Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reaktív kutya, reaktivitás....

Reaktív kutya, reaktivitás. Erről vajon miért nincs szó az szakirodalomban vagy suliban?

Figyelt kérdés

Angol nyelven rengeteg infó van róla... Magyarul egyetlen oldalt találtam, ahol írnak róla kissé részletesebben ( [link] Nem értem, miért nincs erről szó pl. a szakirodalomban? Rengeteg videót néztem kutyanevelésről, de magyar videókban eddig sehol nem találtam rá utalást... A kérdés nyilván költői, de mégis, csak nekem furcsa ez...?


Talán épp azért van pár elcseszett, iskolázott kutya, mert rossz módszerrel nyúlnak hozzá (pl. fojtó)?

Az én kutyám is ebbe a kategóriába tartozik, suliban voltunk szocializáción meg több kutyakiképzővel is konzultáltam, de semmi értelmeset nem tudtak mondani, de fojtót javasoltak... (Komoly baj nincs vele, csak furcsán közelít a kutyákhoz.)


Furcsálltam, hogy hámban barátságos, míg sima nyakörvben alapjáraton pukkancs, hogy vidám hangsúlyú beszéddel és jutalomfalattal többre megyek, mint egy érintéssel... És akkor találtam rá erre a 'diagnózisra', szerintem nagyon érdekes...



2014. okt. 1. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én nem látok ezen az oldalon semmi extrát. Igazából azt írja ki, hogy a keresett oldal nem létezik. Kicsit körbenéztem rajta, de semmi.

Egyébként az egyik oktatójuk másik iskolában alapesetben fojtót és szöges nyakörvet javasol, és elektromos nyakörvet. Ezzel nem akarok véleményt alkotni ezekről a módszerekről, csak rávilágítok az ellentmondásos profilra.

2014. okt. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A link helyesen: [link]


Nem vagyok egy kutyás szaki, de úgy rémlik félelmi agresszió néven találkoztam a jelenséggel és a kutya ingerküszöbének megnövelésével kezelik.

2014. okt. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Reactive is the term coined by dog trainers and owners who own dogs that overreact to certain stimuli. It might be the sight of other dogs, people, kids, loud noises and chaos. The dog’s reaction to these stimuli is usually a bark and lunge type of behavior that scares the pants off both the person or dog being barked at and the person holding the leash. Reactivity may be part of the dogs genetic make up or could be from a lack of social experience or a particularly scary experience."

Rengeteg szo van errol suliban es szakirodalomban is, csak magyarul nem hivjuk reaktivnak.

2014. okt. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy a szakkifejezéssel nem találkoztál még, nem jelenti, hogy senki nem tudja, miről van szó. Részemről például rühellem az olyan szavakat, amik nagyon tudományosan hangzanak, de a gazda nem tudja értelmezni őket. Ha egyszer lehet rá mindenki számára érthető magyar szót is használni, akkor azt használom. Tuti, hogy egyik gazdámnak se fogom azt mondani, hogy reaktív a kutyája, hanem megmondom kerek-perec, hogy túlérzékeny, esetleg hiperérzékeny (és nem ideggyenge, ami manapság szintén divatos "diagnózis", csak egyúttal el is hárítja a felelősséget a kiképzőről). Meg amúgy abban sem vagyok biztos, hogy ez a kifejezés így helyes, hiszen a reakció szót mind ismerjük, ebből következtetve a reaktívnak még nem kéne semmilyen túlzást jelentenie, egyszerűen csak annyi, hogy reagál a kutya. Nem vagyok jó latinos, csak így józan paraszti ésszel nem gondolom ezt a szót erre a jelenségre helyesnek.


Amúgy tapasztalt kiképzők nyilván ismerik a jelenséget, és gond nélkül tudhatják kezelni akkor is, ha nem szakértik meg latin szavakkal a helyzetet. Valószínűleg te pont egy kevésbé családi kutyás-rehabos szellemiségű iskolát fogtál ki, vagy simán csak retardált kiképzőket, akik azt hiszik, hogy kiképeztek három kutyát alapengedelmesre és övék a világ. De ne az egész szakmát hibáztasd néhány hülye miatt, kérlek :)

2014. okt. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 sippara ***** válasza:
Azt gondolom a konkrét weboldalról, és a mögötte álló emberekről, hogy retardáltak :)
2014. okt. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, kicsit elszúrtam a linket :D Nem is maga az oldal a lényeg, hanem hogy itt legalább írnak róla.


2-es köszönöm a javítást :)


Akumi köszönöm a részletes választ! Nem, nem írom le az összes kiképzőt emiatt :D Csak furcsa, hogy amire ez a pár ember mellédumált és vakarta a fejét arra egy kis utánaolvasással tök jó tippeket találtam a neten.


Sippara: Nekem sem tetszik az oldal de most nem is ez volt a lényeg :D

2014. okt. 2. 11:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet jó tippeket találni, de leginkább angol nyelven. De pl anno az Ebgondolat Kutyaiskolában találkoztam azzal a kifejezéssel, hogy "közömbösítés", amit a "reaktív" kutyák esetében használnak - és nyilván más sulikban is foglalkoznak ezzel.
2014. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos aki nem tud elég jól angolul annak sokkal korlátozottabbak a lehetőségei...
2014. okt. 2. 11:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát sajnos sok az olyan kiképző, akinek amúgy lövése sincs a kutyákról, csak tud egy-két trükköt és baromi boldog tőle, meg az olyan is, aki inkább nem oldja meg gyorsan a kutyát, mert akkor tovább jár a delikvens, és tovább fizet. Persze minden szakmában vannak ilyenek, csak nem mindenki cseszik ki közben kutyákkal is... Jó sulit találni elég nehéz :)
2014. okt. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Félelmi agresszió illetve impulzivitás néven is érdemes rákeresni.
2014. okt. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!