesznek olyan napok amikor csak a kertben tud bóklászni mert nem lesz annyi energiám mint kellene,nagy valószínűséggel a kertben tudok rá minden nap időt szánni nem csak annyit hogy enni valót adok neki ha nem többet,lehet hogy napi 2x lesz rá elég időm, de ami nem biztos arra nem tudom azt mondta hogy egészen biztosan úgy is lesz.

Fogok vele foglalkozni, szeretném őt kutya suliba vinni (mint az előző rottweileremet is),megtanítani különböző hasznos dolgokra amit hetente párszor biztosan átt veszünk de ugye nem egyszerre,el szeretném ide-oda vinni sétálni és kirándulni elég sok helyre.

Miket kellene nyújtani szerinted egy kutyának pontosan?

2021. dec. 9. 21:49
 4/25 anonim ***** válasza:
54%
Ez magában kevés. Hol tartanád? Foxi, tacskó és társai csak benti tartásra alkalmasak! Milyen volt az előző kutyád és mit értél el vele? Milyen munkát csinálnál vele? Egy aktív kutyának kemény szellemi, ösztönszintű és fizikai leárasztás kell! Ezt hogy oldanád meg? Mert az nem elég, hogy 3 havonta betéved egy patkány az udvarodra.
2021. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Kint az udvaron,később ha majd sikerül akkor a tanyán is de az még odébb van,hol itt lenne - hol ott, leginkább velem lenne az az a közelemben kint.


Kedves,aranyos,rottweilerhez képest nagyon jó és szófogadó kutya volt,azért nála is előfordult hogy makacs volt de szerintem nem végeztem vele olyan rossz munkát,amit kértem tőle azt szépen teljesítette nagy részt,persze ha már fárad volt nem erőltettem tovább a dolgokat.

Nyilván volt olyan amikor meg látott egy vadatt séta közben és egyszerűen nem tudott neki ellenállni így el ment utána, de ezt egy sokkal de sokkal tapasztaltabb kutyásoknál láttam már és tapasztaltam is.

Például amikor pórázon vittem nem rángatott ha nem szépen a lába mellet jött.

Sok embert láttam már akiket a kutyájuk szabály szerűen vezet-húzza őket, mert a legalapabb dolgot sem képesek nekik megtanítani,ezáltal elég sok esetben nem az ember a falkavezér ha nem a kutya amit rossz nézni.


Kis alap dolgokat meg tudtam vele csináltatni:

-Ül.

-Evés előtt mindig úgy tettem mint ha én ennék először a táljából,ő addig szépen ülve várta hogy sorra kerüljön,majd parancsra el kezdhetett enni,volt amikor simogatta közben vagy mondtam neki ül és úgy tettem mint ha én ennék megint aztán újra parancsra ő jött,ezt a kutya suliba javasolták.

-Fekszik.

-Marad,volt amikor el bújtam és meg kellet keresnie, amit sikeresen teljesített pedig nem a közelben bújtam el.

-Hozzám, de ha látott egy vadállatot volt hogy inkább hozzá ment. 😔 Ezáltal itt még jobban szigorúak kell lennem a jövőben.

-Labdát és a botot is szépen vissza hozta elég messziről,volt amikor ott marasztaltam és el vittem szépen nyugodtan a labdát vagy a botot aztán vissza sétáltam hozzá, ezekután mondtam neki hozza vissza és megtette ahogyan kellet.

-Arra is meg tudtam tanítani hogy ha valamit talál azt ne egye meg semmi képen.

-Kutya suliban is szépen szót fogadott és csinálta azt amit kell az akadályokon is.

-Szerettem volna több dolgot is tanítani csak sajnos már nem volt rá lehetőségem. 😭


El vinném sétálni majd később kirándulni,feladatokat csináltatnák meg vele kint az inger gazdag környezetben,mezőn, erdőben,városban és persze lenne neki jásztótárs is.

2021. dec. 9. 23:03
 6/25 A kérdező kommentje:
Azt ki felejtettem ha mondtam neki helyére akkor szépen oda ment.
2021. dec. 9. 23:05
 7/25 anonim ***** válasza:
56%

Jack Russell,ír terrier,Jagd terrier,Tacskó,Westie,Foxi,welsh terrier,skót terrier..

Minden ami rágcsálózik.De tekintve,hogy a tacskót kivéve mind terrier mindegyik makacs,és önfejű.A tacskó nem terrier,de rá is igaz,hogy nem könnyű eset.


Nézz utána a fajtáknak és amelyikkel úgy érzed,hogy meg tudsz bírkózni annak keresd fel az egyik szimpatikus tenyésztőjét.Azok tudnak a legtöbbet mondani,és segíteni neked a fajtákkal kapcsolatban akik foglalkoznak is velük és napi kapcsolatban vannak a példányaikkal.

2021. dec. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%
Viszont előre leszögezném,hogy ezek egyike sem kinti tartásra van..
2021. dec. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
De miert akarsz kistestu, rovidszoru kutyat kintre? Nem ertem. Ha kinti kutya kell, tessek olyan fajtat valasztani, ami tarthato kint.
2021. dec. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem erre sok kutya alkalmas, nem kell feltétlen munkavonalasnak lenniük. Ahol önkénteskedem ott az olyan keverék kutyák is ölik a patkányokat, akikben nem is gondolnád, hogy terriervér van. (főleg télen sajnos beköltöznek a menhelyre)


Van egy jack russellem, ő érdekes módon nem bántja a háziállatokat, de mikor egyik évben bejöttek az egerek kb ő ölte meg az összeset és sajnos már más kisebb vadállatok is megjárták... Viszont ő főleg télen benti kutya, nem is tudnám elképzelni kintiként, a szőrzetén túl nagyon szeret az emberek társaságában lenni.


Mudikat legfőképp terelésre használjak, de sok helyen alkalmazzák őket hajtókutyának is. A nyestet, rókát biztos elkergetné, de lehet, hogy a pakányt, egeret is megfogná.


Off: ahány tyúkudvart láttam, az mindig sáros volt és sz^ros, szerintem egy kutya nem méltó hozzá, hogy ilyen körülmények között tartsák, ha meg nincs ott, nem fogja megfogni az egereket.

2021. dec. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!