Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát vagy macskát nehezebb...

Kutyát vagy macskát nehezebb tartani?

Figyelt kérdés
2021. dec. 12. 10:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Kutyát
2021. dec. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 ffghdfh válasza:
91%
Szerintem a kutyákat nehezebb, mert kell vinni sétáltatni, fel kell szedni a kakit utánna, kergeti a macskákat és a mókusokat, meg kell fürdetni néha, és nagyon sokat kell szeretgetni. A macskáknak kell adni egy tál vizet, kaját, egy almot, és el vannak magukban. Persze őket is kell szeretni, de maguktól el mennek wc-re, sőt, be is temetik amit csináltak, meg mosdatják magukat, és még ha bent is van, azért szoktak mozogni eleget. Annyi gond van a macskákkal, hogy csak akkor simogathatod amikor ő úgy érzi, mert ha nem, akkor el kezd karmolni meg harapdálni. Szerintem macskát tartani sokkal nyugisabb, mert nekem már volt macsák és kutyám is.
2021. dec. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Szüleimnek voltak kutyái és macskái is. Kutyát mindenképp nehezebb tartani. Ők kertben tartották, de így is több bajt csináltak. Lakásban nyilván ki kell vinni kakilni és szobatisztává nevelni. Kerrtben is össze kell szedni a kutyakakit, megtanítani őket hogy ne szükjenek el, ne rongálják a kerítést stb... Ráadásul sokkal több törődést igényeltek volna, magányosak voltak, egész éjjel csaholtak, haraptak, az egyik élve széttépte a másikat.

A macskákkal nem volt gind, anyát etette őket és kb. heti egyszer beengedte valamelyiket.

Viszont a macska minden csak nem társ. Egy kutya örül a gazdiknak, el lehet vinni kirándulni is, próbál együtt működni, keresi a társaságot, láb mellett jön, ha elestem vagy valami baleset ért kiskoromban mindig a kutyák jöttek oda.

A macskák olyanok voltak számomra mint a legsuttyóbb csövesek. Enni adtunk nekik, néha beengedtük a házba, mégis tojtak ránk. Mindent szétkarmoltak, leborogattak és ha a közelükbe mentem karmoltak vagy elfutottak.

2021. dec. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2%
Hát az attól függ milyen fajta. Egy csivava tömege kisebb mint egy macskáé, de egy németjuhászé már biztosan nem (felnőttként) :D
2021. dec. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

[link]

Ebben nagyon frankón össze van foglalva a kutya tartása.

Ezzel ellentétben a macska el van az ember nélkül, nem igényel annyi foglalkozást mint egy kutya, eszik-iszik, alszik, almot használja, azt nyilván takarítani kell, de közel sem olyan fáradságos mint napi 3-4 séta, aztán ha úgy gondolja kedveskedik neked. A macskának egy hátránya van, rengeteg különböző személyiségű macska van, a legsuttyóbtól a legálommacskábbig, és lutri, hogy neked milyen lesz. Vannak tényleg kis genyók köztük, de vannak olyanok is, akik épphogy csak leülsz már megy az öledbe dorombolni.

2021. dec. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem cicát,mivel a kutyusuk szófogadóbbak és ragaszkodóbbak.
2021. dec. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Elírtam:kutyusok
2021. dec. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Egyértelműen egy kutyával kell többet foglalkozni, mert ő az ember társa, igényli a játékot, tanítást, szeretgetést.


Egy macska inkább magának való, eteted, cserébe szétkarmol és lerombolja a lakást. Már ha egyáltalán bemegy a házba, mert a többségük inkább egész nap csak kóborol (kivéve, ha lakásban, városban tartott, de szíve szerint az is menne világgá). Döntse el mindenki, hogy milyen céllal akar állatot tartani, nekem macska soha nem kéne, ennyi erővel halat is tarthatnék, az legalább nem rombol meg harap.

2021. dec. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Kutyát mert a macskák önállóbbak. Ha egy kutyát félrenevelsz meg is sebesíthet valakit. A macska meg max téged
2021. dec. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9

Engem már több macska is bántott és egyik sem az enyém volt🤣Folyton karmolnak, harapnak, pedig én teljesen jószándékkal állok hozzájuk. Kutya ellenben még soha nem bántott, kivéve a harapdálód kölyköket.

2021. dec. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!