Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy a kutya ne...

Mit csináljak hogy a kutya ne igyon annyit?

Figyelt kérdés

Észrevettem a napokban hogy nagyon megnőtt a hasa, ma elvittem állatorvoshoz és kiderült hogy megvan telve az egész gyomra vízzel, hányik.

A doki azt mondta hogy lehet hogy májprobléma, vagy medig méhgyulladás.

Jövőhét hétfőn viszem ultrahangra, addig is mit csináljak hogy ne igyon sokat? Egyszerre szinte megissza majdnem az egészet ami a táljában van és utána rá 10 percre ki is hányja.



2021. dec. 29. 17:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%

Vedd el előle a tálat, de azért itasd pl. fecskendővel.

Vagy csak keveset tegyél egyszerre a táljába. Annyit, amennyit nem hány ki.

2021. dec. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
92%
Kitartást kedves kérdező, talán csökkentsd le a víz adagját.
2021. dec. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%

Tegyél kevesebb vizet a tálba, olyan mennyiséget, amit nem hány ki és naponta többször itasd.


Azt ki tudod számolni mennyi vízre van szüksége egy nap és azt oszd el egy napra.



Azért ihat többet, mert gyakorlatilag az egészet vissza hányja és szomjas, olyan mintha nem is ivott volna.

A probléma okát meg az orvos tudja megmondani, mert nem az a gond, hogy sokat iszik, hanem, hogy miért.


Remélem hamar kiderül és sikerül meggyógyítani.


Még valami ha száraztápot eszik azt is vizezheted, hátha úgy nem hányja ki. Arról nem írtál, hogy az evéssel mi a helyzet.

2021. dec. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Lett neki adva egy kis zúzapörkölt illetve rizs és most nem nagyon akarja enni. Reggel adtam neki parizert (nem gyakran szoktam, csak ha mondjuk én is azt eszek akkor kap egy pár kockát), és ma azt is kihányta egészben a vízzel együtt, magyarul meg sem emésztette a szervezete. Most fogok beadni neki féregtelenítőt, hátha csak annyi a baj. Az eddigi válaszokat köszönöm!
2021. dec. 29. 17:45
 5/33 A kérdező kommentje:
A száraztáp vizezést megpróbálom, köszönöm a tippet! :)
2021. dec. 29. 17:46
 6/33 anonim ***** válasza:
85%
Ha méhgyulladása van, hétfőn már nem kell vinni ultrahangra...
2021. dec. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%

Ha méhgyulladás vagy bélelzáródás, akkor nem nagyon kéne jövő hétfőig várni, az még majd' öt nap, sokat romolhat a helyzet, akár a legrosszabbig. Dokit se értem, adott valami gyuladáscsökkentőt legalább?

Holnap még munkanap van, nincs másik orvos a környezetedben?

2021. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem keress egy másik orvost. Ha ez így megy,hogy minden kaját kihány nem fogja kibírni hétfőig.
2021. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Nem biztos hogy az kedves 6-os.
2021. dec. 29. 17:53
 10/33 anonim ***** válasza:
87%
És az orvos nem csinált semmit??? Gyönyörű. A méhgyulladás sűrgősségi esetnek számít, az nem olyan, hogy várjuk mi lesz, aztán majd valamikor megultrahangozzuk...
2021. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!