Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért félnek a kutyák a...

Miért félnek a kutyák a tűzijátéktól?

Figyelt kérdés

2021. dec. 29. 12:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
19%

Egy KUTYA nem fél!

Csak a panelban tartott kis szobacirkálók.

2021. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
A panelban élő 8-9kg-os mentett keverék kutyám, akit kb 1,5 évesen fogadtam örökbe, korábban az utcán élt, nem fél, de van olyan kutya, amelyik igen. Ezt okozhatja rossz tapasztalat (mondjuk megdobálták hülyegyerekek petárdával - tudom, tilos, de van, aki így is hozzájut -, esetleg pont abba a kertbe esett be egy eltévedt rakéta... stb), egészségügyi gond, de eleve jobb az állatok hallása, mint a miénk. A természetben élő madarak is megijednek, és el is pusztulnak akár.
2021. dec. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
80%

Az ismeretlen zaj forrasatol felnek azok a kutyak, akik ilyenkor be vannak feszulve. Nem ertik mi okozza a zajokat es miert. Meg kell nekik mutatni, hogy miert van hangzavar ... megnyugtatoan kell ilyenkor viselkedni es ha a kutya megerti mirol is van szo, onnantol nem lesz felelem tobbet.

Vadaszkutyakat is megszoktatjak a lovoldozeshez es ennyi.

2021. dec. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

13 igen, többnyire ez működik, pl. én a fűnyíróhoz hozzá tudtam szoktatni. Mindig ugatott rá, aztán mindig odaengedtem amikor nyírtam, meg megsimogattam, hogy lássa, nincs baj. Most már csak akkor vakkant rá, ha egész közel tolnám hozzá, mondjuk 20 centire.


Mondjuk a hőlégballontól, és ott a gázégő hangjától fél, ugyanígy a tetőfedőknél a pörzsölőre is ugatott folyamatosan, amikor a szomszéd utcában rakták le a szurkos szigetelést. Na ahhoz nem tudtam hozzászoktatni, pedig direkt el is mentünk többször arra sétálni, hogy lássa, hogy nem a világvége jön.

2021. dec. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!