Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tüzel a kutyám?

Miért nem tüzel a kutyám?

Figyelt kérdés
Tavasszal tüzelt utoljára a 2 és fél éves border collie kutyám (előtte szeptemberben). Van valami ötletetek hogy mi a probléma, vagy mivel lehet "elősegíteni"?

2021. dec. 13. 19:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
21%

ma 06:56

Méghogy börtön....

Megint egy béna megfogalmazás egy törvényben. Szaporításért akkor jár bünti, ha nagyüzemben, megélhetési forrásként teszik.

Mucsafalván, ha a Bodri felcsinálja a szomszéd akármilyen szukáját, majd a kölyköket elajándékozzák,netán oltás áráért, azt még nem bünteti az új csodatörvény sem.

2021. dec. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
10%
Ki említett rajtad kívül börtönt?
2021. dec. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%

Miért nem veszed fel a kapcsolatot a kutyád tenyésztőjével? Ebbe nem lehet csak ugy belecsapni, ripsz-ropsz… kelleni fog a tanács, segítség. Nem mellesleg, nézd meg a szerződésetekben, hogy milyen célra adta el a kiskutyát anno, ha nem tenyésztési cèlra, akkor fújhatod.


További fontos kérdés: tenyésszemle, csipő, könyök, váll rtg, patellaficam szűrés megvan? Mind negativ? Dns teszt a genetikai betegségekre megvan? Az is mind negativ? Pcra teszt? Az is negativ?


Kiallitasi/munka/sport eredmények vannak szèp számmal? Már csak hogy van e értelme tovább tenyészteni a szukádat.


Kant kinézted? Jók együtt a törzskönyvek? Nincsenek genetikai markerek, ami miatt nem lenne jó a párosítás (merle gén hordozo mondjuk mindkettő?)

2021. dec. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Teljesen negatív mindenből a kutyám (mindenre szűrve van). Le van beszélve a fedező kan gazdájával hogy lesz egy alom, igen mind a kettő törzskönyves és tenyésztési céllal vettem a kutyát. Van még egy kennellem (francia bulldog) ott nem voltak ilyen gondok.
2021. dec. 14. 15:24
 15/17 anonim ***** válasza:
73%
attól, hogy mind a kettő törzskönyves még nem tenyésztés. ha meg már van egy "kenneled" amit elvileg sikeresen csinálsz akkor nem annyi eszed lenne, hogy gyk-ra írod ki a kérdéseid, hanem megkérdeznéd az orvostól vagy egy igazi tenyésztőtől.
2021. dec. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
64%

Nekem ez sántít… ha van kenneled (mi a neve?), és tenyésztesz, akkor nyilván egyrészt tudod a dolgokat, másrészt már rég orvosnál lettél volna progeszteront nézetni.


Valamiért ugy érzem, hogy ez duma, és semmiféle kenneled neked nincs, csak szaporítasz….

2021. dec. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szaporítás csak akkor büntetendő, ha mennyiségi és pénzt is kér érte, a mostani törvény szerint is, nem csak a 2021-es szerint. El kéne olvasni azt a jogszabályt rendesen...


Előfordul, hogy néhány kutya csak évente egyszer tüzel. Vidd el orvoshoz mindenesetre. Csendes tüzelés szinte mindig az első vagy a második előtt van, később már nagyon ritka.

Én kétlem, hogy te tenyésztő lennél, de nekem mindegy, nem szoktam ezen fennakadni. Ha kell esetleg segítség akkor tudok adni, én tenyésztek már lassan 10 éve, és hivatalosan kennelnévvel.

2023. máj. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!