Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja meg a rosszat...

Miért csinálja meg a rosszat a kutya, ha tudja hogy kikap és halálosan retteg a büntetéstől?

Figyelt kérdés
2010. szept. 6. 20:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Egy kisgyerek miért csinál rosszat, ha tudja hogy utána ki kap érte?
2010. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Mert amit csinál, azt ő nem érzi " rossznak".

A büntetés pedig nem lehet olyan fokú, hogy " halálosan rettegjen" miatta.

2010. szept. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Mit szoktál vele csinálni, ha "rosszat tesz"?

És milyen rosszat szokott tenni?

2010. szept. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%

azért egy kutyát ne hasonlítsunk már egy kisgyerekhez, kedves mindenttudó Dantes.


a kutyát úgy tudod leszoktatni a csínytevésről, ha jutalmazod a jó tetteiért!

nem mellesleg akkor csibészkednek, ha nincsenek fizikailag és szellemileg lefárasztva...

2010. szept. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

A kérdésedből itélve nem sokat foglalkozhatsz a kutyáddal... nyilván megtanulta, hogyha rosszat csinál, akkor foglalkozol vele, mégha büntetést is kap. Figyelemfelkeltésből csinálja.

Szerintem törődj vele többet: játék, sétáltatás, tanítsd trükkökre!

2010. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

ma 20:30:


Egy kutya értelmi szintje egy kisgyerekén van.

2010. szept. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%

20.30:

Lehet hogy nem is mondott olyan butaságot az első válaszoló? Hisz egy kisgyerek is akkor rosszalkodik, ha tele van energiával, és azt nem tudja levezetni. Mert nem foglalkoznak vele. És emellett akkor is szokott rosszalkodni a kisgyerek, ha úgy akarja felhívni magára a figyelmet.

2010. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Dantes: nem tudom, nincs gyerek és nem is értek hozzájuk... Kéne? Nem vagyok tanár vagy ovónő. Magamból sem tudok kiindulni mert én az a visszahúzodó nagyon jó, nagyon csendes gyerek voltam akit már utáltak annyira kis szófogadó, "stréber"...
2010. szept. 6. 20:44
 9/17 A kérdező kommentje:

Elnézést de hol mondtam hogy az én kutyáimról van szó? Ha valamit nem tudsz akkor kérdezz és ne gyanusítgass... Felteszem a versenyeken szereplő kutyáimmal talán eleget foglalkozom...

A szomszéd kutyájáról van szó akinek a viselkedését nem értem. Úgy nagyjából neveli a kutyáját és foglalkozik vele és a kutya nagyon szereti de túl kemény. Ha a kutya rossz akkor bizony kap néhány pofont, rázást vagy ha pórázon van akkor kemény rángatást. És ő az az érzékeny fajta, már a hátán fekszik, nyüszít, ha rosszat csinál már a büntetés előtt lapít, bepisil... De újból megcsinálja... Pl rászólnak hogy ne ugasson meg séta közben egy kutyát. Elhallgat azonnal, de újból elkezdi akkor megint szólnak, szegény már a hátán fekszik de közben kapkodja a fejét és vakkantgat... És ilyenek... És nem értem szegényt... Olyan okos kutya, és úgy sajnálom, de lenne elég esze és neveltsége hogy inkább ne tegye meg :(

2010. szept. 6. 20:50
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

Sehol nem írtad, hogy nem a te kutyád.

Azt meg nem tudod, hogy a más kutyájával mit tesznek.

És még mindig nem tiszta, hogy mit tartanak rossz viselkedésnek?

2010. szept. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!