Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Textil fojtóval setalunk,...

Textil fojtóval setalunk, szepen setal, neha kell korrigalni, de amint sima nyakorv van kezelhetetlen, miert?

Figyelt kérdés

2 honapig trener javaslatara textil fojtot hasznaltam. Stop van rajta, ugy mukodik mint a retriever poraz.


Szepen setal mar egyszer ketszer kell korrigalni.Vmelyik nap ugy dontottem mivel mar jol megy a seta, sima nyakorvet rakok ra.


De egyszeruen borzaszto volt a seta. Ugyan ugy probaltam rantani rajta,fegyelmezni nem igazan hasznalt. Illetve huzott is. Pedig laza porazos setat mar ment.


2021. dec. 12. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

A fojtó mellé tedd fel a sima nyakörvet is.

Két pórázt tegyél fel. Vezesd a simán és, ha elkezd húzni, kezeld a fojtót. Majd újra tartsd a simán.

2021. dec. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez jo otlet! Koszonom! :)
2021. dec. 12. 22:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert egy eszköztől (póráz) várod, hogy ne húzzon a kutya ahelyett, hogy rendesen meg lenne tanítva neki. A póráz sose fegyelmezésre való csak irányításra. A kutya meg nem hülye, pontosan tudja hogy melyik nyakörvet raktad rá, és mivel mit engedhet meg magának. Ugyanez van akkor is amikor a kezdő kutyások felrakják az elektromos nyakörvet a kutyára és örvendeznek hogy Buksi milyen szófogadó. Aztán ha nincs rajta az elektromos akkor semmit nem tudnak a kutyára hatni.

A pórázfegyelmet legegyszerűbben úgy lehet megtanítani, hogy séta közben megtiltod a kutyának, hogy a te vonaladnál előrébb menjen. Ezt lehet sima rászólással, ha hallgat rá, vagy akár egy flakon vízzel segítség gyanánt, hogyha előreszaladna a kutya akkor rögtön nyakon tudd önteni vele és letiltani ( a víztől semmi baja nem lesz, nem lesz tőle lelki sérült, nem lesznek fájdalmai, nem fog félni ésatöbbi) Egyszerűen csak megtanulja, hogy jaaa, a gazdi szólt hogy nem mehetek előre, akkor nem fogok. Fontos, hogy ha már megtanulta a kutya a pórázfegyelmet, abból ki is kell oldani majd pl amikor futtatóban vagy más helyen ahol el lehet engedi elengeded, vagy ha megálltok egy helyen ahol többet szaglászhat stb.

A láb mellett követés viszont más feladat, azt jutalmazással kell tanítani.

2021. dec. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Telen vizzel nem fogom locsolni.


Oktatonk fordulgatos modszert mutatta ami mukodott is. Aztan eleg volt egy raszolas es rogton vissza tolatott labhoz.


Mivel kan kutya, igy engedelyre pisilhet. Akkor mondom neki, hogy mehetsz es a bokorhoz/oszlophoz huzom a porazt. Majd vissza labhoz.


Tokeletesen mukodott. De amikor a sima nyakorvet ra raktam elejen jol ment, de aztan hiaba szóltam ra. Mar rangtatott.

2021. dec. 13. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!