Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz reaktivitás mitől...

Póráz reaktivitás mitől alakul ki? Más kutyákra hörgés is annak számít, ha egyébként barátságos?

Figyelt kérdés

Pórázon sok kutyára hörög, de egyébként barátságos, pórázon is, csak brutál mély hangokat ad ki, így elég agresszívnak látszik. Póráz nélkül szépen közeledik a többi kutyához és játékos. Póráz reaktív lenne? Vagy egyszerűen nem tudja hogyan ismerkedjen?


1 éves múlt, menhelyi. Nem tudok az előéletéről semmit.


2022. jan. 6. 23:29
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Nézd,ostoba modern felfotás,hogy a kutyának mindig mindenkihez kötelező jó képet vágnia,főleg ha az másik kutya vagy gyerek.

A kutyák alapvetően sose fogják mindig minden esetben kedvelni egymást,mert territoriális állatok,és a semleges terület nem jelenti,hogy mindenkivel le is akar/kell neki pacsiznia.Főleg ha a másik kutya olyan jelzéseket küld ami szintén nem a barátságosságot tükrözi.Nem kell,hogy morogjon a másik,a testbeszéd,testtartás,farok tartás is sokat számít,lehet hogy akkor morog ha egy domináns/dominancia problémás kutya jön felé és rossz tapasztalata van vele.


A morgás-hörgés nem baj,az nem agresszió.Az egy jelzés,hogy hagyják békén,mert nem akar semmit,érthető te se fogsz kezet mindenkivel az utcán aki szembe jön vagy állsz le beszélgetni.Húzódj ilyenkor félre had menjenek el,ameddig nem a te kutyád támad vagy kezdeményez (azaz nem ront a másik kutyának amikor az elhalad előttetek) akkor nincs baj.Mások meg csak veszik a jelzést ha félre állsz,érted..

Az én kutyám kutya suli ellenére se vihető futtatóba.Nincs dominancia gondja,nem volt soha bántva vagy megharapva,és sokat voltunk vele közösségben kiskutyaként.De akkor is van hogy bejön valaki és ha a kutyája közelíteni akar ő azonnal blokkol,nem akar vele ismerkedni.Ha nem hagyják békén (ezt megelőzendően ilyenkor kimentem,mert az első kettő ilyen után tudtam,hogy mi következik) akkor bizony vissza fordul,hogy 'vidd az orrod a seggemből ameddig még van'..

Ma már be se viszem,van 1-2 kutyás ismerős akinek kedveli a kutyáját és azokkal jól el játszik.Ha viszont látom hogy valakit nem úgy fogad szimplán szólok,hogy ne engedje oda és félre állunk.(van rajta sárga szalag,de szerintem azthiszik valami dísz :D)


De ha úgy véled,hogy ettől komolyabb a probléma vagy talán tenni lehetne/szeretnél ez ellen valamit érdemes kutya iskolához fordulni vagy trénert fogadni,hogy legalább nézze meg mi oka lehet erre így hirtelen.

2022. jan. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. Nekem amúgy szintén mentett van, és neki sem haver mindenki, de figyelemeltereléssel jól kontrollálható. Azt tudnám kiegészítésnek tanácsoni, hogy ne azt próbáld elérni, hogy barátságosabb legyen más kutyákkal, hanem azt, hogy reakció nélkül, nyugodtan tudjon elsétálni más kutyák mellett. Ez nagyon hasznos. A mi környékünkön van egy kis méregzsák, minden kutyát megugat, picike, gondolom, ráhagyták, mert úgyis kicsi, idős házaspár kutyája. Na, az enyém egyszer megunta és leugatta. Mostanában a nénivel szoktam látni, és több év után látom, hogy nevelgeti, rászól, leállnak, elcsitítja, és ha lassan is, de javul a helyzet.
2022. jan. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!