Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan veszem észre ha tüzel...

Hogyan veszem észre ha tüzel a kutyám?

Figyelt kérdés
7 és fél hónapos. Azt vettem észre hogy már nem alszik annyit és elevenebb. Amit furcsának tartok hogy a farkát teljesen a hátára teszi vagy nem tudom hogy magyarázzam el. Eddig normálisan állt neki most meg pár napja nagyon fent van neki. Ez annak a jele? Vagy hülyeség ? Azt tudom hogy vérezni fog. Gondolom nem folyamatosan mint nekem ha megjön hanem időnket gondolom pár csepp. Viszont ha nem figyelem neki folyamat akkor ezt észre sem veszem? Vagy feltűnő lesz ha vérzik ? Meg mi még a tünet ? Ez az első kutyusom és ezzel a részével nem vagyok tisztában. Ivartalanítva majd lesz de még egyenlőre nem szeretném csak ha idősebb lesz kicsit. Tudom hogy utána már nem fog tüzelni.

2021. aug. 31. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
2021. aug. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Ha érdekesen viselkedik, lehetséges.
2021. aug. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jobban szeret sétálni eddig alig bírtam vele mert lusta volt. Lefeküdt meg nem akart. Hamar kifáradt. Most meg mint az agyú golyó olyan. Repül kifelé húz folyamatosan képes 2 órát egy huzamba sétálni. Többet játszik. Olyan játékkal is amivel eddig nem játszott sosem. Elevenebbnek mondanám de mást nem vettem észre. Eddig is barátságos volt szóval ugyan úgy megy minden kutyához.
2021. aug. 31. 19:30
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

A legjellemzőbb tünet, hogy megduzzad a péra és vérzik.

Azt egyáltalán tudod, hogy hogyan tartsd és mire figyelj egy tüzelő szuka esetében? Gondolom nem...



De ezeknek azelőtt kellett volna utána járnod, hogy szuka kutyád lett! Úgy tűnik internetre futja, tehát csak a felelősseg hiányzik.

2021. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Idáig szinte dög meleg volt. Most lehűlt a levegő,ami a kutyáknak ideális idő. Ezért lehet elevenebb.Köze nincs a tüzeléshez.

Naponta egyszer papírzsepivel megnézed a péráját. Csak odanyomod. Ha kezd véres lenni, akkortól tüzel. Általában többet nyalakodik olyankor, mert tisztítja magát. Többet is vizel. A többit elolvashatod a neten millió leírásban.

2021. aug. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Én abból vettem észre, hogy a bejárati lépcsőn és a lakásban vércseppek voltak. Nem szoktam a péráját nézegetni.
2021. aug. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem tüzel még.Csak azt érzem hogy hamarosan fog. Nem tudom miből gondolom így. Ezért is tettem fel a kérdést.Kedves 4-es tudom hogy ilyenkor figyelnem kell a sétánál sőt azt is tudom hogy van spray ami kicsit segít távol tartani a kan kutyákat!!! Attól hogy nem ismerem a tüneteket még lehetek jó gazdi. Tudod még nem tüzel. Lásd fel is tettem a kérdést hogy okosabb legyek! Tehát nem tudom mi bele kötni valód van. Ha tüzelne és elrontottam volna valamit viszont úgy gondolom nem lehet. Na akkor lenne miért pofázz. De amíg nem tüzel és utána járok addig szerintem feleslegesen szólsz be nekem! Jobb módja van neki hidd el mint egy embernek. Sokan szeretnének így élni. Szóval tartsd meg magadnak a bunkóságodat!
2021. szept. 1. 13:52
 8/13 A kérdező kommentje:
És még annyit. Ha elkezd tüzelni az lesz az első hogy írok a tenyésztőnek világosítson fel jobban! Nem értem az ilyen embereket amúgy! Miért kell előre tudnom mi lesz? Ez csak egy tüzelés. Eszembe sem volt igazából. Nekem is megvan havonta. Tehát nekem ez természetes dolog így nem gondoltam bele hogy náluk hogy működik. De nem fog ez miatt meg halni főleg hogy mikor kezdődik a tenyésztő nyilván mindent elmond!!
2021. szept. 1. 13:55
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha az előtt járok utána hogy hozzám került mivel másabb őszintén? Azt gondolod ha megtudok mindent a tüzelésről majd ki dobom itthonról mert nem tetszik valami? Vagy mégis mi ez a gondolkodás? Kérlek világosíts fel miért vagyok felelőtlen. Azért mert tüzelés ELŐTT járok utána a dolgoknak nem pedig utána ? Érdekes. Vagy mivel is lenne másabb ha az előtt tudom meg még nincs itt? Érdekes ember vagy.
2021. szept. 1. 13:59
 10/13 anonim ***** válasza:

Húha, van baj a fejedben... Sértődés helyett inkább figyelnél jobban a kutyádra. Honnan is tudnád, ha betüzel, ha még az alap jellegzetességeit sem ismernéd fel?

Honnan tudnád, ha csendes tüzelése van? Honnan tudnád, ha baj van? Honnan tudnád mit tegyél, ha befedezné egy kutya? Nem ismered fel a folyamatot, nem tudod mikor tud vemhesülni a szuka, nem tudod miben változik meg a szuka viselkedése a tüzelés alatt. Honnan tudnád, hogy mi van akkor, ha álvemhes lesz? Nyilván ezeknek ráérsz utólag utána nézni. Ja nem...


Alapvető lenne (de nyilván ezek szerint szerinted nem), hogy az ember ismeri a saját kutyáját, felkészül a várható eseményekre.

2021. szept. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!