Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyák esetében az ondóvez...

Kan kutyák esetében az ondóvezeték elköttetése lehetséges opció?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szuka kutyáknál van hogy a petevezeték elkötését választják a teljes ivartalanítás helyett. Kan kutyáknál is van ilyen opció?

2022. jan. 5. 09:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"Ők nem élvezetből párosodnak. A hormonok és a fajfenntartás készteti őket."

Ja tényleg nem élvezik. Szenvednek közben, látszik rajtuk a gyötrelem xdd

Nameg minket nem ugyanúgy a hormonok késztetnek erre?


"Neki az egy teljesen felesleges dolog, ha nem szaporodik."

Vannak emberek akik úgy döntenek nem vállalnak gyereket. Gyerekek és unokák nélkül halnak meg. Nekik sincs szükségük a nemi szervükre, de valamiért mégse válnak meg tőle.


"Csak a gond van vele."

Igazából ha így állunk hozzá, ezt le számítva is csak a gond van egy kutyával. Rendszeresen le kell mozgatni, össze kell szedni utanna a sz*rt, tanítani kell folyamatosan, dokihoz kell jarni vele. Aki szereti a kutyákat ezt mind bevállalja, nem megerőltető számára.

2022. jan. 5. 11:53
 12/20 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Szerencsére már nem divat az elköttetés, ugyanis az max arra jó mindkét nemnél hogy ne legyen kölyök, de ezenkívül minden olyan mintha nem csináltak volna semmit a kutyával a szuka tüzel, a kan meg megőrül érte, és pluszban növeli a betegségek kockázatát. Ez mellett van aki fogamzásgátlót (tabletta/chip) ad ami szintén nem túl jó hosszútávon. Én a teljes ivartalanítást támogatom.


Attól mert a kutya ivartalan még megmarad az alap jelleme. És az ivartalanítás nem helyettesíti a nevelést sem.

Az én kan kutyám is ivartalan már. Annyi változás van a viselkedésében hogy nem hág, nem nyalja fel a szukák vizeletét, játékosabb lett.

De a domináns jelleme megmaradt, tiszteli a többi eb és nem pofátlanok vele szemben, illetve a futiban ahova járunk ő a "rendőr" aki megakadályozza az esetleges verekedéseket.

2022. jan. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja tényleg nem élvezik. Szenvednek közben, látszik rajtuk a gyötrelem xdd


Mégis melyik részét élvezik szerinted?


Látszik, hogy a kutyád heréit a sajátoddal azonosítod :D nyugi, a tiedet senki nem bántja.

2022. jan. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
92%

Haziasitas lenyege, hogy az ember megprobal felulkerekedni az allat osztonen. Ezt legkonyebben az ivartalanitassal lehet elerni. Persze meg is lehet nevelni egy kutyat, hogy ivaroskent is viselkedjen normalisan es hellyel-kozzel sikerulhet is, de ettol meg ha beindulnak a hormonok, kezelhetetlenebb egy allat.


Ivarossag kihivast jelent a termeszet torvenyei szerint ... ha osszefuttok egy masik ivarossal ... ott a baj egy pillanat alatt!!!

2022. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
64%

En kutyam nem ivaros ... nem is kezdemenyezi a konfliktusokat ... ellenben hatalmas es nagyon eros. Jon szembol Fifike akinek meg megvannak a tokei es nem is tud normalisan viselkedni, hiszen a hormonok iranyitjak minden erzekszevet. Kutyam mar messzirol eszreveszi, hogy jon messzirol szemtelen Fifike, a tesbeszede kihivo, a viselkedese provokativ (ezt a gazdik sokszor eszre sem veszik). Kutyamban felforr az ontudat es a magabiztossag es odamegy raszolni Fifikere a helytelen viselkedese miatt. Fifike persze csak messzirol egy Rambo, amikor odamegy a kutyam azonnal befeszul.


Es ez az a pillanat amit jo lenne ha mindenki elkerulne es IVARTALANITTATJA A KUTYAJAT ... kulonben megy am a sikotozas es a futas!!!


Lepontozhattok, leirtam a frankot ...

2022. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

13. Sajnálom, hogy személyeskedessel szálsz vitába, nem pedig ervekkel. Meg se próbálod megérteni a szemléletemet, folyton csak arra próbálsz kilyukadni, hogy ez fáj az egómnak. Én ezt empátiának nevezném. Jó okés a ha egy kutyával ilyesmi történik nem okoz neki traumát, nem képes ezt olyan melysegekben felfogni mint egy ember. Ez elvi kérdés, én úgy gondolom, hogy csak azért mert valaki nincs tudatába, hogy mit tesznek vele nem jelenti azt hogy meg tehetjük vele az adott dolgot (ha nincs jobb megoldás arra, hogy megakadalyozzunk valami rosszabbat estünkben kölyök kutyák utcára kerülését akkor okés). Ha k*rva anyázunk külföldieknek nem fogják érteni, de akkor is rossz dolog... (sajnálom jobb példát is hozhattam volna fel de most ennyire futotta xd)

"Mégis melyik részét élvezik szerinted?"

Akkor most vissza kérdezek. Melyik részét nem? De most komolyan miért csinálnák ha nem élveznék? Feljött itt az is érvnek, hogy csak utód nemzés céljából csinálják. Valóban ezt a célt szolgálja a szex, ahogy nálunk is. De nem ez veszi rá őket hogy csinálják. Vagy most tényleg úgy képzeled el a dolgot hogy, egyszer csak rájuk jön hogy na ők most kölyöket akarnak és akkor neki állnak kufircolni annak ellenére, hogy semmi örömüket nem lelik benne:'D? Vagy nem tudom kifejthetnéd, hogy mire alapozod ezt a meggyőződésed, hogy nem élvezik.



12. Örülök, hogy kaptam egy értelmes érvekkel teli választ, mindenféle indulattól mentesen.

Azt mondod a te kutyád viselkedésén nem sokat valtoztatott az ivartalanítás. Több ismerősömnek is van kutyája, én láttam őket ivartalanítás előtt és után. Mindegyik lustábbá vált, valamelyik gyámoltalabb is lett (gazdája elmondása szerint nem történt semmi trauma a kutyával, hogy az okozta volna). Csak 5 kutyáról beszélünk szóval nem tartom elképzelhetetlennek, hogy pl. a te kutyád kivétel és nem történt nála drasztikus változás.

"és pluszban növeli a betegségek kockázatát"

Na ezzel már nehezebb szembe szállni. Ha ez valóban így van és alapos vizsgálatokat végeztek már a témában akkor én is hajlandó vagyok az ivartalanítást támogatni.

2022. jan. 5. 14:24
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Az agresszív kutya az ivartalanítás után is agresszív lesz. A szökős az ivartalanítás után is szökni fog. Még nyugodtabb sem lesz - elég sok ivartalan munkakutya, sportkutya van világszerte.

Az ivartalanítás nem helyettesíti a nevelést soha!


Viszont fantasztikus látni, amikor a kutya prosztatája úgy begyullad, hogy semmilyen módon és formában nem tud üríteni, ettől pedig visít fájdalmában. Hogy véresre vakarja és rágja az oldalát. Amikor elrákosodik a prosztatája és csak remélni lehet, hogy nem terjedt tovább, mire észre veszi. A heredaganat könnyen kezelhető, de egy prosztata daganat már nem. Mert ezeket az ondóvezeték elvágása nem szünteti meg.

2022. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

egyszer csak rájuk jön hogy na ők most kölyöket akarnak és akkor neki állnak kufircolni annak ellenére, hogy semmi örömüket nem lelik benne:'D


Az az egyszer csak a szuka tüzelése... Ez váltja ki a kanból az ingert. Ők nem akarnak kölyköt. Nem terveznek családot, csak csinálják, amit a hormonok diktálnak. Ha nincs tüzelés, a szuka nem is engedi magára a kant.

Láttál már kutyákat összeragadni? Hát az pl mindkét félnek igazán fájdalmas tud lenni. A szuka hüvelyizomzata összezár, hogy bent tartsa az ondót.

2022. jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
22%

Az ivaros kan kutyam a felem erzett tiszteletbol nem parosodik szukakkal. Betartom a sorrendisegi szabalyokat es mozgunk rendszeresen.


Nem viselnem el,ha elvesztene a karakteres jellemet.


(Verekedesnel,ha nem mered lehuzni a masikrol,ne legyen kutyad. )

2022. jan. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
75%

Azt a részét nem élvezi, hogy akarna, de nem lehet. Amikor az én kutyám először tüzelt, fel alá járkált és nyöszörgött, mert ment volna kalandozni. Éppen az a kegyetlenség, ha ivaros kutyád van és nem hagyod kiélni az ösztöneit. Ez olyan, mintha egy kaukázusit akarnál lakásban tartani, akinek az ösztönei azt súgallják, hogy menjen, hatalmas pusztákon járőrözzön.


Akkor rákosodik el a szerv, ha működik, de nincs használva. Tehát ha ivaros a kutyád, akkor használnia kell, mert ez kell a testi és mentális egészségéhez is. Szóval hacsak nem akarsz "segítő kezet nyújtani", mint a lovaknál szokták, mondjuk ilyennel szerencsére nem találkoztam, akkor ivartalanítani kell. Sok tenyésztő már úgy adja el a kölyköket, hogy ivartalanítási szerződést irat.


Amúgy az ondóvezetéket nem kötik el, mert a spermium a herevezetéken jön, az egy külön cső.

2022. jan. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!