Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetnék jobb gazdi...

Hogyan lehetnék jobb gazdi amikor nem vagyok jól?

Figyelt kérdés

Amikor nem vagytok jól, ti hogy maradtok türelmesek a kutyával?


Ma délig jót sétáltunk a kutyával, nagyon élveztem és a kutyus is. Viszont estére minden megváltozott.


Egész nap köhögtem. Nincs lázam, 37,7 volt tegnap óta a legmagasabb testhő, az esti séta előtt 37,5 - egy enyhe hőemelkedés, tehát beteg nem vagyok, viszont már a séta előtt szét akart menni a fejem.


Eleve úgy indultam el hogy nincs kedvem lemenni és ez megijesztett kicsit, mert szegény kutyusomnak nem jó, ha azt érzi, hogy muszájból viszem le. Aztán odalent türelmetlen és nyűgös voltam és aztán egy apróság miatt rákiabáltam a kutyusra és utána mérges voltam. Aztán elment a dühöm és egy szörnynek éreztem magamat.


Néztem a kutyust, eléggé meg volt lepődve amikor kiabáltam, de utána meg rendben volt, séta után simit kért tőlem és csóválta a farkát. Remélem tényleg jól van és nem szenved belül szegény!


Sosem láttam mástól, hogy kiabált volna a kutyusával. Mindenki békésen sétál és gügyög a kutyushoz, sosem kiabál rá és én is ezt szeretném. Többet nem akarok rákiabálni a kutyámra.


Hogyan éritek el, hogy végig higgadtak maradtok?


Bocsánat, ha butyuta a kérdés megfogalmazás, de még mindig szörnyen fáj a fejem!


2022. jan. 6. 19:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
25%
Ez nem lehet nem kamu. :D
2022. jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha kamunak tűnik! Nagyon fájt a fejem amikor kiírtam, azért van bugyután megfogalmazva. Most enyhült a fejfájásom, de még kicsit fáj. A kutyusom itt fekszik mellettem. Nem zavarja a köhögésem, bóbiskol. Hihetetlen hogy ekkora szeretet van benne, pedig én kiabáltam vele. Imádom őt!
2022. jan. 6. 21:17
 13/15 anonim ***** válasza:

Tavaly januárban látásjavító szemműtétem volt. Első héten még nem volt éles a látásom, sőt, pár napig elég rosszul láttam, napszemüveg kellett az UV védelem miatt. Rövid sétákra mentünk, kerültük a többi kutyást, itthon meg elég sokat pihentem, sokat kellett szemcseppezni, volt olyan nap, amikor sokat volt csukva a szemem, mert nem esett jól nyitva tartani. Amikor az első időszak letelt, és újra többet mozoghattam, teljesítménytúrával indítottunk. A kutyus kibírta azt az időszakot, sőt, ott lustálkodott mellettem, később bepótoltuk.

Majd jobban leszel te is, most gyógyulj meg, a séta legyen rövidebb, bent pihenjetek, a kutyussal bent is lehet játszani, kaphat szimatolós feladatot, összegyűrhetsz egy plédet és jutifalatokat rejtesz el a redőkben, ha szereti a hasát, ez tetszeni fog neki.

2022. jan. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha kutyad van olyan nincs, hogy valamilyen ok miatt (faradtsag, kedvtelenseg, enyhe betegseg, masnapossag vagy jobb programod lenne) nem foglalkozol vele tisztessegesen. Oltan nincs, hogy nem tudsz felulkerekedni a sajat nyavajgasodon. Olyan nincs, hogy azert mert neked rossz, akkor azt a kutya is megelje. Uristen!!!

Kutya legalabb olyan feleloseg mint egy embergyerek. Ha mar feleloseggel tartozol egy masik eletert, akkor felul kell kerekedni a szemelyes hitvanysagunkon - persze lehet, hogy csak szerintem.

Ha igy gondolkodsz a kutyaddal kapcsolatban es elfogadsz egy jo tanacsot ... gyereked nem nagyon legyen - majd csak ha benott a fejed lagya.

2022. jan. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy a 14 csak troll válasz, de nekem speciel volt egy ilyen barátnőm. Hazavitt egy kutyát a szüleihez és utána büszkélkedett, hogy milyen állatbarát, az utcán morgott nekem, ha egy nőt húzta a kutyája vagy fordítva, állandóan a fb-re pakolta ki az állatbarát cuccokat és ő is hasonló megjegyzéseket tett, mint a 14, csak éppenséggel napi egyszer vitte ő le a kutyát, ha épp ő vitte le és épp nem ment el moziba vagy mászkálni (amúgy ezt a szülei intézték), plusz állandóan elutazott hosszabb időkre, volt, hogy el is költözött otthonról külföldre a kutya nélkül. De azért ő mégis nagy állatbarátnak nevezte magát csak épp nem volt meg a tipikus kutya-gazdi program. Mondjuk maga a kutya sem volt olyan hogy lehetett őt vinni kirándulni, vendégségben én mindig fostam, ha nem csukták be a kutyára az ajtót. :D
2022. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!