Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának foxi?

Első kutyának foxi?

Figyelt kérdés
Van egy yorkie kutyánk aki nagyon okos,kedves játékos és imád tanulni.Sok dologra megtanították már és most szeretnék egy olyan fajtát ami kicsit nagyobb kihívás.Szerintetek a Fox terrier jó ötlet?Perszenagy telken lakunk,rendszeresen járok erdőbe ahová magammal vinném.

2019. szept. 23. 21:47
1 2
 1/12 anonim válasza:
16%
Ne! Van a szomszédba egy foxi. Imádják tanították, de vad. Többet is ismerek és nagyon vadak. Ez egyszer megharapott egy németjuhászt. Ha nagy a telek border colliet vegyel. Ha kisebbet akarsz akkor westie. Nekünk westienk van és nyugodt, lehet tanítani és van mozgásigénye
2019. szept. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy a westie-ről nem is hallottam
2019. szept. 23. 21:54
 3/12 A kérdező kommentje:
Na!.....Utána néztem és nekem nagyon picinek néz ki
2019. szept. 23. 21:56
 4/12 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg még a mudi és a puli amin gondolkodtm
2019. szept. 23. 22:00
 5/12 anonim válasza:
100%
Nekem első kutyám foxi. Mára már ketten vannak és iszonyat értelmes, játékos, életvidám teremtmények! Én imádom őket, világon a legédesebbek. És az nem attól függ hogy van-e hogy foxi vagy sem. Az tenyésztés kérdése
2019. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az én szüleim mindíg azt vallották hogy nem KELL tenésztől venni,mert nevéls kérdése.Eddig amúgy is minden kutyánk „szaporítótól” vettük és mindegyik „kezesbárány" volt/az is
2019. szept. 23. 22:08
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Úgy látszik akkor ezek szerint nem foglalkoztatok túl sokat ezzel a „tenyésztős-témával”, mert különben tudnátok, hogy a szaporítás nem csak az idegrendszerre, de a kutya egészségére is nagyon káros lehet.

De én eleve nem értem, hogy hogy tudnak ennek bedőlni az emberek: ha minden fontos körülményt megadna az anyakutyának és a kicsinek, már hogy érné meg neki eladni őket kb. 10.000 Ft-ért?

Kérdező, elég nagy szerencséd volt az eddigi kutyáiddal. Természetesen szapis kutyából is lehet tökéletes ebet nevelni, nem mindig történik meg a rossz... De azért azt kívánom neked, hogy továbbra is legyen ilyen szerencséd.

2019. szept. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Szaporítótól nem azért nem veszünk, mert biztosan beteg kutyát árul, hanem mert embertelen körülmények közt, a haláláig elleti az anyakutyákat. Ha kicsit is szereted a kutyákat, akkor nem teszed meg azt, hogy támogatod a szaporítást, ami az állatkínzás egyik módja.
2019. szept. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Foxim volt elsonek. Igazi tragedia. Ha kotelidegeid vannak es minden nap mesz futni vele,akkor is keves!!!! Az ivaros dominans 1,5 eves fiu amstaff egy puding a foximhoz kepest. Most tudtam meg,mi az a nyugalom,kiszamithatosag es felelosseg. Ezek a foxibol hianyoznak.



Ha a szenvedelyed a futas ,8-25 km naponta,akkor legyen foxid. Es meg azutan is lenyomja az osszes kutyat jatekban es birkozasban. Mindig figyelned kell,mikor kezdemenyez verekedest( szeret kotekedni) ,es el kell hivnid es elhagynotok a teruletet. Az enyem lehuzott 5,5 km-t folyamatos sprintben es utana meg futkosott orakig boldogan.


A gyerekektol nem turi el a jatszadozast,mint az amstaff. Nem engedheted gyerek kozelebe,hamar elpattan az agya.

Karakteres,akaratos,hatarozott,eros,kitarto kutya. A nap minden perceben kuzdenem kellett a falkavezersegert. Mindig tesztelt.


Ha foxid volt egyszer,utana a pitbull,amstaff hasonlok kis kezesbarany pudingok.


Egy foxinak nem eleg a kert!! Vinned kell felfedezni uj helyekre. Jartam vele soppingolni is.

2019. szept. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk is foxink volt. Hihetetlenül okos (épp csak beszélni nem tud), empatikus, imádnivaló, nagyon aktív, harcias, nagyon jópofa és vicces kutya, igazi egyéniség. Amit az előző írt, hogy napi kitudjahány km-t kell vele futni, az nettó hülyeség. Kell vele sétálni, meg kell mozgatni, de ez egy kutya, nem pedig pontagyú sportoló.
2019. szept. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!