Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak, macskáknak van...

Kutyáknak, macskáknak van öntudata?

Figyelt kérdés

2022. jan. 4. 11:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
91%

20! Az komoly... Azt hittem, az igazságot kell leírni.

Nem tudtam, hogy tövig kell nyalni.

Legközelebb kérjük feltüntetni a kérdésnél!!

2022. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
#21. Nem én pontoztam le…
2022. jan. 4. 21:18
 23/26 anonim ***** válasza:
54%
Ok. Valószínűleg a válaszolók... Amúgy ezt a pontozást meg kellene változtatni. Ennek így semmi értelme nincs.
2022. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
74%

Valahogy nem tudom azt mondani egy állatra sem,hogy hű de mindent elsöprő szeretet bombák.

Minden amit csinálnak puszta kényszer,megszokás.

Nem eteted? Nem eszik,éhen hal.

Nem itatod? Szomjan hal.

Nem viszed sétálni? A saját szagában kell élnie hiába takarítod fel.

Mehet máshoz? Dehogy mehet,mert a 'tiéd'.

Jutalom falatot kínálsz? De jó,csak előtte neki hemperegni kell,feküdjön le,csússzon-másszon a földön érte,pitizzen és könyörögjön érte,tudjon 2 Bruce lee-t megszégyenítő pörgőrúgást,ez alap esetben ha nagyobb intelligenciája lenne rohadt megalázó lenne neki.


Nincs választásuk,és alkalmazkodnak.Ha pedig alkalmazkodnak megpróbálják élvezni a helyzetet,hiszen ha úgy sincs más vagy úgysem ismer mást miért is akarna másképp élni.Egészen apró korukban elkobozzuk őket az anyjuk mellől,és úgy tartjuk,úgy neveljük őket ha nekünk tetszik,mert hogy jaj de cuki,jaj de szép,jó lesz a gyereknek karira,vagy ha nagyon magányos vagy legyen otthon mégis valaki aki akkor is haza vár ha csak az ételt látja benned.


Nekem ez nagyon undorító dolog,szerencsétlen rá van egyenesen kényszerítve hogy nyalja a s*gged az életéért.A macska egy fokkal másabb,de ő se hiszem,hogy annyira boldog minden esetben az élettel amit kapott.


Meg hát,nekem ne mond már hogy mind egy angyal.Nevelés nélkül a kutya pl többnyire harap,és ellenséges.

Azt mondjuk,hogy a gazdája hibája miért nem nevelte,ha kellett neki,de akkor is alap esetben az az állat,azaz "ártatlan angyal" első gondolata az,hogy meg akar téged ölni,nem az hogy meg akarja nyalni a kezedet.


Van öntudata,akarata,saját gondolatai,de közel sem olyanok mint az emberé.

Egy max 2 éves gyermek intelligenciája megdobva erős ösztönökkel,és változatos jellemmel.

Nem szabad a kutyát emberként tekinteni,mert nem az.Aki annak tekinti vagy azthiszi a kutya/macska sose ártana neki az hatalmas pofont fog egyszer kapni az élettől ezen a ponton.

Ugyanis még ki se hül a holttested de a macskád pl ha éhes már beléd fog kóstolni. :)

2022. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
93%
24 egyetértek :)
2022. jan. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
56%
Nyilvan nem kell rájuk emberként tekinteni. De egy normál ember-kutya/macska kapcsolat nem megalázó, nagyon nem reális képet festettel szerintem. Egyébként vszeg egy másik ember is megenne a holttested, ha ezen múlna a túlélése, szóval ez nem jó példa + sok ember is agresszív, megutne, stb.. Főleg, ha azt az embert nem tanítottak (civilizáción kívül no fel, akkor olyan, mint egy vadállat), ugyanúgy, mint az állatnal. Sok kutya több száz km-t tesz meg, hogy a gazdájához visszatalaljon. A macskák barmikor lelephetnenek, de nem teszik. Ezek kölcsönösen jó “együttélések”, de az ember-ember együttélés is ilyen, kölcsönös pozitivumokon alapul.
2022. jan. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!