Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot ajánlotok Yorkshi...

Milyen tápot ajánlotok Yorkshire Terrier kutyának?

Figyelt kérdés
A közeljövőben új családtag fog érkezni, és szeretnék a kutyusnak minőségi tápot venni. Az lenne a legjobb ha olyat írnátok ami kifejezetten kistestű kutyáknak való és még kölyöknek, de ha vannak személyes tapasztalatok azokat is megköszönném (Pl. melyik táp kifejezetten nem jó. :)

2022. jan. 3. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is yorki kölyköm van, én Petcheffel etetem :) Főzött menük, hús körettel és zöldségekkel, gyümölcsökkel, van malacos, marhás, kengurus stb, az enyém a nyulasat, marhásat és malacosat szereti. Csak ajánlani tudom, szagtalan és megfelelő keménységű a széklete tőle, és imádja, 2 perc alatt megeszi.


Egy aktív kölyök yorki napi adagja ebből kb. 220 gramm (az én tapasztalataim alapján), ez havonta 17-18 ezer forintra jön ki. Ha neked ez túl drága, akkor próbálj apró szemű, kimondottan yorkiknak készült tápokat és magas hústartalmú alutasakosokat adni, pl. Wolf of Wilderness. Tápok közül a Royal Caninnak van yorkiknak készült tápja, de nem ajánlom, az enyém iszonyat büdöset és lágyat kakilt tőle. Az Eukanubának is van ilyen tápja, arról viszont nincs tapasztalatom. Egyébként a Brit Care, Taste of the Wild tápokat szokták nagyon dicsérni, de lehet ezek nem elég apró szeműek egy yorkinak, még a puppy verzió sem.

2022. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Elso korben ugye azzal kell etetni, amivel a tenyeszto is etette, majd fokozatosan kell atallni valami masra.
2022. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Real Nature wilderness mini az kellőképpen apró szemű,könnyen meg tudja rágni.:)

Select gold mini ugyan így,ugyan az a gyártója.Én ezekkel etettem,sose puha ételeket.Kicsi a termete,de kutya így rágnia kell ha nem akarsz időközönként fogkő kezelésre járni.

(És ezek a kutya nasik még viccből se segítenek mint a pedigree denta sticks..)

De úgy nagy általánosságban bármelyik jó minőségű táp bejöhet nála,ez nagyon kutya függő.Az enyém hiába ette meg a két fent felsoroltat,ha a tiédnek mondjuk egy Brit Care mini fog bejönni,vagy jobban fogja szeretni az N&D mini eledelt.

Szomszédomé a .Premiere tápot szerette Rocco konzervel keverve.


Amit nagyon reklámoznak és kerülendő az a Royal Canin (a fajta tápjai különösen..),a Purina (pro plan,dög chow is),bosch,happy dog,fitmin,és ezekhez hasonló termékek.

2022. jan. 4. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!