Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem kaphatja el?

Nem kaphatja el?

Figyelt kérdés
Van két kutyánk. Egy idősebb és egy 2-3 hónapos. A kicsit most kaptam. A nagyobb kutya vért hányt és véresen ment a hasa, voltunk vele orvosnál és azt mondták bélfertőzés. Kapott hányáscsillapítót, antibiotikumot és görcsoldót, láza is volt. Már jobban van. A kiskutyát ma kaptam, ma kapta meg a parvo ellenit meg a féreghajtót. Nem nagyon találkoznak, nem egy helyen vannak. A nagyobb kutya be van oltva parvo ellen, de ugye annak is hasonló tünetei vannak mint a nagyobbik kutyának. Ha be van oltva akkor nem is kaphatja el, vagy elkaphatja csak nem lesz nagyon komoly a betegség? Attól félek a kicsi elkapja. Ő még csak most kapta meg ellene az oltást. De a doki szerint nem parvos a nagyobb kutya.
2021. dec. 24. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem elkaphatja akkor ha pl. nem fertőtlenítettek le a nagy kutya után


vagy közel kerülnek egymáshoz, csak kerítéssel elválasztva

2021. dec. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kulon hazreszben vannak. A udvaron talalkozhattak maximum kicsit, de kint voltam a kicsivel, setaltunk kicsit. A nagy megkapta a parvo ellen es az ismetlot is. Ezert abban bizok nem a virus okozta a nagynal es igy a kicsi biztonsagban van.
2021. dec. 24. 18:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a nagynál parvo volt. Az oltásnak épp az a lényege, hogy véd ellene, akkor nem fosott volna vért. Mindenestre, akármi is ez, ha a kicsi elkapja, nem biztos, hogy túléli. De legjobb lesz, ha erről az állatorvost kérdezed.
2021. dec. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg telefonon a dokit
2021. dec. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!