Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megalkothatnád a fajtát...

Ha megalkothatnád a fajtát ami számodra megfelel milyen külső-belső jegyei lennének?

Figyelt kérdés

Érdekelne,hogy kutyák terén kinek milyen ízlése és igényei vannak.Milyen fajta lenne nektek külsőre és belsőre is ideális? (Tudom,hogy mindenki szereti a meglévő kutyáját úgy ahogy van,de titkon csak van valami fajta vagy elképzelés ami alapján azt a fiktív kutyát magatoknak ideálisnak mondanátok)


Például,ha valaki nem tudja milyen szempontra gondolhatna..:

-Milyen aktivitású lenne?

-Milyen szőrzetű lenne?

-Kinti vagy benti tartásúként lenne számodra ideális?

-Mekkora méretű lenne?

-Hogyan jönne ki más állatokkal?

-Lenne valami 'hasznos' tulajdonsága vagy csak házi kedvencként tartanád?



#kutya #igény #Fiktív fajta
2021. dec. 6. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodt lenne, nem lenne hiperaktív mint a jelenlegi kutyám. Más állatokkal tökéletesen kijönne, aminek a jelenlegi csak félig felel meg. Minden kutyát imád, de a macskákat kergeti sajnos. Minden másban pont olyan lenne mint ő, rövid szőrű, kistestű, benti tartású hobbikutya.
2021. dec. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodt lenne, de nem lusta. Félhosszú-hosszú szőr, kinti aktivitás. Jó, ha kijön más kutyákkal és macskákkal.
2021. dec. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy cica lenne kutya viselkedéssel.
2021. dec. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Aktivitás szempontjából közepesen aktív, szőrzete félhosszú-hosszú (olyan németjuhászos), kinti tartással. Méretre nagy, de nem buldózer alkat, hanem finomabb vonású. Nekem nagyon fontos életmód szempontjából, hogy más állatokkal jól kijöjjön, így mindenféle állattal barátságos, emberrel nem feltétlen. Hasznos tulajdonság lehet az, hogy szóra elkezd vicsorogni, morogni, de csak játékból, nem lenne mögötte agresszió. Mielőtt megköveznének, hogy a valóságban biztos egy idegbeteg állat a kutyám, ha emberrel szemben ennyire antiszociális fajtát képzelek el, de ez nem így van. Nagyon kedvesek, a légynek se ártana egyik se, viszont riasztó, tekintélyt parancsoló a külsejük, és szeretem, hogy emiatt még se fordul senki fejében, hogy beléjük kössön.
2021. dec. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Igen, az ideális állatom nekem is egy macska akivel lehet menni sétálni, kirándulni, trükköket tanulni. Atletikus, kecses, de mindemellett a gazdája felé elkötelezett, és nem kóborol el ha mellette vagyok, de nélkülem is simán túlélne, nincs rászorulva az emberre.
2021. dec. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a mostani kutyám tényleg ideális, direkt a nekem megfelelő szempontok alapján választottam. Kistestű, szép, nagyon okos, könnyen tanul, játékos, bújós (ez nagyon fontos), közepes mozgásigényű, bár az enyém még csak 3 hónapos, szóval most még nagyon aktív. Barátságos emberekkel, más kutyákkal még nem tudom, mert egyelőre nem vihetem kutyák közé, de remélem velük is jól kijön majd.


Egy kis hátránya van neki, hogy akaratos tud lenni, de még kicsi, erről simán le lehet nevelni, úgyis viszem majd kutyasuliba.

2021. dec. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Olyan lenne mint egy magyar agár (testalkatra), viszont olyan bundája lenne, ami a kinti tartást is lehetővé teszi, a fedő szőre hosszabb, az aljzat szőre dús. Lenne egy színű, egyszínű valamilyen jegyekkel vagy foltos, vagy csíkos vagy merle, szóval lényegében minden féle színben előfordulhatna (kivéve a dalmata pöttyök). Jellemre idegenekkel bizalmatlanabb, nem állna le mindenkivel jópofizni (de nem agresszív), de a családjával, gazdájával teljes mértékben odaadó és játékos, kedves. Nemes jellemben és kiállásban kiállásban (kicsit mint csikócsőr a Harry Potter-ből).

És természetesen nagyon ellenálló fajta lenne, nem lenne különösebb fajta betegsége.

Aktivitásra átlagos lenne, nem igényelne túl nagy mentális fárasztást, de heti 1-2 nagy futást igen, de nem minden nap. Nem sprinter lenne, hanem inkább hosszú táv futó, de nem igényelné gyakran (és ha igényli is 20-30 km max kellemes tempóban, nem egy husky típus lenne)

2021. dec. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Dogo canario feketeben bejon. Biztos tudnek nyugodt kiegyensulyozott kutyat venni belole.

Szep szeles es tagbaszakadt izomzatu legyen.

Az en tempomnal meg biztos jobbakat fut :)

2021. dec. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb: legyen egészséges.

Vízikutyás szőrű(vagy mind1, csak ne hulljon és lehessen nyírni), atletikus testalkatú, kb 55 cm-es kutya, alapvetően közömbös mindenkivel legyen az kutya vagy ember, és a többi állatot se akarja levadászni. Szeresse a vizet, szeressen belefeküdni és a stégről ugrálni, de "elkapkodni" ne akarja (ne kapjon vízmérgezést a túl sok lenyelt víztől). Legyen nagyon aktív, terhelhető, gyors és fordulékony és imádjon dolgozni, de tudjon pihenni is és egyedül lenni. Kajával és játékkal is lehessen motiválni, labdázzon és a huzakodást is szeresse. Legyen okos, tanuljon gyorsan, de legyen együttműködő, szabálykövető. Ne legyen viharfélő, és ne kapcsoljon házőrző üzemmódba, illetve az izgalmát se ugatással fejezze ki.


Igazából egy magasabb munka bordert akarok, akinek nem hullik a szőre. Elsősorban agilitiznék vele(mint a jelenlegi kutyáimmal), de más, nem öv-re alapuló sportokat is kipróbálnánk, pl bikejöring, scooter, puller, doc diving, obedience, hoopers, flyball.

2021. dec. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Közepes aktivitású legyen, szóval lényegében bármilyen hosszú túrát bírjon és élvezzen is, szeressen futni, játszani órákig, de ha rossz idő van, vagy lebetegszik az ember, otthon is jól el legyen a kanapén pihizve. Embereket, állatokat tűrje, ne legyen ok nélkül agresszív, de ne is rajongjon értük. Egygazdás. Legyen kecses, finom, filigrán alkat. A szőrzete legyen félhosszú, kevés aljszőrzettel, sima, fényes, és fekete vagy fekete-cser. A feje szép hosszúkás, de kifejezett stoppal. Előny a nagyobbacska, barna szem. Élvezze a benti tartást. 20 kg lenne kb az ideális méret. Csak kedvenc lenne, de az általános intelligencia és problémamegoldó készség fontos.
2021. dec. 7. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!